اخبار کوتاه داخلی
 

برنامه مسابقات کشتی قهرمانی آسیا اعلام شد

برنامه رقابت های کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا در هند اعلام شد.به گزارش مهر، رقابت‌های کشتی بزرگسالان قهرمانی آسیا روزهای ۲۹ بهمن تا ۴ اسفندماه امسال در شهر دهلی نو برگزار می شود.

برنامه این رقابت ها به این شرح است: دوشنبه ۲۸ بهمن ماه: قرعه کشی تمامی اوزان کشتی فرنگی ر سه شنبه ۲۹ بهمن ماه: رقابت های اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم ر چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه: رقابت های اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم

جمعه ۲ اسفندماه: قرعه کشی تمامی اوزان کشتی آزاد

شنبه ۳ اسفندماه: مسابقات اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم ر یکشنبه ۴ اسفندماه: مسابقات اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم

معافیت ۸۱ قهرمان رقابت‌های‌آسیایی و جهانی از خدمت سربازی

هشتاد و یک نفر از قهرمانان بازی‌های آسیایی جاکارتا و مسابقات جهانی از انجام خدمت مقدس سربازی معاف شده اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، به دنبال موافقت رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا، با درخواست مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان تاکنون ۸۱ نفر از قهرمانان بازی‌های آسیایی جاکارتا و مسابقات جهانی مشمول این دستور از انجام خدمت مقدس سربازی معاف شده اند.

بنا بر این گزارش، دفتر امور مشترک فدراسیون های معاونت قهرمانی اعلام کرد: تا این زمان ۳۵ نفر از قهرمانان ورزشی هم در قالب طرح سرباز – قهرمان در فدراسیون های ورزشی به صورت امریه دوره ضرورت سربازی خود را طی می کنند.

۱۰۰ میلیارد تومان از حق پخش تلویزیون نصیب ورزش می‌شود

معاون وزیر ورزش و جوانان درباره میزان پولی که از ردیف حق پخش تلویزیونی نصیب ورزش کشور می‌شود، گفت: پیش‌بینی ما این است حداقل یک صد میلیارد تومان سال آینده از محل حق پخش تلویزیون نصیب ورزش و فوتبال ‌شود.

جمشید تقی‌زاده گفت: با تلاش وزیر ورزش و جوانان و مجلس و همکاری سازمان صدا وسیما، مصوبه خوبی برای حق پخش تلویزیونی در کمیسیون تلفیق تصویب شد.وی افزود: در لایحه بودجه سال آینده موضوع حق پخش به شکل مناسبی با توافق صدا وسیما و وزارت ورزش و جوانان و مجلس ارائه شده است.

مسئول پیگیری واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس افزود: البته پیشنهاد اولیه و بهتر ما تقسیم پنجاه – پنجاه درآمد تلویزیونی از محل حق پخش بود ولی به هر تقدیر در کمیسیون تلفیق مجلس مصوب شد ۳۰ درصد اعتبار حق پخش تلویزیونی به وزارت ورزش و ۷۰ درصد به سازمان صدا وسیما پرداخت شود.

لیگ برتر والیبال ۲۹ دی از سر گرفته می‌شود

برگزاری مسابقات لیگ برتر والیبال ایران، از ۲۹ دی ادامه پیدا می‌کند.لیگ برتر والیبال ایران از ۱۰ آذر تعطیل شده بود تا اردو تیم ملی برگزار شود. تمرینات تیم ملی و شرکت این تیم در رقابت‌های انتخابی المپیک، باعث شد لیگ برتر حدود ۵۰ روز تعطیل شود.حالا قرار است از ۲۹ دی، مسابقات دوباره آغاز شود. این موضوع را «منوچهر پورحسن» سرپرست سازمان لیگ فدراسیون والیبال به خبرنگار ایرنا اطلاع داد.

تا پیش از تعطیلی لیگ، هفته دهم مسابقات هم برگزار شده بود، ولی رقابت‌های هفته ششم و چند بازی از هفته هفتم که قرار بود در آبان برگزار شود، به تعویق افتاده بود. به گفته پورحسن، از ۲۹ دی که مسابقات از سر گرفته می‌شود، ابتدا بازی‌های عقب‌افتاده سپس هفته یازدهم برگزار خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ