توماس باخ: تضمین کتبی مانع محرومیت ایران از المپیک شد
 

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد: تضمین کتبی ایران برای رعایت منشور المپیک باعث عدم محرومیت این کشور از طرف کمیته بین المللی المپیک شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از insidethegames، توماس باخ اعلام کرد:کمیته بین‌المللی المپیک، ورزش ایران را محروم نکرده است چون کمیته ملی المپیک ایران نامه کتبی داده است که سیاست‌های تبعیض‌گونه را در رقابت‌های ورزشی پایان خواهد داد. وی اعلام کرده است که این نامه که از طرف کمیته ملی المپیک ایران به IOC ارسال شده، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران آن را امضا کرده‌اند.

ایران در ماه می ۲۰۱۹ هم نامه مشابهی را به فدراسیون جهانی جودو و کمیته بین‌المللی المپیک ارسال کرده بود.

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک همچنین با اشاره به موضوع سعید ملایی و تعلیق جودو ایران گفت: ما از فدراسیون جهانی جودو درخواست کردیم تا بیشتر درباره این موضوع با ما مکاتبه کند تا مشخص شود چه اتفاقاتی رخ داده و آیا کمیته ملی المپیک ایران در آن نقش داشته است یا خیر؟

وی ادامه داد: ما این درخواست را به فدراسیون جهانی جودو ارسال کرده‌ایم و آنها درباره چگونگی اقدام و این که آیا این اطمینان و شواهد و مدارک کافی وجود دارد یا به شواهد بیشتری احتیاج دارند، بحث می‌کنند. این در همکاری نزدیک با کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون جهانی جودو اتفاق می‌افتد. به عبارت دیگر این روال در حال انجام است. هنوز هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است .

نسخه مناسب چاپ