تکنیک‌های ساده برای کنترل اشتها
 

تنظیم اشتها و کم خوردن غذا کار سختی است. اما به جز رژیم‌های غذایی که باید برای تناسب اندام و کاهش وزن رعایت کنید، در نظر گرفتن چند نکته ساده می‌تواند به شما در کمتر خوردن و کنترل کردن اشتهایتان کمک کند.

۱٫ حداقل نیم ساعت قبل از وعده‌های غذایی تان یک لیوان آب بخورید. در تحقیقی مشاهده شد این کار باعث رشد ۴۴ درصدی کاهش وزن شرکت کنندگان در مدت ۳ ماه شد.

۲٫ خیلی طبیعی است که اگر مدتی طولانی رو به روی یک کیک هوس انگیز بنشینید، میل به خوردن آن در شما بالا می‌رود. بنابراین بهتر است در کافه و رستوران طوری بنشینید که به منظره خوراکی‌ها و غذاها دید نداشته باشید. همچنین زمان حضور خود در کافه و رستوران را محدود کنید و سر ساعت مقرر میزتان را ترک کنید.

۳٫ اگر به اندازه کافی آفتاب دریافت نمی‌کنید، می‌توانید از مکمل‌های ویتامین D استفاده کنید. ویتامین D تأثیری مثبت بر روند کاهش وزن دارد. تحقیقی بر روی ۴،۶۵۹ نفر در طول ۴ سال نشان داد میان افزایش مصرف این ویتامین و کمتر شدن افزایش وزن ارتباط وجود دارد.

۴٫ بین هر لقمه قاشق تان را زمین بگذارید. بدن می‌تواند به سرعت به حس سیری برسد. اما معمولاً تا حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا مغز به این نتیجه برسد. به همین دلیل باید سرعت غذا خوردن خود را کم کنید. برای این کار، بین هر لقمه، قاشق خود را زمین بگذارید تا مدت زمان غذا خوردن تان را بیشتر کنید.

۵٫ از بشقاب‌های کوچک تر استفاده کنید. به این ترتیب از نظر ذهنی با حجم کم غذایتان بهتر کنار می‌آیید و زودتر سیر می‌شوید.

code

نسخه مناسب چاپ