راه‌اندازی سامانه املاک و اسکان تا پایان سال
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن از ارائه گزارش‌های مربوط به وضع واحدهای مسکونی تکمیل شده، نیمه تمام یا فروش اقساطی در جلسه هجدهم شورای عالی مسکن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پروانه اصلانی تصریح کرد: تاکنون اطلاعاتی که از سوی بانک مسکن درباره واحدهای فروش اقساطی مسکن مهر از ۲۱ استان گرفته شده، جلساتی جداگانه با هریک از استان‌ها تشکیل و به تفکیک پروژه‌ها بررسی و تعیین تکلیف شدند.

وی با اشاره به اینکه برخی از واحدهای مسکونی مهر تکمیل و برخی تکمیل نشده‌اند، اعلام کرد: مقرر شده است تمامی پروژه‌هایی که تکمیل شده اما فروش اقساطی نشده‌اند تا ۳۰ اسفند امسال فروش اقساطی شوند. همچنین پروژه هایی که تکمیل نشده و فروش اقساطی نشده‌اند هم نهایتا تا پایان خرداد ۹۹ فروش اقساطی شوند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن همچنین درباره برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در زمینه ساماندهی بازار اجاره‌بها اعلام کرد: برنامه‌هایی برای اجاره داری حرفه‌ای و استفاده از ظرفیت‌های پروژه های مشارکتی در برنامه اجاره داری حرفه‌ای در دستور کار است.

وی یکی از برنامه های وزارتخانه را برای ساماندهی بازار اجاره ، راه اندازی سامانه املاک و اسکان بیان کرد و گفت: سامانه املاک و اسکان که جزو برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی به بازار اجاره بها و اخذ مالیات از خانه‌های خالی برای سرریز شدن آنها به بازار اجاره است، تا پایان امسال رونمایی می‌شود.

نسخه مناسب چاپ