امام جمعه قم: آمریکا باید از منطقه خارج شود
‏سرویس شهرستان‌ها: امام جمعه قم گفت: آمریکای متجاوز بین گزینه خروج سریع از منطقه بدون ضربه و یا اجبار به خروج بر اثر ضربه قاطع مقاومت، باید یکی را انتخاب کند.

آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلای قدس گفت: درخصوص انتقام سخت جمهوری اسلامی در پی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، سیلی عین‌الاسد پیام اقتدار، عزت و عظمت نظام، ولایت، ملت و نیروهای مسلح و شکست هیمنه پوشالی آمریکا در منطقه است.

وی افزود: خروج آمریکای فسادانگیز از منطقه، حداقل انتقام سخت از آمریکاست و در این زمینه علاوه بر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، دیگر نیروهای مقاومت در منطقه نیز با اتکا به قدرت الهی، مکمل سیلی به آمریکای جنایتکار خواهند بود.

او گفت: انتقام سخت یک فرایند تدریجی و مرحله‌ای است که با آماده‌باش کامل مقاومت بین‌المللی در حال پیگیری است؛ انتقام سخت اقدام دفعی نیست که با یک بار انجام گرفتن تمام شود، باید آمریکا و رژیم صهیونیستی در انتظار ضربه سهمگین مقاومت در همه منطقه باشند. وی گفت: در هفته گذشته، حوادث تلخ و شیرینی بر ملت ما گذشت، از شهادت سردار پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی گرفته تا سیلی اول و محکم قهرمانان هوافضای سپاه پاسداران به پایگاه آمریکا در عین‌الاسد که با رادارها و فناوری‌های پیشرفته حفاظت می‌شد و ضربه کاری سپاه هیمنه پوشالی آمریکا را درهم شکست.

او به ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی اشاره و از آن به عنوان غم ملی یاد کرد و گفت: متأسفانه زمینه سوءاستفاده دشمنان و هنجارشکنان فراهم شد، البته ملت ایران با تشییع شکوهمند این شهیدان و همدردی با خانواده‌های ایشان و قدردانی از قهرمانان هوافضا؛ بصیرت، صبر و هوشمندی خودشان را به رخ دشمنان کشاندند.وی گفت: لازم می‌دانم، بازهم مراتب تأثر و اندوه عمیق خودم را نسبت به حادثه سقوط هواپیما و شهادت عده‌ای از هموطنان عزیزمان اعلام و به خانواده‌های داغ‌دیده تسلیت عرض کنم و از خداوند متعال برای آنها صبر و اجر جزیل و برای شهیدان غفران الهی مسئلت می‌کنم، ‏همچنین لازم می‌دانم به خانواده‌های جان‌باختگان از سایر کشورها مراتب تسلیت و تأثر خودم را اعلام دارم، همان‌طور که ما برای عزیزان خودمان ناراحت هستیم، در غم آنها نیز شریک هستیم.

سعیدی درباره سانحه سقوط هواپیما گفت: بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح و نیز مصاحبه شفاف و صریح سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده قهرمان نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نشان داد که بر اساس هدایت‌ها و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران؛ با صداقت، صراحت و با رعایت تقوای نظامی و حکومتی خطای انسانی را پذیرفت و مطمئن هستیم که به لطف و عنایت الهی، مساله هواپیمای اوکراینی با گذر زمان به نفع ملت ایران و نیروهای مسلح تمام خواهد شد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه‌معصومه(س) بیان کرد: در حالی که پیش از این حادثه عظیم، هم آمریکا و هم کشورهای قدرتمند دیگر بر اساس آمار موجود، بارها مرتکب فجایع بزرگی شده بودند، اما دم فرو بستند و بالاتر از آن آمریکای جنایتکار و تروریست هنگامی که هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی را از روی علم و عمد ساقط کرد و عده‌ای از هموطنان ما را به شهادت رساند، به فرمانده آن عملیات مدال شجاعت داد.

وی تأکید کرد: نیروی هوافضا، با اقتدار موشکی، عامل اصلی قدرت سخت و بازدارنده جمهوری اسلامی است و ارتقای سامانه پدافندی ما نیز یک نمونه آن موشک‌های سوم خرداد بود که پهپاد غول‌پیکر آمریکا را ساقط کرد.

سعیدی با بیان اینکه روایت رسمی سقوط هواپیما باید مبنای اعتماد مردم به رسانه رسمی جمهوری اسلامی باشد، گفت: دشمن تلاش می‌کند اعتماد مردم را به رسانه رسمی تضعیف نماید، مدیریت پیشامدهای بزرگ و ناگوار در شرایط پیروزی‌های بزرگ، وظیفه رسانه‌های انقلابی است.وی اضافه کرد: رسانه‌های مقاومت نگذارند اولویت‌های رسانه‌ای را دشمن تعیین کند، همچنان باید این رسانه‌ها خط آتش انتقام علیه آمریکای جنایتکار را فعال نگه دارند، پیروزی در جنگ رسانه‌ای و ساخت افکار عمومی، مکمل سیلی محکم به آمریکای جنایتکار و در امتداد انتقام سخت از دشمن است.‏

نسخه مناسب چاپ