آغاز اجرای ۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در استان تهران
 

سرویس شهرستان‌ها: معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاداجرایی فرمان امام (ره) گفت: با آغاز اجرای ۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در استان تهران، نهضت اشتغال‌زایی این بنیاد به قلب ایران رسید.

رضا راضی زاده افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته از طریق اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، استان تهران تحت پوشش فعالیت‌های بنیاد برکت قرار گرفت.

وی اظهار داشت: راه‌اندازی ۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در قالب مدل اقتصادی «سحاب» (طرح سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت)، ایجاد ۲۴۰۰ فرصت شغلی را در مناطق کمتر توسعه یافته استان تهران به دنبال خواهد داشت.

به گفته معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، این تعداد فرصت‌های کسب و کار در رسته‌های شغلی‌ای همچون مشاغل دانش بنیان، صنایع دستی، فنی- خدماتی، تولید پوشاک، فرش دستباف، فرآوری مواد غذایی، پرورش بوقلمون و دام‌های سبک و سنگین راه‌اندازی می‌شود.

وی اضافه کرد: اغلب مشاغل پیش‌بینی شده در استان تهران در زمینه صنایع دستی و فرش دستباف است.

راضی زاده گفت: کل اعتبارات پیش بینی شده برای ایجاد و بهره‌برداری از این ۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در استان تهران بالغ بر ۷۲۰ میلیارد ریال است.

معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت شهرهای ورامین، قرچک، پیشوا، شهر قدس و ری را ۵ شهر هدف اشتغال‌زایی این بنیاد در استان تهران ذکر کرد و ادامه داد: با راه‌اندازی ۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام بیش از ۲۴۰۰ اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در این مناطق ایجاد خواهد شد.

راضی زاده پایان امسال را زمان بهره‌برداری کامل از طرح‌های اشتغال‌زایی مذکور اعلام کرد و افزود: با همکاری ۵ تسهیل‌گر بنیاد برکت فرآیند شناسایی، آموزش، معرفی به بانک عامل و پرداخت تسهیلات به واجدین شرایط آغاز شده است.

معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت اجرایی فرمان امام درباره ورود این بنیاد به بحث اشتغا‌ل‌زایی در مناطق محروم استان تهران نیز گفت: این ورود و فعالیت، مبتنی بر نیازها، اطلس مناطق محروم و مستعد و پیگیری و مراجعات ائمه جمعه، نمایندگان مجلس، فرمانداران و مسئولان این شهرستان‌ها بوده است.

نسخه مناسب چاپ