بیانیه ائمه جمعه اهل سنت جنوب کشور برای تجدید میثاق با جمهوری اسلامی و مقابله با بدخواهان
 

سرویس خبر:ائمه جمعه اهل سنت جنوب کشور در بیانیه ای اعلام کردند: با تکیه بر معارف الهی و آیات الهی و سیره و سنت رسول اکرم(ص) همه تحرکات دشمن را رصد و جامعه را به سمت بصیرت و روشن فکری هدایت می‌کنیم و فرصت هیچگونه فتنه و توطئه ای به بدخواهان نظام نخواهیم داد.

در این بیانیه که در پایان نشست منطقه ای ائمه جمعه اهل سنت جنوب کشور در شیراز قرائت شد، آمده است: با خود پیمان می بندیم برای حفظ و تحکیم نظام مقدس جمهوری اسلامی و مقابله با فتنه های داخلی و خارجی دریغ نکنیم و جلوه هایی باشکوه از اقتدار نظام اسلامی در سراسر ایران خلق کنیم.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در تبیین دستاوردهای ۴۰ ساله نظام و گام دوم انقلاب اسلامی و نگاه امید بخش به آینده و پیروزی نهایی در برابر

دسیسه ها و تبلیغات سوء دشمنان قسم خورده که برای فروپاشی بنیان های بالنده نظام تلاش می کنند، ما ائمه جمعه اهل سنت وظیفه شرعی و انقلابی خود می دانیم که مردم را به آینده حقیقی این نظام اسلامی امیدوارتر کنیم.

ائمه جمعه اهل سنت جنوب کشور در این بیانیه ضمن تجدید میثاق با آرمان های والای شهدا به ویژه شهدای مقاومت و در راس آنان شهید سپهبد سلیمانی که در مسیر تقویت جبهه مقاومت و مبارزه با استکبار و جریان های تکفیری بودند، خواهان ادامه راه شهدا با گام های استوار در این برهه حساس در جهان اسلام شدند.

ائمه جمعه اهل سنت از ملت سلحشور و همیشه در صحنه خواستند با حضور حداکثری در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حمایت خود را از نظام اعلام کنند و افزودند: ما مردم ایران در برابر هرگونه تهدیدات تسلیم نخواهیم شد و با اعلام حضور در راهپیمایی جشن ۴۱ سالگی انقلاب اسلامی، عزم خود در ادامه راه امام(ره) ، شهدا و رهبر معظم انقلاب را به منصه ظهور خواهیم گذاشت.

تفکر، نقطه قوت تمدن اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در این همایش با بیان این که رشد جامعه در گرو تفکر است، افزود: تفکر آغاز نوسازی تمدن اسلامی محسوب می شود که این نقطه قوت تمدن اسلامی در رقابت با سایر تمدن ها است.

آیت الله لطف الله دژکام ، افزود: در جامعه باید از اهل ذکر سؤال شود که اگر سؤال از اهل ذکر ترویج یابد مردم در مسایل دینی و فرهنگی نگاهشان به جای دیگر نخواهد بود.اکنون نظام بین المللی به دنبال سلطه بر جامعه ماست و در تلاش است تا با برنامه ریزی نگاه مردم را از اهل علم به جای دیگر هدایت کند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: یک مرجعیت برای خود درست کردند و می گویند همه فکر و اندیشه باید آنجا باشد. در دانشگاه های اروپا و امریکا کرسی شناخت دین اسلام را برگزار می کنند و مدرک دکترا در این زمینه ارایه می دهند.

وی ادامه داد: شیعه و سنی باید در کنار هم تلاش کنند تا مرجعیت را در درون کشور داشته باشیم و این مرجعیت را رواج دهیم.

امام جمعه شیراز با تاکید بر لزوم تلاش برای تقویت اتحاد و انسجام بین امت اسلامی، افزود: باید تمدن اسلامی را با محوریت علمای دین پیش ببریم و قواعدی برای خود تعریف کنیم که در چارچوب این قواعد با نگاه علمی مسایل را بین خود حل کنیم.

نسخه مناسب چاپ