ساخت ۹ دستگاه پل عابر پیاده در جاده‌های مازندران
ساری ـ خبرنگار اطلاعات: از ابتدای سال تاکنون ۹ دهنه پل عابر پیاده در جاده‌های مازندران نصب شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

سرپرست معاونت فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران با اعلام این خبر افزود: این اداره کل نسبت به اجرای وظایف ذاتی خود در اجرای برنامه‌های ایمن سازی عبور و مرور عرضی عابرین پیاده در نقاط حادثه خیز و به منظور ایمن سازی مدارس و دانشگاه‌های حاشیه راه‌ها، احداث پل‌های عابرپیاده رابا بهره گیری از توان کانون‌های تبلیغاتی خصوصی در دستور کار دارد.

ابوالفضل صفری گفت: از مزایا اجرای این طرح ایجاد امنیت جانی شهروندان در حمل ونقل و تسهیل عبور و مرور، افزایش ظرفیت سواره‌روها با حذف تداخل خطوط عابران پیاده، افزایش سرعت وسایل نقلیه و افزایش ایمنی رهگذران است.

وی اظهار امیدواری کرد که با اختصاص بودجه‌های مناسب تعداد بیشتری از پل‌ها با استفاده از فناوری‌های جدید در محورهای پرتردد حوزه استحفاظی نصب شود و در اختیار مردم عزیز قرار گیرد.

تاکنون۲۵۰ دستگاه پل عابر پیاده در محورهای نقاط حادثه‌خیز مازندران احداث شده و در نظر است که تا پایان امسال ۳ دستگاه پل عابر پیاده در نقاط حادثه خیز محورهای مواصلاتی استان با همکاری بخش خصوصی احداث شود..

نسخه مناسب چاپ