آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی: ترور در هیچ مکتبی قابل قبول نیست
مرجع تقلید شیعیان گفتند: در قرآن آمده است که با رهبران کفر مبارزه کنید؛ چراکه اینها به هیچ امضا و میثاقی پایبند نیستند و این مبارزه نه به‌خاطر کفر آنها بلکه به ‌خاطر پایبند نبودن‌شان به میثاقشا‌ن است.

به گزارش فارس، آیت‌الله العظمی جوادی آملی از مراجع عظام تقلید در پیام تصویری به «دومین کنفرانس بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری با محوریت تروریسم دولتی آمریکا و انتقام سخت» که صبح دیروز در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد، افزود ند: موضوع حقوق بشر در قرآن کریم هم آمده است و انسان باید جهانی فکر کند و قرآن حیات طیبه را به انسان آموخته است.ایشان با بیان این که در سوره «مدثّر» سه بار کلمه بشر آمده است، گفتند: قرآن مدعی دو رسالت است؛ سفیری از آسمان به نام جبرئیل به زمین آمد و وحی آورد و یک سفیر به نام پیامبر اکرم(ص)هم آمد و وحی را گرفت و به بشریت مطالب ارزشمندی آموخت.

این مرجع تقلید تصریح کردند: در قرآن به مباحث مختلف ملی و بین‌المللی اشاره‌هایی شده است و وجود مبارک پیامبر، ستم‌های فراوانی از مشرکان دید اما نسبت به هیچ کافری شبانه حمله نکرد و در مکتب اسلام چنین چیزی وجود ندارد؛ اما ترامپ کافر، شبانه حاج قاسم سلیمانی را ترور کرد و این مساله در هیچ مکتبی قابل قبول نیست.آیت‌الله العظمی جوادی آملی ادامه دادند: در قرآن آمده است که با رهبران کفر مبارزه کنید، چراکه اینها به هیچ امضا و میثاقی پایبند نیستند و این مبارزه نه به خاطر کفر آنها بلکه به خاطر پایبند نبودنشان به میثاقشان است.

پاک آیین:آمریکا خود نماد تروریسم دولتی است

در ادامه این کنفرانس که باحضور خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس وهمرزمان شهیدشان شهید طارمی، شهید مظفری‌نیا، شهید زمانی‌نیا و شهید

‌پور‌جعفری برگزار شد،معاون بین‌الملل دفتر حفظ ونشر آثار مقام معظم رهبری گفت: اگر اقدام تروریستی آمریکا پاسخ داده نمی‌شد، موجب گسترش ناامنی در منطقه می‌شد.

به گزارش مهر، محسن پاک‌آیین، اظهار داشت: ترور در زبان فارسی به معنی قتل سیاسی با اسلحه است.

وی با بیان این که تفاوت تروریسم دولتی با تروریسم در انجام دهنده این اقدام است، گفت: امروز مصادیق عمده تروریسم دولتی آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند، رژیم صهیونیستی با اقداماتی که در فلسطین اشغالی و ترورهایی که انجام داده و به آن اعتراف کرده تروریسم دولتی است و آمریکا هم به بهانه حمایت از این رژیم دستش در این جنایات آلوده است.رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم هم در این کنفرانس گفت: اگر تحریم را به عنوان یک جنگ بدانیم، دانشگاه جنگ اقتصادی هم مانند جنگ تحمیلی هشت ساله افرادی همچون سردار سلیمانی و حاجی زاده را به ما خواهد داد. آیت الله محمدی عراقی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران، گفت: رهبر معظم انقلاب به حق روز شهادت سپهبد شهید سلیمانی و همرزمانش و روز موشکباران پایگاه‌های آمریکا را «یوم الله» نامیدند و باید شکرگزار این نعمت‌ها باشیم.وی افزود: دشمنان ما را از جنگ می‌ترسانند، اما از همین دانشگاه جنگ، افرادی همچون سپهبد شهید سلیمانی را تربیت کرد، این نعمت‌ها را باید بشناسیم، اگر قدر این نعمت‌ها را ندانیم همان گونه که امت صدر اسلام و زمان امام حسین(ع) قدر زمان را ندانستند و شکرگزار این نعمت‌ها نبودند پس افرادی چون معاویه و یزید بر آنها حاکم شدند.

آیت الله محمدی عراقی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر جنایات گسترده آمریکا علیه بشریت، افزود: به اعتراف جهانیان قدرت دفاعی ایران موجب تغییر موازنه قدرت و بازدارندگی فعال شده است که پاسخ موشکی ایران به جنایت آمریکا نماد این بازدارندگی و قدرت دفاعی است.

ابوشریف: هدف شهید سلیمانی پیشرفت و آزادی ملت‌ها بود

نماینده جنبش جهاد اسلامی‌فلسطین در تهران در این کنفرانس گفت: شهید سردار سلیمانی هماهنگ کننده محور مقاومت بود؛ سلیمانی هیچ وقت دنبال تجاوز به ملت دیگری نبود و هدفش پیشرفت و آزادی ملت‌ها بود.

به گزارش ایسنا، ناصر ابوشریف اظهار داشت: تمدن غربی و اروپایی متوحش و بربرگونه بودند اما تاریخ را نگاه کنید می‌بینید تمام رسالت‌های آسمانی از منطقه ما برانگیخته شد. آمریکا بر اساس قتل بشر بنا شده است. ۱۰۰ میلیون نفر از بومیان زندگی می‌کردند که بر اساس اسناد تاریخی کشته شده اند یا بسیاری از آفریقایی‌ها که به عنوان برده به آمریکا آورده می‌شدند به عنوان برده در این راه کشته می‌شدند یا از بین می‌رفتند و اینها نشانه وحشیگری این جوامع است.وی ادامه داد: بزرگترین شاهد ما از جنایت قرن مساله فلسطین است و جنایت ضد بشری را در این موضوع می‌بینیم. یهودی‌ها ادعا می‌کنند شش میلیون نفرشان کشته شدند اما اگر این ادعایشان درست باشد باید گفت همان تمدنی آنها را کشت که خودشان آن را بنا کردند و به آن تکیه کرده اند. هیتلر و ترامپ خودشان زاییده همین تمدن غربی هستند که یهودی‌ها را کشتند.

ابوشریف افزود:امروز شاهد حضور یهودی‌ها در ایران هستیم که از حقوق مساوی برخوردارند. یا در مصر و فلسطین که در طول تاریخ به آنها احترام گذاشته شده است. غربی‌ها تلاش دارند این جنایت را به گردن مسلمانان بیندازند در حالی که این یک دروغ است.

شهادت سلیمانی قلوب ملت‌ها را به هم نزدیک کرد

نماینده جنبش مقاومت اسلامی‌نیجریه هم گفت: شهادت قاسم سلیمانی موجب اتحاد میان امت اسلام شد و موجب شد قلب‌های همه ملت‌های آزادیخواه جهان به هم نزدیک شود.

خانم «جومای احمد کاروفی» ، اظهار داشت: من یک بار توفیق دیدار با سردار سلیمانی را در بیمارستان داشتم، در آن روزگاری که دولت و ملت ما، ما را به عنوان تروریسم خطاب می‌کردند ما متوجه شدیم که خانواده ما در ایران و ملت‌های اسلامی‌هستند.

وی افزود: تروریسم دولتی آمریکا در تمام ملت‌ها شواهدی دارد و امروز ابلیس مصرانه به کار خودش ادامه می‌دهد و آمریکا نماد آن است و در مقابل آن نور حق و نماد حق جمهوری اسلامی‌ایران است.

نماینده جنبش اسلامی‌نیجریه گفت: امروز مردم جهان با توجه به انتخابی که می‌کنند هم پیروان حق یا پیروان باطل هستند، سردار سلیمانی و همراهانش نماد جبهه حق بودند که هر جا فریاد مظلومی‌شنیده می‌شد از مسلمان و غیر مسلمان مانند ایزدی‌ها و مسیحی‌ها به یاری آنها می‌شتافتند.در پایان این مراسم،از خانواده شهدای فوق تجلیل شد.

نسخه مناسب چاپ