خط ارتباطی مردم با اطلاعات
تشکر از نویسنده یادداشت جنگ و دیپلماسی

از حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حجتی کرمانی به دلیل نگارش یادداشت «جنگ و دیپلماسی» در روزنامه اطلاعات ۲۲ دی‌ماه تشکر می‌کنم، خداوند ایشان را برای ملت ایران همواره سلامت و قلم‌اش را توانا بدارد.

خواننده روزنامه اطلاعات

حادثه سرنگونی هواپیما را فقط یک خطای انسانی ندانیم

بر مبنای یادداشت بلیغ و خواندنی آقای دکتر محقق داماد در روزنامه اطلاعات ۲۳ دی ماه، باید عنوان خطای انسانی به خطای سازمانی از سوی مسئولان تغییر کند. چرا باید در بحبوحه احتمال انتقام گرفتن آمریکای جنایتکار از پاسداران جان برکف انقلاب اسلامی، تمامی اشتباهات حادثه اسفبار سقوط هواپیمای اوکراینی به یک خطای انسانی تقلیل یابد و مسبب اصلی این اتفاق ناگوار که سازمان هواپیمایی کشوری است، نادیده گرفته شود؟ به گفته دکتر محقق داماد، چرا این سازمان در وضعیت جنگی کشور و ناامن بودن خطوط هوایی، پروازهای فرودگاه‌ها را لغو نکرده است؟ امیدوارم مردم داغدیده و عزادار کشورمان با خواندن این یادداشت برای بررسی و تحلیل اتفاق رخ داده در کشور، تعمق بیشتری کنند و نگذارند زحمات و جانفشانی‌های نیروهای سپاهی کشورمان نادیده گرفته شود. بهتر است قدری حق‌شناس باشیم و تمامی مشکلات اقتصادی، مسائل سیاسی و برخی سوء مدیریت‌های حاکم بر کشور را متوجه دلاورمردان نیروهای مسلح کشورمان نکنیم.

تلفن به خط ارتباطی

امضای دفتر یادبود جان‌باختگان سانحه هوایی

صمیمانه و با عمیق‌ترین تسلیت‌ها به خانواده‌های عزادار جان باختگان حادثه هواپیمای اوکراین، پیشنهاد می‌کنم در محل این سانحه دردناک بنای یادبودی ساخته و دفتر یادبودی هم در نظر گرفته شود تا هموطنان ضمن حضور در محل و خواندن فاتحه برای جان‌باختگان، دلنوشته‌های خود را در دفتر یادبود بنویسند تا برای آیندگان حفظ شود و به یادگار بماند.

خانم هموطن

انگلستان دشمن ۶۰ ساله ایرانیان است

۶۰ سال است که از دور و نزدیک با دشمنی‌ها و توطئه‌های سران انگلستان علیه ملت ایران آشنا هستم و امروز هم انگلستان با پیوستن به آمریکا در مورد برجام به این دشمنی‌ها ادامه می‌دهد، اما بداند که در برابر مقاومت مثال‌زدنی ایرانیان در مقابله با استکبار جهانی، کاری از پیش نخواهد برد.

یک ایرانی وطن‌دوست

تقاضای دیدار با استاندار البرز

از ساکنان کرج هستم که تقاضا دارم در صورت امکان فقط یک بار چند دقیقه‌ای با استاندار محترم البرز ملاقات و گفتگو داشته باشم.

سعید مصطفایی ـ کرج

کمک به برادر معلول برای دریافت یارانه معیشتی

برادرم معلول است، درآمد اندکی دارد و در یک خانه ۳۷ متری زندگی می‌کند. با این حال به درخواست دریافت یارانه معیشتی او پاسخ منفی داده شده و تا زمان اعتراض به آن یعنی ۲۴ دی ماه هم به دلیل معلولیت نتوانسته است تقاضای تجدیدنظر خود را ثبت کند، مسئولان ذی‌ربط چگونه می‌توانند به او کمک کنند؟

تلفن به خط ارتباطی

قیمت خرید برق از نیروگاه‌ها را افزایش ندهند

حالا که وقت بررسی بودجه سال آینده فرا رسیده است، با توجه به سوخت گاز خیلی ارزانی که به نیروگاه‌های برق کشور تحویل می‌شود،‌از افزایش قیمت برق خریداری شده از آن‌ها که به ضرر دولت و مردم است، باید جلوگیری به عمل آید.

کارشناس اقتصادی

مصوبه مزایای سربازان ایثارگر به اجرا درآید

براساس مصوبه نمایندگان محترم مجلس در سال ۸۷ قرار بود به سربازان ایثارگر ارتش امتیازها و مزایایی تعلق گیرد که علیرغم پیگیری‌های فراوان، این مصوبه هنوز اجرا نشده است که امیدواریم در این مورد اقدام شود.

غلامعلی شیری

مسیر خودروها را به جاده احمدآباد مستوفی هدایت کنند

از زمانی که شهرداری اسلامشهر مسیر میدان نماز به سمت احمدآباد مستوفی را مسدود کرده، خودروها به عبور از موسی‌آباد با تعداد قابل توجهی مدرسه و دانشگاه هدایت شده‌اند و هوای این منطقه را به شدت آلوده کرده‌اند، حال آن‌که شهرداری به کمک راهنمایی و رانندگی می‌تواند مسیر یاد شده را به جاده احمدآباد تغییر دهد که منطقه‌ای خالی از منازل مسکونی و اماکن شهری است.

حبیب محمدقلی‌ها ـ اسلامشهر

حقوق‌ها سال آینده پلکانی افزایش یابد

جا دارد کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی طرحی را به تصویب نمایندگان برساند که براساس آن به جای افزایش یک اندازه و ۱۵ درصدی حقوق‌ها در سال آینده، حقوق‌ها پلکانی افزایش یابد، به این ترتیب به کسانی که حقوق‌های بالا دریافت می‌دارند ۵ درصد و به دیگران ۲۵ درصد افزایش حقوق تعلق گیرد، زیرا در غیر این صورت کسانی که به عنوان مثال ۱۰ میلیون تومان حقوق ماهانه دارند معادل یک و نیم میلیون تومان و به افرادی که حقوق‌هایشان ۲ میلیون تومان است، فقط ۳۰۰ هزار تومان افزایش پرداخت می‌شود.

کلانتری ـ میبد (استان یزد)

تمامی حق بیمه‌های پرداختی در تعیین مستمری بازنشستگی لحاظ شود

در دوران خدمت همزمان با پرداخت حق بیمه بازنشستگی کشوری محل اصلی کارم، با دیگر سازمان‌های آموزشی و فرهنگی دولتی هم به صورت پاره‌وقت همکاری می‌کردم و در آنجا نیز حق‌بیمه می‌پرداختم، اما سازمان بازنشستگی کشوری کسورات بیمه‌ای فقط یک سازمان را می‌پذیرد و برای پرداخت مستمری در نظر می‌گیرد، حال آن‌که عدالت حکم می‌کند مجموع حق بیمه‌هایی که در دیگر سازمان‌ها پرداخته‌ام و به خزانه دولت هم واریز شده است، برای تعیین میزان مستمری من محاسبه و بر این اساس پرداخت شود.

بازنشسته کشوری

از اول می‌دانستیم که ناتو متعلق به آمریکا است!

به عنوان یکی از بانوان ایرانی معتقدم تغییر نام سازمان نظامی آتلانتیک شمالی (ناتو) توسط ترامپ به «ناتومی» یعنی «ناتوی من»، به معنای این است که رئیس‌جمهوری آمریکا «ناتو» را هم مال خود می‌داند، نه متعلق به کشورهای اروپایی که در این مورد باید به او گفت ما هم از اول می‌دانستیم که «ناتو» تمام و کمال در اختیار تو است… کوچولو!

خانم شهروند از تهران

خط ارتباطی: در عبارت «ناتومی» Natome، کلمه ME به معنای «مال من» نیست، بلکه مخفف عبارت

Middle East به معنای خاورمیانه است. بنابراین واژه «ناتومی» به معنای «ناتوی خاورمیانه» است.

پاسخ مسؤولان

پاسخ سازمان بهشت زهرا (س) به پرسش یک شهروند

باسلام؛ احتراماً نظر به درج پرسش یکی از شهروندان تهرانی در ستون پیام‌های مردمی روزنامه اطلاعات مورخه ۱۰ر۱۰ر۹۸ که مربوط به این سازمان بوده است، بدینوسیله پاسخ شهروند محترم ارسال می‌گردد، موجب امتنان است که پاسخ زیر را جهت تنویر افکار عمومی درج نمایند.

ضمن تقدیر و سپاس از همراهی و همدلی شهروندان محترم و لطف و اعتماد ایشان به سازمان مقدس بهشت‌زهرا‌(س) به استحضار شهروندان گرامی می‌رساند؛ رتق و فتق امور مربوط به قبرستان‌هایی که داخل شهر تهران به صورت محلی وجود دارند، هیات امنایی اداره می‌شود و زیر نظر اداره اوقاف شهر تهران می‌باشد. لذا شهرداری تهران و سازمان بهشت‌زهرا(س) طبق قوانین و مقررات هیچ دخل و تصرفی در امور اجرایی آن‌ها ندارند. از طرف دیگر با توجه به اعتمادی که شهروندان محترم به سازمان بهشت‌زهرا‌(س) دارند، این سازمان به عنوان نهادی تخصصی در این خصوص طرح‌های جامع و کاملی را تهیه کرده و در خصوص چگونگی نگهداری و مرمت این آثار تاریخی و فرهنگی پیشنهاداتی را به مراجع ذی‌صلاح داده است.

رضا پور ناصرانی ـ معاون امور اجتماعی و فرهنگی و روابط عمومی سازمان بهشت زهرا (س)

نسخه مناسب چاپ