اخبار کوتاه خارجی
 

2 امید المپیکی آسیا امروز مشخص می‌شوند

فینالیست‌های رقابت‌های قهرمانی امید‌های آسیا امروز مشخص می‌شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، تیم‌ ازبکستان برابرعربستان و کره جنوبی مقابل استرالیا امروز در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ و قهرمانی امید‌های آسیا به مصاف هم می‌روند وهر تیمی که در دیدارها به پیروزی برسد، راهی المپیک خواهد شد .برنده دیدار رده بندی نیز سومین تیمی خواهد بود که می‌تواند به المپیک برود.

گفتنی است که تیم ملی امید ایران در این مسابقات با هدایت حمید استیلی شرکت کرد و در گروه سوم با کسب ۴ امتیاز و پایین‌تر از کره‌جنوبی و ازبکستان قرار گرفت و از گردونه مسابقات حذف شد تا افسوس فوتبال ایران برای المپیکی شدن ۴۸ ساله شود.

فوتبال عمان به برانکو خوشبین است

«ولید ظاهیر» ضمن اشاره به حضور برانکو ایوانکوویچ روی نیمکت تیم عمان گفت: می دانستیم ایران هم دنبال او بود اما حالا در عمان است تا رویاپردازی کنیم.

ولید ظاهیر خبرنگار حوزه فوتبال عمان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره انتخاب برانکو ایوانکوویچ برای تیم ملی این کشور اظهار داشت: او مربی تاثیر گذاری در فوتبال ایران بوده است. وقتی توانست با پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ آسیا برسد همه او را شناختند.

برانکو سابقه خوبی در فوتبال قاره دارد. عملکردش در چین، عربستان و ایران طوری بود که سران فوتبال عمان ماه‌ها‌ بود او را برای تیم ملی می‌خواستند.حالا که او در عمان است به رویاهای خودمان دوباره فکر می‌کنیم. می‌خواهیم در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا قدرتمندتر باشیم و شانس خودمان را برای جام جهانی هم امتحان کنیم.

فیفا: پایبند به مسائل حقوق بشر در جام جهانی هستیم

دبیرکل فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) بعد از ارائه برنامه مشترک با قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲ عنوان کرد: در این برنامه مشترک تمام اهداف حقوق بشر سازمان ملل درنظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ اولین برنامه مشترک خود برای جام جهانی را ارائه کردند.فاطمه سامورا، دبیرکل فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) بعد از این اتفاق، گفت: جام جهانی برای ما فرصتی نادر برای ایجاد تغییرات مثبت ارائه داده است. این فرصتی است که فیفا و قطر را برای نهایت استفاده از آن تشویق می‌کند. در طرح ارائه شده، تمام برنامه های حقوق انسانی و مبارزه با نژاد‌پرستی پیش بینی شده است.

پیشنهاد گواردیولا برای حذف یکی از جام‌های انگلیس

سرمربی منچسترسیتی به اتحادیه فوتبال انگلیس پیشنهاد داد برای سلامت بازیکنان، اتحادیه فوتبال انگلیس یک جام را از برنامه تقویمی خود حذف کند.به گزارش ایسنا و به نقل از تلگراف، مصدومیت هری کین و مارکوس راشفورد دو مهاجم ملی پوش تیم ملی انگلیس بار دیگر توجه‌ها را به فشردگی رقابت‌ها در فوتبال انگلیس جذب کرد و به همین خاطر سرمربی منچسترسیتی خواستار حذف یک جام شد. پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی گفت: چرا باید این شرایط حاکم باشد؟ یک تیم، شنبه بازی کند و بازی بعدی آن سه‌شنبه باشد ولی یک تیم یکشنبه بازی کند و بازی بعدی‌اش سه‌شنبه برگزار ‌می‌شود. فکر می‌کنم فشردگی بازی در لیگ برتر به سود بازیکنان نیست. این شرایط به ضرر فوتبال انگلیس است و باید برنامه استانداردتری ایجاد شود. بازی‌های بزرگی در چند هفته‌ آینده انتظار ما را می‌کشند. باید بر خستگی غلبه کنیم و با ۱۰۰ درصد آمادگی به میدان برویم. این شرایط به ضرر همه تیم‌هاست. اتحادیه فوتبال انگلیس باید فکری به حال این موضوع کند. این فقط نظر من نیست و نظر اعضای اتحادیه در یوفا نیز هست. بازی کمتر، رقابت کمتر، تیم کمتر، کیفیت بیشتر، کمیت کمتر.

نسخه مناسب چاپ