‏ سایت اسکان اضطراری در کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می‌شود
سرویس شهرستان‌ها: معاون عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: سایت اسکان اضطراری در ۵ شهر بزرگ این استان راه اندازی خواهد شد.

عزیز فیلی در نشست کارگروه زلزله استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در شهرهای پرجمعیت استان و از جمله یاسوج، دوگنبدان، دهدشت، سی سخت و باشت مقرر شد سایت‌های مناسب امکان سنجی، شناسایی شده و مطالعات لازم در این خصوص از سوی راه و شهرسازی انجام گیرد.

فیلی با تاکید بر تشکیل کارگروه ویژه در این زمینه گفت: اعضای این کارگروه موظف به پیگیری جانمایی و تامین زیرساخت‌های این مکان و از جمله آب، برق، گاز، سکوبندی و محوطه سازی آن هستند.

وی با اشاره به مصوبات گذشته در خصوص تعیین سامانه پهنه بندی خطرپذیری زلزله شهر یاسوج و تعیین حریم گسل‌های این شهر، افزود: راه و شهرسازی با همکاری دانشگاه یاسوج به عنوان مشاور عملیات، مطالعات تکمیلی در این خصوص را انجام دهد. در جلسه یادشده همچنین تصویب شد اداره کل راه و شهرسازی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال نسبت به تهیه و نصب ۸ دستگاه شتاب نگار در نقاط مختلف یاسوج اقدام کند.

فیلی گفت: اعتبار مورد نیاز در خصوص ایجاد سامانه زلزله شهر یاسوج باتوجه به مطالعات قبلی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان باید تامین شود. ‏

نسخه مناسب چاپ