استاندارقزوین: به سرمایه گذارانی که حساب‌های بانکی خود را به استان انتقال ندهند خدمات نمی‌دهیم
قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: سرمایه‌گذاران واحدهای صنعتی در استان قزوین، حساب‌های مالی و بانکی خود را از دیگر استان‌ها به قزوین منتقل کنند.

استاندار قزوین در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی تأکید کرد: واحدهای صنعتی قزوین با هدف افزایش منابع مالی استان، حساب‌های مالی و بانکی خود از دیگر استان‌ها را به قزوین انتقال دهند.

هدایت‌الله جمالی پور افزود: سیاست دولت، حمایت، پشتیبانی و تأمین زیرساخت‌ها برای رونق تولید است و با تسهیل‌گری و نگاه حمایتی بانک‌ها و بخش خصوصی به تولید، می‌توانیم در راه توسعه گام‌های اساسی برداریم.

وی تأکید کرد: فعالان اقتصادی که از استان خدمات می‌گیرند و از تشویق‌های مالیاتی و بیمه و گمرک در استان برخوردار می‌شوند. باید فعالیت‌های بانکی و مالی خود را نیز در این استان انجام دهند.

جمالی‌پور اظهار کرد: از این پس صدور مجوز فعالیت سرمایه گذاران در سازمان صمت و شرکت‌ شهرک‌های صنعتی باید بر اساس دریافت کارت بازرگانی از استان قزوین و فعال بودن حساب‌های بانکی در این استان باشد.

استاندار قزوین با بیان این که مقررات متداخل در کشور داریم که مانع توسعه است، گفت: طی ۶ ماه آینده به فعالان اقتصادی که کارت اتاق بازرگانی قزوین را دریافت نکرده باشند، خدمات نمی‌دهیم و در صورت انتقال ندادن حساب‌های بانکی سرمایه‌گذاران به استان برای بخشودگی مالیاتی و پرداخت تسهیلات، به آنها کمک نمی‌شود.

جمالی‌پور، استان قزوین را بهشت سرمایه‌گذاران دانست و افزود: با وجود زیرساخت‌ها و موقعیت جغرافیایی، استان قزوین ظرفیت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت دارد و باید منافع سرمایه گذاری در این استان به مردم آن هم برسد. همچنین باید حدود ۷۰ درصد نیروها از استان و بومی باشند و ۳۰ درصد دیگر به اختیار کارآفرینان جذب شوند تا بتوانیم مشکل بیکاری در استان را حل کنیم.‏

۹۴۹ طرح کشاورزی در قزوین تسهیلات اشتغال دریافت کردند

امسال ۹۴۹ طرح کشاورزی استان قزوین موفق به دریافت حدود یک هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی شدند.

معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی قزوین اظهار داشت: جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به طرح‌های واجد شرایط به عنوان دستگاه برتر استان شناخته شده است.

حمیدرضا تبسمی افزود: دامپروری، کشت گیاهان دارویی، کشت گلخانه ای، توسعه کسب و کارهای تعاونی کشاورزی، ایجاد صنایع تبدیلی، تقویت مکانیزاسیون و گسترش فعالیت‌های دانش بنیان از جمله طرح‌هایی است که به آنها تسهیلات اشتغال پایدار روستایی اختصاص پیدا کرده است.

وی گفت: تسهیلات مربوط به اشتغالزایی روستایی یک امکان بسیار خوب است که در اختیار روستائیان و سرمایه‌گذاران مربوط به این مناطق برای توسعه فعالیت‌های کشاورزی و رونق اقتصادی کشورقرار می‌گیرد و همچنین گامی در راه تقویت اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.

وی به آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه در استان اشاره کرد و گفت: از این محل ۳ هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به استان قزوین برای ۱۱۱ طرح اختصاص یافت که از این رقم تاکنون ۳ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال به ۱۸ طرح پرداخت شده است و سایر طرح‌های باقی مانده نیز در مرحله تصویب و بررسی و یا تکمیل پرونده و پرداخت در بانک‌ها قرار دارند. ‏

نسخه مناسب چاپ