لاریجانی: ۲۲ بهمن نباید تبدیل به میتینگ انتخاباتی شود
 

رئیس مجلس با تاکید بر این که نباید ۲۲بهمن تبدیل به میتینگ انتخاباتی شود، گفت: باید در راهپیمایی ۲۲بهمن سوخت انتخابات شورانگیز باشد. این روز روز وحدت و وفاق است، بنابراین باید از بیان شعارها و نمایش رفتارهایی که باعث افتراق و اختلاف می‌شود، پرهیز کرد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در جلسه‌ مشترک با روسای کارگروه‌های بزرگداشت ایام الله دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی‌و روسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی‌گفت: هر ساله برنامه‌های خوبی در ایام دهه فجر برگزار می‌شود. ان‌شاءالله امسال هم همینطور خواهد بود و شرایط کشور هم به کمک شما می‌آید.

وی با تاکید بر این که باید موضوع گام دوم انقلاب اسلامی‌یکی از محورها در برنامه‌ ۲۲ بهمن باشد، گفت: امسال اولین سالگرد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی‌است که انرژی جدیدی برای حرکت آینده‌ کشور به وجود آورد. ۲۲بهمن امسال با چهلمین روز شهادت آن مرد بزرگ حاج قاسم سلیمانی تقارن پیدا کرده است. همچنین امسال این ایام متقارن با ایام فاطمیه است که مجموعه‌ای از این مناسبات را باید در نظر گرفت.

رئیس مجلس با بیان این که باید شرایط کشور را در برگزاری مراسم مورد توجه داشت، توضیح داد: هیچ گاه پس از انقلاب اسلامی‌دشمنی آمریکا به این اندازه و

همه‌جانبه با ملت ایران نبوده است. آنها کار را به جایی رساندند که ترور دولتی می‌کنند. این یعنی مصاف همه جانبه‌ای را با آمریکا داریم؛ البته غلظت روی مسائل اقتصادی است .

لاریجانی ادامه داد: پیچیدگی‌ که امروز غربی‌ها و آمریکایی‌ها در مسائل اقتصادی ما ایجاد کردند همچون گذشته نیست. آنها از همه ابزارها و فنون خود استفاده می‌کنند تا مسیر حرکتی اقتصادی ایران را کند کرده و به تبع آن به مردم فشار آمده و توسعه کشور را عقب بیندازند.

وی اضافه کرد:‌ البته در خیلی از زمینه‌ها مثل اقتصادی ضربه زدند و ما کتمان نمی‌کنیم. اروپایی‌ها هم در پشت مساله هسته‌ای اقداماتی انجام می‌دهند. این که می‌گویند از ماده ۳۶توافق هسته‌ای استفاده می‌کنند، معلوم است که چه غرضی دارند البته که جمهوری اسلامی‌پاسخ آنها را می‌دهد ولی مشخص شده که اروپایی‌ها شبیه آمریکا رفتار می‌کنند. اقداماتی که تبعاتی برای ما و آنها دارد.

رئیس قوه مقننه با بیان این که شهادت سردار سلیمانی بیداری در داخل و منطقه ایجاد کرد، گفت: وجهه آمریکا مخدوش شد، چون ابرقدرتی، سردار ما را که مهمان کشور دیگری بود؛ ترور می‌کند که نمی‌توان از این کار به سادگی عبور کرد.رئیس مجلس با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس گفت‌: باید ببینیم ۲۲بهمن چطور می‌تواند حرکت عمیقی را برای شرکت فعلی مردم کشور در انتخابات پیش رو ایجاد کند. ۲۲بهمن مهمترین روز سیاسی کشور است که سرنوشت را تغییر داد. باید به این روز با این عظمت نگاه کرد.

لاریجانی با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها می‌گویند که ما ناکارآمدی داریم و انقلاب دستاوردهایی نداشته است. ممکن است اشتباهاتی رخ داده باشد، ولی در ۴۱سال گذشته خدمات بسیاری در کشور صورت گرفته که باید برای مردم روشن شود. مثلا در زمینه‌ رسیدگی به روستاها، توضیح داده شده که در طول ۴۱سال چه کارهایی صورت گرفته یا درباره‌ تولید در کشور، گزارش‌هایی ارائه شود. همچنین یاد آور شده که ما این کارها را در شرایطی انجام دادیم که همیشه کشورهای بیگانه علیه انقلاب اسلامی‌بسیج شده بودند. ۸سال جنگ کردیم که علاوه بر شهادت بسیاری از عزیزان مشکلات اقتصادی برای کشور ایجاد کرد. بعد از جنگ هم ما را ول نکردند در دوره بازسازی مساله‌ هسته‌ای را علم کردند و آن را هم رها نکردند و هر روز یک مناقشه‌ای برای کشوری ایجاد کردند که می‌خواست مستقل باشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ماجرا جویی هسته‌ای مساله‌ کوچکی نیست، گفت‌: مگر جمهوری اسلامی‌چه چیزی می‌خواست؟ ما گفتیم مثل بقیه کشورهاNPT را پذیرفته و حالا می‌خواهیم دانش هسته‌ای داشته باشیم. آقا هم فتوا داد که سلاح هسته‌ای نمی‌سازیم. وقتی فتوا می‌دهند که نمی‌توان آن را عوض کرد، اما باز فشار می‌آورند. مطمئنم اگر موضوع هسته‌ای تمام شود، ماجرای دیگری به وجود می‌آورند. چون می‌خواهند اقتصاد ما رشد نکند و جلوی پرش ما را بگیرند.

لاریجانی با بیان اینکه ما بی مشکل نیستیم، تاکید کرد: مشکل را آمریکایی‌ها ایجاد کردند ما زندگی خودمان را می‌کردیم.

به توافق هسته‌ای رسیدیم، اما آمریکایی‌ها زیر آن زدند چون دیدند ایران در حال رسیدن به توازن اقتصادی است و چنین چیزی را نمی‌خواستند. آنها دنبال هدف‌های دیگری هستند.

رئیس مجلس با تاکید مجدد بر این که باید گزارشی از وضع اقتصادی قبل و بعد از انقلاب به مردم ارائه کرد، گفت: نتیجه حیرت انگیز خواهد بود چون ما با این حجم از مشکلاتی که برایمان ایجاد کردند خدمات زیادی ارائه کردیم. توصیه‌ام این است که این موضوعات به عنوان نقاط کانونی، مورد توجه قرار گیرد. اگر لازم باشد مرکز پژوهش‌ها و سایر مراکز کمک‌ و اطلاعات لازم بدهند چون این خدمات را فرزندان ملت با زعامت امام و رهبری انجام دادند. حرکاتی که مربوط به یک فصل و یک جریان نیست و برای جمهوری اسلامی‌انجام شده است.

وی با بیان این که عامل اقتدار ایران راه امام و رهبری است، افزود:‌ راه امام و رهبری ستون اصلی استقامت ملی و استقرار کشور و پیشرفت است که باید در تبلیغات ایام دهه فجر به عنوان محور در نظر گرفته شود. همچنین در شعارها علاوه بر تاکید بر ادامه راه امام و رهبری، موضوع مقاومت در برابر آمریکا برجسته شده چون باید مقاومت را به رخ دشمن کشید. موضوعی که از نظر امنیت ملی و پیشرفت کشور هم تأثیرات بسیاری دارد.

لاریجانی انتخابات شورانگیز را مولفه‌ بسیار مهمی‌در ایام دهه فجر دانست و توضیح داد: کشورهایی که برگزاری انتخاباتشان با مشارکت ۵۰درصدی است، وقتی ببینند میزان مشارکت در دیگر کشورها کمرنگ است، غوغا راه می‌اندازند، حال اینکه ایران جزو معدود کشورهایی است که شعار نه شرقی و نه غربی داده و هر ۴سال یک بار انتخابات برگزار می‌کند که دستاورد بزرگ مردم سالاری به شمار می‌آید.

لاریجانی با تاکید بر این که باید راهپیمایی ۲۲بهمن سوخت انتخابات شورانگیز باشد، افزود: مردم درک کنند که مشارکت ۷۰تا ۸۰درصدی در انتخابات خیلی از مشکلات در صحنه بین‌المللی و داخلی را حل می‌کند. لازم است در رادیو و تلویزیون و رسانه‌ها و در شعارهای تبلیغاتی به این نکته توجه شود.

نسخه مناسب چاپ