برگزاری جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی
 

جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی صبح شنبه با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و همچنین برخی اعضای کابینه، نمایندگان مجلس و مسئولان قوه قضائیه در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

در این جلسه مهمترین مسائل و تحولات اقتصادی کشور و مناسبات اقتصادی بین‌المللی و تحلیل مقایسه‌ای شاخص‌های اقتصادی و علمی کشورهای منطقه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه هم دراین جلسه گزارشی از اقدامات دولت در رسیدگی به خسارات ناشی از سیل در سال جاری در استان‌های کشور ارائه داد.

بر اساس این گزارش، در پی وقوع سیل در استان‌های مختلف کشور، در فروردین ماه امسال، تاکنون نزدیک به ۲۰هزار میلیارد تومان بابت خسارات وارده به صورت بلاعوض و تسهیلات و همچنین بازسازی زیرساخت‌ها پرداخت شده است.

براساس این گزارش، در سیل اخیر در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان، به ۲۷۵۰۰ واحد مسکونی خسارت وارد شده است که با تصویب هیأت دولت، مبلغ ۱۶۳۵میلیارد تومان به مردم پرداخت خواهد شد. خسارات بخش‌های کشاورزی و صنعت و زیرساخت‌ها نیز در دست بررسی و اقدام است. در این جلسه همچنین رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه درآمدهای ارزی کشور و تأمین کالاهای مورد نیاز را ارائه داد و راهکارهای گسترش مناسبات ارزی و تجاری مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین گزارش روند بلندمدت سرمایه‌گذاری و تحولات تولید ناخالص ملی در کشور، و لازمه‌های تقویت سرمایه‌گذاری ارائه شد.

نسخه مناسب چاپ