رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع:
اقتدارروحانیون در ساده زیستی و پرهیز از تشریفات اداری است
 

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در همایش سالانه مدیران ارشد روحانی نیروهای مسلح گفت: روحانیت در نیروهای مسلح باید همان نقشی را دنبال کند که پیامبر اعظم‌(ص) ایفا کرد؛ نقش هدایت و دستگیری معنوی، نقش طبیب دوار بودن.

به گزارش روابط عمومی‌وزارت دفاع، این گردهمایی با حضور رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا، روسای سازمان‌های عقیدتی سیاسی نیرووهای مسلح و نماینده ولی‌فقیه در سپاه، روسای پیشین سازمان‌های مذکور از جمله حجت‌الاسلام و‌المسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز و مسئولان ارشد روحانی نیروهای مسلح به میزبانی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شدودرآن حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید‌ضیاءالدین آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع اظهار داشت: بعد از گذشت ۴ دهه از پیروزی انقلاب و حضور روحانیون در نیروهای مسلح، نیازمند تشریح علت حضور روحانیون و تشکیل سازمان‌های عقیدتی سیاسی و نمایندگی ولی‌فقیه در نیروهای مسلح هستیم.

وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، بنیانگذار جمهوری اسلامی‌یکی از آرمان‌هایشان ایجاد نیروی مسلح مکتبی و مقتدر‌ی

‌بود که بتواند از کیان و ارزش‌های دینی و اسلامی‌و کشور دفاع کند. برای این منظور امام(ره) تدبیر فرمودند ستاد عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح تشکیل شود تا روحانیون با حضور خود بتوانند این نقش حساس و بی بدیل را ایفا کنند و بر همین اساس امروز می‌توانیم بگوییم که نیروهای مسلح ما در‌ دنیا بی‌نظیر است و نمونه‌ای مانند آن وجود ندارد‌.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اشاره به عملکرد روحانیت در نیروهای مسلح گفت: بحمدا… امروز نیروهای مسلح ‌ایران با بصیرت دینی و ژرف اندیشی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی‌نه فقط از کیان جمهوری اسلامی‌ شجاعانه دفاع کرده اند، بلکه در نبرد با داعش و تروریست‌های منطقه‌ای، دفاعی راهبردی را به منصه ظهور گذاشته‌اند و همین تفاوت نگاه و اندیشه، نیروهای مسلح ایران را متمایز از سایر ارتش‌های جهان کرده است‌.

حجت الاسلام و‌المسلمین آقاجانپور با بیان این که رویکرد ما براساس منویات مقام معظم رهبری باید غلبه کارهای آخوندی و معنوی بر کارهای تشکیلاتی، دستوری و تشریفاتی باشد ادامه داد: خروجی نقش معنوی و همراه با اخلاص روحانیون در نیروهای مسلح، تربیت افرادی مانند سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی است که به عنوان سردار محبوب دل‌ها نه فقط در ایران بلکه در کشورهای اسلامی‌و در بین ملت ملت‌های آزادیخواه جهان شده است.

وی ادامه داد‌: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی‌صرفاً نیروهای آماده دفاع و جنگ در عرصه نظامی‌نیستند، بلکه انسان‌هایی وارسته، شجاع، با بصیرت و ولایتمداری هستند که با درک صحیح از شرایط سیاسی ایران و جهان، تحت رهبری حکیمانه فرمانده معظم کل قوا جانانه از اسلام، مکتب و آرمان‌های نظام اسلامی‌دفاع می‌کنند.

وی با بیان این که سرو کار روحانیت با دل‌هاست گفت: باید دل‌ها را متوجه خدا کنیم و اگر مردم، ساده زیستی و خلوص ما را در کارها ببینند جذب می‌شوند .

حجت الاسلام و المسلمین آقاجانپور با بیان این که دغدغه‌های فرهنگی و ارتقای معنوی کارکنان و خانواده نیروهای مسلح باید اولویت نخست روحانیون در نیروهای مسلح باشد تأکید کرد: روحانیون باید با تأسی به رفتار و عملکرد نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) در بین کارکنان حضور یابند تا بتوانند ملجاء، تکیه گاه و حل کننده دغدغه‌ها و مشکلات آنها باشند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان این که اقتدار روحانیون در ساده زیستی‌، مردمی‌بودن‌، پرهیز از تشریفات اداری و غلبه انجام کارهای آخوندی بر سازمانی و اداری است تأکید کرد:‌ نقش روحانیون در نیروهای مسلح همان نقش روحانی مسجد است؛ یعنی حضوری متفاوت از ساختار و تشکیلات اداری؛ و روحانیون باید مراقب باشند تا در آفت و آسیب بروکراسی‌های اداری، تشریفاتی و تجمل گرایی ازنقش ارزشی خود فاصله نگیرند.

وی در پایان افزود: افتخار ما این است که در مجموعه تحت فرمانده ولی امر مسلمین خدمت می‌کنیم و این خود از بالاترین افتخار است.

گفتنی است در پایان این مراسم از تعدادی از روحانیون برجسته با اهداء لوح، تقدیر به عمل آمد.

نسخه مناسب چاپ