ارتش چین به صف مبارزان با ویروس «کرونا »پیوست
سرویس خبر: مسئولان چین در تلاش برای کنترل ویروس کرونا که تاکنون جان ۴۱تن را گرفته و ۱۲۹۷را هم مبتلا کرده ،پزشکان و کارشناسان با تجربه ارتش از جمله کسانی که در مقابله با بیماری های سارس و ابولا تجربه دارند را به ووهان مرکز شیوع این بیماری اعزام کردند.

خبرگزاری شینهوا گزارش داد ۴۵۰پزشک در سه تیم شامل متخصصان دانشگاه های پزشکی ارتش، نیروی دریایی و نیروی هوایی ارتش آزادیبخش خلق، با هواپیماهای نظامی وارد ووهان شدند.

به گفته مقامات نظامی این تیم ها متشکل از متخصصان بهداشت تنفسی، بیماری های عفونی، کنترل عفونت های بیمارستانی و بخش مراقبت های ویژه هستند که به بیمارستان های ووهان اعزام شده اند.

از سوی دیگر کمیسیون بهداشت ملی چین هم اعلام کرد ۱۲۰۰متخصص و پزشک که در زمینه مراقبت های ویژه فعالیت دارند در قالب شش تیم به این شهر اعزام شده اند.

شیوع یک ویروس اسرارآمیز که شبیه بیماری ذات الریه است برای نخستین بار در دسامبر سال ۲۰۱۹در شهر ووهان در استان مرکزی هوبی در چین گزارش شد. این ویروس تاکنون در ۲۹استان چین و ۱۲کشور دیگر مشاهده شده است.

مقامهای چین با هدف جلوگیری از شیوع این بیماری، بالاترین سطح واکنش اضطراری را در تعدادی از استان ها و شهرهای این کشور از جمله ججیانگ، گواندونگ، هونان، هوبی، انهویی، تیانجین، پکن، شانگهای، چونگ چینگ، سیچوان، جیانگشی، یون نان و گویژو اعلام

کرده اند.

وزارت حمل و نقل چین هم پیش از این، سفر به ۸شهر ووهان، هوانگ گانگ، ایجو، چیبی، شیان تایو، چیانگ جیانگ، جی جیانگ و لی چوان را ممنوع و راه های ورود و خروج به این شهرها را بسته بود.

ساخت بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در ۱۰ روز

مهندسان چینی برای درمان بیماران مبتلا به ویروس مرموز ذات الریه از خانواده کرونا، یک بیمارستان یکهزار تختخوابی را در مدت۱۰روز در شهر «ووهان» منشا اصلی این ویروس می سازند.

روزنامه چاینا دیلی چین نوشت این شهر به دلیل افزایش شمار بیماران با کمبود تخت روبرو شده و برای همین لازم است که چنین بیمارستانی به سرعت ساخته شود.

این بیمارستان قرار است در مساحتی به مساحت ۲۵هزار متر مربع ساخته شود. مراحل ساخت این بیمارستان از سه روز قبل آغاز شده است و تا شنبه آینده به بهره برداری می رسد.

هیچ ایرانی به ویروس کرونا مبتلا نشده است

سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد تا کنون گزارشی از ابتلای هموطنان ایرانی مقیم چین به این ویروس دریافت نشده است.

سفارت ایران در ارتباط مستقیم با ایرانیان مقیم شهر ووهان و در تماس مستمر با مقامات دولت مرکزی چین و مسئولان شهر ووهان، پیگیر آخرین وضع ایرانیان مقیم

است. همچنین سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا همه پرواز‌هایی که از مسیر چین وارد کشور می‌شوند در فرودگاه‌ها کنترل می‌شوند.

رضا جعفرزاده افزود: با انتشار خبر گسترش ویروس کرونا، همه بخش‌های فرودگاهی در حالت آماده باش هستند و مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت در فرودگاه امام خمینی (ره) مستقر شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این که مسافر مبتلا به کرونا تاکنون وارد کشور نشده است، ادامه داد: همه فرودگاه‌های بین‌المللی تحت کنترل ویژه برای مقابله با شیوع احتمالی ویروس کرونا هستند.

وی گفت: مسافران به اطلاعیه و بیانیه‌های وزارت بهداشت توجه کنند و اگر مورد مشکوکی مشاهده کردند، حتما به مراکز مربوطه اطلاع دهند.

نسخه مناسب چاپ