اعطای مجوز به ۱۰۸ کارگزاری
رئیس سازمان بورس گفت: ۱۰۸ مجوز کارگزاری داده شده اما به هیچ دستگاهی حتی وزارتخانه های نفت، نیرو و کشاورزی مجوز کارگزاری نداده ایم.

به گزارش مهر، شاپور محمدی اظهار داشت: ۱۰۸ مجوز کارگزاری داریم که برخی در حال تبدیل به سهامی عام هستند ما مجوز کارگزاری را به هیچکس حتی وزارتخانه‌های نفت، نیرو کشاورزی نداده ایم.

رئیس سازمان بورس به تأمین مالی از طریق بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: طی سه سال اخیر بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر کردیم در حالی که این عدد قبلاً ۱۰ هزار بود.

محمدی با اشاره به برخی انتقادات مبنی بر زمان بر بودن پذیرش‌ها بود گفت: فرایند پذیرش‌ها در دنیا بین سه تا چهار ماه است در حالی که در کشور ما پذیرش مشکلی ندارد بلکه در حسابرسی، ثبت، امضای مدیرعامل و… مشکل داریم که موجب طولانی شدن زمان پذیرش می‌شود.

وی افزود: در واقع در ایران مدارک ناقص است و در صورت تکمیل مدارک زمان پذیرش در کشور ما بین چهار تا پنج ماه خواهد بود.

از سوی دیگر یک کارشناس بازار سرمایه گفت: گزارش ۹ ماهه شرکت‌ها مربوط به دوره‌ای بود که شاهد رکود در اقتصاد کشور بودیم، بنابراین گزارش‌های منتشر شده کمتر از حد انتظار سرمایه‌گذاران در بازار بوده است.همایون دارابی در گفتگو با ایرنا با تاکید بر روند متعادل شاخص بورس در بازار هفته گذشته افزود: رشد شاخص بورس در بازار همچنان ادامه ‌دار خواهد بود.

وی انتشار گزارش ۹ ماه و میزان سود محقق شده شرکت‌ها را مهمترین مساله رخ داده در بازار هفته گذشته دانست و اضافه کرد: با توجه به پایان دی شاهد انتشار گزارش فروش و تولید شرکت‌ها بودیم که این موضوع می‌تواند بر روند بازار تاثیرگذار باشد.

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: اکنون گزارش ماه دی شرکت‌ها در حال انتشار بوده و امیدواری‌ها برای گزارش مثبت شرکت‌ها برای سه ماهه پایانی سال بیشتر شده است.وی اظهار داشت: برخی از شرکت‌ها گزارش نامتعادلی را منتشر کردند که نشان داد به رغم وجود وضع مناسب در شرکت‌ها در حال دست و پنجه نرم کردن با برخی از مشکلات هستند.

دارابی خاطرنشان کرد: در مجموع هفته گذشته با رشد نزدیک سه درصدی شاخص کل به پایان رسید و پیش‌بینی می‌شود به دلیل ورود نقدینگی و امیدواری به آینده معاملات، بازار همچنان به سمت صعود پیش رود.کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: با توجه به شرایط خوب نقدینگی در بازار و ورود حجم گسترده‌ای از نقدینگی به این بازار، اصلاح قیمتی و روند نزولی شاخص بورس در بازار به پایان رسید و معاملات وضع بهتری را در پیش گرفتند.

نسخه مناسب چاپ