اخبار کوتاه
پرواز تهران – استانبول در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست!

سرویس خبر: هواپیمایی ایران ایرتور با تکذیب شایعات منتشر شده در فضای مجازی درباره باز نشدن چرخ هواپیمای پرواز ۹۷۱۶مسیر تهران – استانبول، توضیحاتی را در این باره منتشر کرد.

ایران ایرتور اعلام کرد: دقایقی پس از پرواز ایرباس ۶۰۰-۳۰۰هواپیمایی ایران ایرتور که فرودگاه امام خمینی (ره) را در ساعت ۲۰ شب به مقصد استانبول ترک کرد، خلبان پرواز متوجه بروز احتمالی یک نقص فنی جزئی در هواپیما شد که نظر به بین‌المللی بودن پرواز و این که هنوز پرواز در فضای کشور و در محدوده آسمان شهرستان قزوین بود، بازگشت به فرودگاه مهرآباد و بازبینی فنی را به صلاح تشخیص داد. در مسیر بازگشت با توجه به لزوم کاهش وزن هواپیما تا حد مجاز، مانور کاهش سوخت در فضای تهران انجام شد و در ادامه هواپیما در فرودگاه مهرآباد فرود آمد. در ادامه توضیحات هواپیمایی ایران ایرتور تأکید شده است که شایعه باز نشدن چرخ هواپیما در فضای مجازی کذب است.

حریق ۴ لنج صیادی در جاسک

سرویس شهرستان ها:فرماندار شهرستان جاسک از آتش گرفتن چهار لنج صیادی در این شهرستان خبر داد.

محمد رادمهر در گفتگو با ایسنا،با بیان این که علت آتش‌سوزی هنوز مشخص نشده است،افزود: دو لنج به طور کامل در آتش سوختند و حریق در دو لنج دیگر با تلاش های انجام گرفته، اطفا شد. همچنین مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: خوشبختانه حادثه مذکور هیچ گونه تلفات جانی و جرحی نداشت .

حمیدرضا محمدحسینی درباره جزئیات این حادثه افزود: پیش از ظهر دیروز یک فروند لنج فایبرگلاس صیادی به دلایل نامعلوم دچار حریق شد که به دلیل وجود باد شدید در منطقه زبانه های آتش به سه فروند لنج صیادی دیگر سرایت کرد که علت دقیق وقوع حادثه توسط تیم بررسی سوانح اداره کل بنادر و دریانوردی استان مشخص و اعلام خواهد شد.

شناسایی عاملان تیراندازی به اتوبوس حامل کارکنان پتروشیمی ماهشهر

سرویس خبر:‌ فرمانده انتظامی بندرماهشهر گفت: عاملان تیراندازی به اتوبوس حامل کارکنان پتروشیمی ماهشهر شناسایی شدند.

سرهنگ رضا پاپی افزود: اتوبوس حامل کارکنان پتروشیمی ماهشهر در مسیر اهواز – ماهشهر هدف تیراندازی قرار گرفت که عاملان این تیراندازی از سوی نیروی انتظامی در بندر ماهشهر شناسایی و تلاش برای دستگیری آنها ادامه دارد.

وی افزود: در این تیراندازی که با سلاح شکاری انجام شد به کسی آسیبی وارد نشد و فقط خسارت جزئی به اتوبوس وارد شد. بنا به این گزارش اتوبوس حامل کارکنان پتروشیمی شهید تندگویان ماهشهر شب پنجم بهمن در جاده اهواز- ماهشهر هدف تیراندازی قرار گرفت.

انهدام شبکه مسلحانه قاچاق مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

زاهدان – خبرنگار اطلاعات: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام یک شبکه قاچاق مسلحانه مواد مخدر و هلاکت یک سوداگر مرگ در شهرستان نیکشهر خبر داد.

سردار محمد قنبری گفت: تیم‌های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر، با رصد مداوم تحرکات اعضای یک شبکه مسلح، قاچاقچیان را که با دو دستگاه پژو ۴۰۵ در محور ایرانشهر- نیکشهر در تردد بودند، شناسایی و زیر نظر گرفتند که پس از چند ساعت کنترل نامحسوس، با قرار گرفتن اعضای این شبکه قاچاق در منطقه کمین تکاوران پلیس با آنها درگیر شدند.

وی افزود: در این عملیات با آتش پر حجم تکاوران پلیس، یکی از قاچاقچیان مسلح به هلاکت رسید و دیگر اعضای شبکه با تنگ شدن عرصه بر خود با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

تلفات زمین لرزه ترکیه به ۳۱ نفر رسید

ترکیه: مرکز مدیریت بحران و اوضاع اضطراری ترکیه آخرین آمار جانباختگان زمین لرزه ۶ر۸ ریشتری شرق این کشور را ۳۱نفر اعلام کرد.

پس از این زمین لرزه که کانون آن، بخش سیوریجه از توابع استان الازیغ اعلام شد، ۶۴۰پس لرزه روی داد که شدت ۱۹پس لرزه بیش از ۴ریشتر بود.

عملیات امدادرسانی و نجات افرادی که در زیر آوار گرفتار شده‌اند هم به طور گسترده ادامه دارد و یک کودک ۵ساله با گذشت ۲۴ساعت ازمیان خرابی‌های این زمین لرزه زنده از زیر آوار خارج شده است.

نسخه مناسب چاپ