اخبار کوتاه خارجی
 

پیروزی یاران عبادی‌پور در لیگ والیبال لهستان

هفته هفدهم لیگ والیبال لهستان با پیروزی تیم اسکرا بلهاتوف و شکست اولشتین آغاز شد.

به گزارش ایرنا،دراین هفته از مسابقات، اسکرا بلهاتوف که روزهای خوبی سپری می‌کند، در خانه خود با نتیجه ۳ بر صفر مقابل ویسوا پیروز شد که میلاد عبادی‌پور بازیکن ایرانی اسکرا، در این بازی ۴ امتیاز با اسپک، یک امتیاز با دفاع و در مجموع ۵ امتیاز گرفت. این بازیکن در دریافت توپ هم ۱۵ر ۴۶ درصد موفقیت را ثبت کرد.در دیگر مسابقه هفته هفدهم، اولشتین که تازه سرمربی خود را تغییر داده است با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل کاتوویس باخت. سیدمحمد موسوی در این مسابقه ۳ امتیاز از دفاع روی تور و ۱۰ امتیاز با اسپک گرفت و در مجموع ۱۳ امتیاز به حساب تیمش واریز کرد.

گفتنی است که اسکرا با این پیروزی۴۰ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر نسبت به وروا ورشو، به رده دوم جدول رده‌بندی صعود کرد. اولشتین هم اگرچه با ۱۹ امتیاز در رده هشتم باقی ماند اما در خطر سقوط تا رده دهمی قرار دارد.

عبور لبرون جیمز از رکورد کوبی برایانت

فوق ستاره تیم بسکتبال لس‌آنجلس لیکرز، با کسب ۲۹ امتیاز در بازی مقابل فلادلفیا به رتبه سوم امتیاز آورترین بازیکنان تاریخNBAصعود کرد.

به گزارش ایسنا، تیم لس آنجلس لیکرز در بازی مقابل تیم فیلادلفیا با حساب ۱۰۸ – ۹۱ تن به شکست داد که لبرون جیمز ستاره تیم لیکرز، با کسب ۲۹ امتیاز در این بازی، با عبور از کوبی برایانت افسانه‌ای، سومین بازیکن امتیاز آور تاریخ مسابقات NBAشد.به این ترتیب، کریم عبدالجبار با ۳۸۳۸۷ امتیاز در رتبه نخست امتیاز آورترین بازیکنان قرار دارد، کارل مالون با ۳۶۹۲۸ امتیاز دوم است و لبرون جیمز هم با ۳۳۶۴۴ امتیاز در رتبه سوم امتیاز آورترین بازیکنان تاریخ NBAقرار گرفت. کوبی برایانت نیز در این رده‌بندی با مجموع ۳۳۶۴۳ امتیاز چهارم است و مایکل جردن هم با ۳۲۲۹۲ امتیازدر رده پنجم قرار دارد.

نکته قابل توجه دراین بازی اقدام “برت براون” سرمربی تیم فیلادلفیا بود. او بعد از رکوردشکنی جیمز بلافاصله تقاضای وقت استراحت کرد تا هواداران حاضر در سالن برای لحظاتی به صورت ایستاده فوق ستاره تیم لیکرز را تشویق کنند.

ویروس «کرونا» یک بازی آسیایی را بدون تماشاگر کرد

با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدار تیم شانگهای چین با بوریرام تایلند بدون تماشاگر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در یکی از دیدارهای مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا فردا تیم شانگهای در چین میزبان تیم بوریرام تایلند است.کنفدراسیون فوتبال آسیا دیروز اعلام کرد که این بازی پشت درهای بسته و بدون حضور تماشاگر برگزار می شود.البته AFC دلیل این تصمیم را رسما اعلام نکرده اما به نظر می رسد ویروس کرونا که در چین و کشورهای شرق آسیا به سرعت در حال گسترش است، دلیل این تصمیم بوده است.

ساوت‌گیت، گزینه هدایت منچستریونایتد بعد از یورو ۲۰۲۰

بنابه نوشته یک روزنامه معتبر، سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس بعد از پیکارهای جام ملت‌های اروپا هدایت منچستریونایتد را برعهده می‌گیرد.به گزارش خبرگزاری فارس، گرت ساوت‌گیت بعد از یورو ۲۰۲۰ به همکاری با «سه‌ شیرها» خاتمه می‌دهد و مسئولیت تیم نخست شهر منچستر را برعهده می‌گیرد.روزنامه دیلی میل در این مورد نوشت :مدیران منچستر از عملکرد «اوله گونار سولسشر» راضی نیستند. اگر اوضاع تغییر نکند، روسای تیم انگلیسی سراغ ساوت ‌گیت خواهند رفت تا فصل بعد را با مربی جدیدی آغاز کنند.به باور مقام‌های یونایتد،‌ سرمربی تیم ملی انگلیس بهترین گزینه برای هدایت شیاطین سرخ است.گفتنی است که منچستریونایتد بعد از گذشت ۲۴ هفته در رده پنجم لیگ برتر است.

نسخه مناسب چاپ