برف بهاری ‌‌مناطقی از کشور را سفیدپوش کرد
 

سرویس خبر: ‌بارش برف در استان های اردبیل ، البرز و مناطق دیگری از کشورمان، آب و هوای بهاری را، زمستانی کرد.

دیروز همچنین برخی جاده‌های استان‌های آذربایجان شرقی، تهران، مازندران ،اردبیل و البرز با بارش برف همراه بودند و در جاده‌های استان های آذربایجان غربی، زنجان، قزوین، گیلان، گلستان، البرز، کرمانشاه، همدان، قم و کردستان هم بارش باران گزارش شد.

بر اساس اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور جاده‌های چالوس، هراز و فیروزکوه هم شاهد بارش برف و باران و آزادراه تهران-شمال و آزادراه قروین –رشت هم بارانی بودند که این وضع برای امروز هم تداوم خواهد داشت.

بازگشایی راه ارتباطی ۶۰روستای مسدود شده از برف

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: راه ۶۰ روستای مسدود شده ناشی از بارش برف در استان برف روبی و بازگشایی شده و تردد خودروها در این مسیرها درحال انجام است. رحمتی افزود: در پی بارش برف در استان اردبیل در مجموع راه ارتباطی ۷۳روستا مسدود که با تلاش راهداران راه ارتباطی ۶۰روستا بازگشایی شد اما راه ارتباطی ۱۳روستا در شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و مشگین‌شهر مسدود است.

رحمتی با بیان این که راه‌های ارتباطی شمال استان اردبیل بارانی و جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها برفی است، تاکید کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا مردم از انجام سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

طی دو روز گذشته دمای هوای در تمانی شهرستان‌های مرکزی و جنوبی استان اردبیل به زیر صفر رفته است و دما در شهر اردبیل به منفی ۲درجه سانتیگراد رسید.

‌گردنه حیران برفی شد

رئیس اداره هواشناسی آستارا از بارش برف در ارتفاعات گردنه حیران این شهرستان، در مسیر ارتباطی استان‌های اردبیل و گیلان خبر داد.

فردین فرتوت نیا گفت: ارتفاع برف در روستای ونه بین گردنه حیران به حدود ۱۰سانتیمتر رسید و میزان بارش باران نیز ۶۷میلیمتر بود.

همچنین به دلیل بارش ۷۰میلی متری باران، راه روستای کانرود به دربند شهرستان مرزی بندر آستارا مسدود شد. به گفته مردم این روستا، این راه روستایی همواره در سال های گذشته به دلیل لایروبی نشدن و بهسازی نامناسب مسیر ارتباطی این دو روستا بر اثر بارش‌های باران مسدود می شود.

مه غلیظ در جاده‌های زنجان

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان هم دیروز از مه غلیظ و کاهش دید رانندگان در جاده‌های کوهستانی این استان خبر داد.

محمد محمدی افزود:در جاده های زنجان- طارم، نیک پی – ماهنشان و زنجان – تهم – چورزق مه غلیظ همراه با بارش باران دید رانندگان را کاهش داد.

راه های البرز لغزنده شد

کارشناس کنترل ترافیک فرماندهی پلیس راه البرز گفت: بارش برف و باران سبب لغزندگی راه های این استان شده است.

سروان مسعود خانجانی اظهار داشت: بارش در جاده کرج – چالوس از محدوده پیچ سرهنگ تا کندوان به طور برف بود. همچنین بارش در آزادراه های این استان به طور باران است که سبب لغزندگی سطح محور شد.

از سویی دیگر بارش‌های برف و باران همراه با افت ۱۰تا ۱۳درجه‌ای میانگین دما از دیروز مناطق مختلف خراسان رضوی را

فرا گرفت.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در این باره گفت: با فعالیت سامانه بارشی جدید، بارش‌های رگباری در استان آغاز شده است و تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

فریدون سنگچولی افزود: طی این مدت در مناطق سردسیری و کوهستانی استان خراسان رضوی بارش‌ها به طور برف و باران است.

وقوع سیل سرخس

فرماندار سرخس گفت: سیلابی شدن کشف‌رود و سرریز آن در ادامه مسیر تا خروج از مرز شمال شرقی خراسان رضوی موجب آبگرفتگی در شهر سرخس شد.

محمدرضا رجبی مقدم افزود: بارش های بهاری ۴۸ساعت اخیر به شکل سیل از رودخانه کشف‌رود وارد رود تجن و به خاطر حجم بالا از این رود سرریز و وارد کانال های آبیاری سرخس شد که به دلیل گنجایش کم کانال های آبیاری، آب از آنها خارج و وارد معابر شهری سرخس شد.

نسخه مناسب چاپ