مشارکت در بازار سرمایه علیه کرونا
در پنج روز معاملاتی هفته گذشته،تعداد دو هزار و ۱۹۹ نفر مشارکت‌کننده به یاری هموطنان خود شتافتند تا با خرید اوراق گواهی نیکوکاری در پویش مردمی بازار سرمایه علیه کرونا مشارکت داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، در هفته فوق از مجموع مشارکت‌کنندگان در نماد «کرونا۱» که تمامی مبالغ جمع‌آوری شده آن به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اهدا خواهد شد و در نماد «کرونا۲» که سود و منافع حاصل از آن در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد،تعداد دو هزار و ۱۸۹ نفر افراد حقیقی شرکت کردند.

در این بازه زمانی در نماد «کرونا۱» با مشارکت یک هزار و ۸۵۰ شخص حقیقی و حقوقی مبلغ ۵ میلیارد و ۲۲ میلیون و ۶۰ هزار ریال جمع‌آوری شده و ۹۴۶ نفر هم اوراق نیکوکاری «کرونا۲» را به مبلغ ۱۲ میلیارد و ۳۲۴ میلیون و ۱۱۰ هزار ریال خریداری کرده‌اند.

پویش مردمی «مشارکت در کرونا را میلیونی کنیم» از ۲۷ اسفند و همزمان با آغاز دوره اوج انتشار ویروس کرونا در جهان، در فرابورس ایران در قالب تامین مالی جمعی آغاز شد تا در زمره کمپین‌هایی در بازار سرمایه جهان باشد که برای جذب منابع مالی برای تشخیص، پیشگیری و جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا نقش ایفا کردند.

اهالی بازار سرمایه از ابتدای این پویش تا کنون با استقبال پرشور خود و مشارکت ۲۸ هزار و ۵۷۴ نفری، مبلغ ۱۷۰ میلیارد و ۳۴۱ میلیون و ۱۵۰ هزار ریال جمع‌آوری کرده‌اند تا ۵۲ میلیارد و ۷۹۶ میلیون و ۵۴۰ هزار ریالی که از فروش اوراق «کرونا۱» حاصل شده، تماما در اختیار وزارت بهداشت قرار بگیرد و با سود حاصل از ۱۱۷ میلیارد و ۵۴۴ میلیون و ۶۱۰ هزار ریالی که از فروش اوراق «کرونا۲» بدست آمده، هرچه زودتر شرایط برای شکست ویروس کرونا هموارتر شود.

این کمپین که از ابتدای حیاتش با استقبال اهالی بازار سرمایه روبه‌رو شد، قرار است تا پایان فروردین‌ ادامه داشته باشد.

به منظور تسهیل امکان حضور حداکثری اهالی بازار سرمایه، حداقل تعداد سهام در این نمادها یک ورقه گواهی نیکوکاری به ارزش اسمی ۱۰ هزار ریال در نظر گرفته شده است و سقفی برای حداکثر میزان مشارکت در خرید این اوراق مشخص نشده است.

نسخه مناسب چاپ