در نخستین جلسه کمیته ملی المپیک در سال ۹۹ انجام شد:
بررسی نحوه حمایت از فدراسیون ها و ورزشکاران المپیکی
 

نخستین نشست اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در سال ۱۳۹۹ با محوریت بررسی بودجه و برنامه ریزی برای حمایت از فدراسیون‌ها و ورزشکاران المپیکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک، کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک در باره نخستین نشست سال جاری اعضای هیات اجرایی و موارد مورد بحث دراین نشست، گفت: در ابتدای پنجاه و دومین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک که صبح دیروز و با حضور اکثریت اعضا در محل سالن جلسات کمیته برگزار شد، گزارشی از فعالیت‌های سال گذشته هیات اجرایی که با برپایی ۲۵ جلسه و صدور ۲۵۱ مصوبه همراه بود ارائه شد و اعلام کردم که خوشبختانه ۹۰ درصد مصوبات، اجرایی و عملیاتی شده است.ضمن آن که ۲۲ رئیس فدراسیون که عمدتاً از رشته‌های المپیکی هم بودند با حضور در جلسات هیات اجرایی، مسایل، مشکلات و همچنین گزارش عملکردشان را مطرح کردند و اعضای هیات اجرایی هم نسبت به رفع مشکلات و برطرف کردن خواسته‌هایشان اقدامات لازم را به عمل آوردند.

وی ادامه داد: اعضای هیات اجرایی در سال گذشته ضمن بازدیدهای میدانی از اردوها و فدراسیون‌های مختلف، ۱۴ نشست را هم در محل فدراسیوهای ورزشی و با حضور اعضای هیات رئیسه فدراسیون‌های مربوطه برگزار کردند. ضمن آن‌که تعهدات مالی کمیته نسبت به فدراسیون‌ها به صورت صد در صد در سال ۹۸ محقق شد.

سخنگوی کمیته ملی المپیک یادآور شد: در ادامه نشست، اعضا به بحث و بررسی پیرامون برنامه‌های سالجاری ورزش ایران که تحت تاثیر شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است پرداختند. چالش‌های بوجود آمده برای رشته‌های المپیکی، عدم برگزاری مسابقات کسب سهمیه المپیک و همچنین راه‌های برون رفت از این چالش از مهمترین مباحثه مطروحه در این بخش بود که مقرر شد مسئولین کاروان اعزامی ایران به المپیک ۲۰۲۰ و نمایندگان هیات اجرایی در سلسله نشست‌هایی با روسا و کادر فنی فدراسیون‌های المپیکی به بررسی برنامه‌های پیش روی این فدراسیون‌ها و حمایت کمیته ملی المپیک از آنان تا زمان آغاز بازی‌ها بپردازند.

سعیدی در ادامه افزود: بحث و بررسی بودجه و جدول منابع و مصارف کمیته، دستور جلسه بعدی اعضای هیات اجرایی بود که در آن مقرر شد روند فعالیت‌های مالی، پشتیبانی، لجستیکی و حمایتی کمیته از برنامه‌های فدراسیون‌ها اعم از برپایی اردو و اعزام‌ها مربوط به کاروان اعزامی به المپیک همانند سال گذشته با قدرت ادامه یابد.

وی در پایان گفت: همگان می‌دانند که کشور امسال با محدودیت‌های مالی قابل ملاحظه‌ای روبروست و بالطبع جامعه ورزش هم می‌بایست درک متقابلی نسبت به این موضوع وآمادگی لازم برای وفق دادن شرایط با محدودیت‌های منابع دولتی داشته باشد. البته تلاش کمیته ملی المپیک بر این است که در بحث حمایت‌های مالی افزایش نسبی نسبت به سنوات گذشته داشته باشد، اما این موضوع منوط به میزان دریافتی ما از خزانه و سازمان برنامه و بودجه خواهد بود.

نسخه مناسب چاپ