حمایت از ۱۲هزار زن سرپرست خانوار توسط معاونت زنان ریاست جمهوری
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان این‌که از پارسال طرحی در تمام کشور در حال انجام است که بر اساس آن حمایت از ۱۲هزار زن سرپرست خانوار هدف قرار داده شده است، گفت: عموم این زنان در مناطق حاشیه شهرهای بزرگ و شهرها ساکن هستند .

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در یک برنامه رادیویی با تصریح بر اینکه باید از همه ظرفیت زنان ایران و خانواده‌ها برای تحقق شعار سال یعنی “جهش تولید” استفاده کرد، افزود: بسیاری از مشاغل و فعالیت‌ها مانند بخش کشاورزی، مشاغل خانوادگی هستند و در این زمینه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تمام تلاش خود را انجام می‌دهد.

وی اضافه کرد: کار معاونت زنان و امور خانواده، همکاری و هم افزایی با بخش‌ها و متولیان اصلی کار در وزارت کار و دیگر وزارتخانه‌ها است و در این زمینه با وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی و همچنین وزارت علوم برای توان افزایی دختران دانشجو تفاهم نامه‌هایی را امضا کرده‌ایم.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده از همکاری این معاونت با سازمان‌های مردم نهاد فعال در اشتغال گفت و اظهار داشت: در این معاونت یک شورای هماهنگی و راهبری اشتغال و کارآفرینی زنان داریم که متشکل از بخش‌های دولتی و غیر دولتی است .

وی با بیان اینکه یکی از گروه‌های هدف که مأموریت قانونی برای آن‌ها داریم، زنان سرپرست خانوار هستند، افزود: آسیب پذیری زنان سرپرست خانوار در ارتباط با مباحث معیشتی و اقتصادی بیشتر است و تمام مسئولیت خانواده بر عهده آنها است و نیاز است برنامه‌ریزی بیشتر و جدی‌تری برای آن‌ها انجام دهیم. در این مسیر با کمک سازمان‌های مختلف مانند کمیته امداد و بهزیستی و وزارت کار این کمک‌ها در حال انجام است.

نسخه مناسب چاپ