اخبار کوتاه داخلی
 

پرونده لیگ برتر بسکتبال بسته شد

دیدارهای باقیمانده از مسابقات لیگ برتر بسکتبال که در مرحله پلی آف لغو شده بود با توجه به ادامه بحران کرونا برگزار نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، قرار بود از ۱۵ اسفندماه سال گذشته و سپس ۲۵ فروردین ماه امسال لیگ برتر بسکتبال در فصل ۹۸-۹۹ با حضور ۸ تیم وارد مرحله پلی آف شود اما شیوع ویروس کرونا منجر به لغو این مراحل شد. برای تصمیم گیری در مورد چگونگی پیگیری دیدارهای لیگ برتر، دیروز نشستی در محل فدراسیون بسکتبال برگزار شد تا بر اساس نظرات دریافتی از نمایندگان تیم‌های حاضر در پلی آف، نتیجه نهایی مشخص شود. بر این اساس مقرر شد پرونده لیگ برتر بسکتبال مختومه اعلام شود و بر اساس عملکرد کلی تیم‌ها رده‌بندی نهایی برای تعیین قهرمان و نایب قهرمان و معرفی نماینده ایران در مسابقات باشگاه‌های آسیا تعیین شود.

برگزاری انتخابات ۱۲ فدراسیون ورزشی تا پایان سال

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی گفت: در صورتی که شرایط از نظر ویروس کرونا به حالت عادی برگردد تا پایان سال انتخابات ۱۲ فدراسیون ورزشی برگزار خواهد شد.

رضا خسروی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر برخی از فدراسیون‌ها همانند دوومیدانی، ووشو، پزشکی ورزشی و اتومبیل‌رانی با سرپرست اداره می‌شود که سعی ما بر این است تا هر چه زودتر انتخابات این فدراسیون را برگزار کنیم تا زودتر تکلیف آن‌ها مشخص شود.وی افزود: ثبت نام از کاندیداهای ووشو چند روزی است که آغاز شده و اگر بعد از ماه مبارک رمضان شرایط مناسب باشد ثبت نام از کاندیداهای دوومیدانی نیز آغاز خواهد شد.مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها در پایان گفت: با توجه به این که هنوز وضعیت کشور از نظر ویروس کرونا مشخص نیست جلساتی را در وزارت ورزش و جوانان برگزار کردیم و تصمیم بر این است که در صورتی که مشکلی در برگزاری مجامع وجود نداشته باشد هر چه سریع‌تر انتخابات را برگزار کنیم.

مصوبه جدید پارالمپیکی ها در جلسه ستاد بازی های توکیو

کمیته ملی پارالمپیک دیروزمیزبان نخستین جلسه ستاد بازی های پارالمپیک توکیو در سال جدید بود.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از کمیته پارالمپیک،در این نشست که با حضور اعضای ستاد و نیز روسای فدراسیون های دارای سهمیه پارالمپیک توکیو برگزار شد، با توجه به تعویق بازی های پارالمپیک توکیو و ایجاد فرصت برای ترسیم چشم اندازی جدید، آیین نامه مربوط به اولویت بندی رشته های ورزشی، برگزاری اردوها و اعزام های تدارکاتی و نیز کمک هزینه های پیش بینی شده برای ورزشکاران مورد بررسی مجدد قرار گرفت.بر این اساس و با توجه به اصلاحات مصوب، از این پس کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون هایی که در اعزام بازی های پارالمپیک توکیو نماینده دارند، در راستای این آیین نامه اقدام خواهند کرد.

آیین نامه ای که به زودی و پس از تصویب، جهت اطلاع عموم بر روی سایت کمیته ملی پارالمپیک قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد اسپورتینگ لیسبون به طارمی

باشگاه اسپورتینگ لیسبون به صورت رسمی برای جذب مهدی طارمی وارد بازار نقل و انتقالات شد.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مدیر برنامه مهدی طارمی لژیونر فوتبال ایران در مصاحبه با نشریه «رکورد» پرتغال گفت: اسپورتینگ به دنبال طارمی است، اما مهدی با ریوآوه قرارداد دارد و این باشگاه باید درباره انتقال طارمی تصمیم بگیرد. گفتنی است که مهدی طارمی در این فصل از لیگ پرتغال، عملکرد فوق‌العاده‌ای ارائه کرده و مورد توجه باشگاه‌های بزرگ قرار گرفته است.

نسخه مناسب چاپ