۲۵۰ تیم کنترل بهداشتی در ادارات قزوین فعال شده‌اند
قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: ۲۵۰ تیم کنترل بهداشتی بازرسی امور مربوط به ضد عفونی محیط‌های اداری و تب‌سنجی در ادارات را رصد و پیگیری می‌کنند.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین با اعلام مطلب بالا گفت: برای مقابله با ویروس کرونا و به‌منظور رعایت اصول بهداشتی در سازمان‌ها، ادارات و مکان‌های اداری با محوریت سازمان بسیج ادارات و کارکنان استان، اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است. منوچهر حبیبی با تاکید بر ضرورت رعایت اصول بهداشتی در سطح ادارات افزود: کارکنان ادارات سرمایه‌های انسانی یک جامعه و مهم‌ترین سرمایه دولت هستند و از اینرو توجه به سلامت آنها از اولویت است.

وی با بیان این‌که در این طرح تب‌سنجی کارکنان، تهیه و توزیع ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی تهیه و توزیع می‌شود. اضافه کرد: تاکنون بیش از ۲۰ هزار ماسک در سطح ادارات قزوین توزیع شده است و تب‌سنجی ۵۰ اداره و سازمان روزانه به صورت ثابت و سیار نیز انجام می‌شود.

حبیبی بر ضرورت رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در سطح جامعه تاکید کرد و گفت: در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی کنترل مبادی ورودی خروجی شهرها و جلوگیری از تردد خودروهای با پلاک‌های غیربومی از عمده اقداماتی بود که از سوی نیروی انتظامی استان پیگیری شد.

وی به اعمال جریمه و توقیف ۴۰۰ خودرو متخلف در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی پلیس استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۳۸ نقطه ورودی و خروجی استان قزوین از سوی پلیس برای تنظیم نظم، آرامش و امنیت شهروندان کنترل می‌شود.

حبیبی خاطرنشان کرد: وجود پرترددترین شاهراه ارتباطی کشور در محور تهران ـ کرج ـ قزوین و از طرف دیگر قرارگرفتن در همسایگی استان‌های با میزان آلودگی بیمار کرونا از جمله تهران، البرز، مرکزی، قم و گیلان، باعث شده است تا حجم کار و ماموریت نیروی انتظامی قزوین دو چندان شود.

نسخه مناسب چاپ