اخبار کوتاه داخلی
 

بیرانوند بهترین آسیایی تاریخ جام جهانی فوتبال

علیرضا بیرانوند به انتخاب کاربران سایت AFC، بهترین آسیایی تاریخ جام جهانی لقب گرفت. به گزارش خبرگزاری تسنیم، با پایان نظرسنجی سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) برای انتخاب اسطوره فوتبال آسیا در تاریخ ادوار جام جهانی، علیرضا بیرانوند این عنوان را به خود اختصاص داد. ۶۹۷ هزار و ۱۰۸ نفر در این نظرسنجی شرکت کردند که بیرانوند با کسب ۶۸ درصد آرا، بهترین بازیکن آسیایی تاریخ جام‌های جهانی شد.در این نظر سنجی کیسوکه هوتدا از ژاپن، سامی الجابر از عربستان، پارک جی سونگ از کره جنوبی و تیم کاهیل از استرالیا به ترتیب ۲۴، شش، یک و صفر درصد آرا را به خود اختصاص دادند.

همکاری یوسف کرمی با اتحادیه تکواندو اروپا

اتحادیه تکواندو اروپا با همکاری کرمی کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو ایران اقدام به تهیه فیلم‌های آموزشی برای علاقه‌مندان به این رشته کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اتحادیه تکواندوی اروپا پس از شیوع ویروس کرونا و شرایط قرنطینه در اکثر کشورها، با همکاری قهرمانان بزرگ دنیای تکواندو اقدام به تهیه فیلم‌‌های آموزشی کرده تا آنها را برای علاقه‌مندان این رشته روی سایت و شبکه‌های اجتماعی خود قرار بدهد. در این راستا یوسف کرمی، کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو و سرمربی تیم یاسترب زاگرب کرواسی هم با درخواست مسئولان اتحادیه تکواندوی اروپا اقدام به تهیه فیلم آموزشی برای سایت و شبکه‌های اجتماعی این اتحادیه می کند.

صلح با فدراسیون فوتبال ،شرط حضور ویلموتس درفنر باغچه

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران برای عقد قرارداد با فنرباغچه نیاز به رضایت مسئولان فدراسیون فوتبال ایران دارد.

به گزارش خبرنگار مهر و به نقل از سایت «فوتو ترکیه»، مارک ویلموتس که با پیشنهاد تیم فوتبال فنرباغچه ترکیه روبروست نیاز به رضایت فدراسیون فوتبال ایران دارد تا بتواند قرارداد خود را با تیم ترکیه ای رسمی کند.ویلموتس و فدراسیون فوتبال ایران، شکایت دوجانبه ای در فیفا دارند و این مربی تا زمان پایان این پرونده نمی تواند قرارداد جدیدی را امضا کند.او برای اینکه بتواند پای میز مذاکره رسمی با باشگاه فنرباغچه بنشیند نیاز به جلب رضایت مدیران فدراسیون فوتبال دارد.

گفتنی است که مارک ویلموتس فقط پنج ماه در تیم ملی فوتبال ایران حضور داشت و سپس تصمیم به فسخ قرارداد خود گرفت.

کمانداران پارالمپیکی حقوق دریافت نمی‌کنند

سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان گفت: تا زمانی که اردوهای پارالمپیکی به دلیل ویروس کرونا تعطیل است، هیچ حقوقی به ورزشکاران پرداخت نمی‌شود.

مجید کهتری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت:امیدوارم ظرف دو ماه آینده شرایط به حالت عادی برگردد تا بر اساس فرصتی که تا بازیهای پارالمپیک توکیو داریم زمان از دست رفته را جبران کنیم. به هر صورت اگر زمان تعطیلی اردوها به دلیل این بیماری طولانی شود، این مساله سبب افت رکورد ورزشکاران می شود.وی افزود: تا زمانی که اردوها تعطیل است، حقوقی به کمانداران پرداخت نمی‌شود ولی به محض این که اردوها برپا شده و ورزشکاران به اردو دعوت شوند، حقوق به آن‌ها داده می شود. وی در پایان اظهار کرد: امیدوارم شرایط کنونی برای ورزشکاران فرسایشی نشود، زیرا تاثیر بدی بر روی روحیه آنان خواهد گذاشت.

نسخه مناسب چاپ