خط ارتباطی مردم با اطلاعات
تبریک روز دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران

به عنوان یک ایرانی وطن‌دوست بیست و نهم فروردین‌ماه، روز گرامیداشت دلاورمردان جان برکف و مدافعان راستین مرزهای جمهوری اسلامی ایران را تبریک می‌گویم و یاد و خاطره فرماندهان سلحشور ارتش مانند سپهبد شهید صیاد شیرازی به دلیل رشادت‌ها و فتوحات‌اش در دوران دفاع مقدس و نیز عملیات مرصاد را گرامی می‌دارم.

هموطن

تشکر از رئیس قوه‌قضائیه و روزنامه اطلاعات

از سخنان رئیس محترم قوه قضائیه در دیدار اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و انتخاب این تیتر از سخنان ایشان مبنی بر این که «دست‌های پنهان شبکه‌های قاچاق باید آشکار شوند» و چاپ آن در روزنامه اطلاعات ۲۷ فروردین‌ماه سپاسگزارم و امیدوارم آنچه که رئیس دستگاه قضا خواسته‌اند، به بهترین شکل تحقق یابد.

خانم هموطن

گروه‌های ۴ و ۵ کمترین افزایش حقوق را داشته‌اند

در اجرای رتبه‌بندی کارکنان وزارت آموزش و پرورش گروه‌های شغلی ۴ و ۵ متأسفانه کمترین افزایش حقوق را داشته‌اند که جا دارد دلایل آن را اعلام و مشکل را حل کنند.

فواد کاسب ـ استان کردستان

افزایش ۶ برابری قیمت لیموترش!

عده‌ای با احتکار و گران‌فروشی لیموترش قیمت آن را از ۵ هزار به ۳۰ هزار تومان افزایش داده‌اند که ضرورت دارد با محتکران قاطعانه برخورد و به جریمه‌های سنگین محکوم شوند.

از ساکنان تهران‌پارس

شرکت گاز در نحوه محاسبه قبوض مصرف تجدیدنظر کند

اداره گاز جنوب غربی استان تهران ۲۶ فروردین‌ماه پیامک تهدیدآمیزی برای من و احتمالاً دیگر مشترکان گاز در اسلامشهر فرستاده و تأکید کرده است که اگر حداکثر تا تاریخ ۳۱ همان ماه رقم کنتور گاز مصرفی را به آن اداره اعلام نکنیم، بهای آن مطابق با مصرف مشابه دوره قبل محاسبه و دریافت خواهد شد، حال آن که این دوره مربوط به زمستان گذشته است که تعرفه و هزینه‌ بالاتری دارد و ضروری است که شرکت گاز در این مورد تجدیدنظر کند.

حبیب محمدقلی‌ها ـ اسلامشهر

طب سنتی مورد توجه قرار گیرد

برای مداوای بیماران مبتلا به کرونا بهتر است به طب سنتی و تجربه‌ها و یافته‌های آن بیش از پیش توجه شود و از جمله نظریه‌های سقراط و ابن‌سینا مدنظر قرار گیرد.

افراسیاب دهلوی ـ پژوهشگر طب سنتی

چرا حق عائله‌مندی بازنشستگان افزایش نیافته است؟

در افزایش مستمری بازنشستگان کشوری در سال جاری حق‌عائله‌مندی شاغلان افزایش یافته، اما در مورد بازنشستگان کشوری تغییر نکرده است که جا دارد سازمان برنامه‌ و بودجه و صندوق بازنشستگی کشوری در این مورد پاسخگو باشند.

قدرتی ـ تبریز

کارت بانکی برای وظیفه‌بگیران کشوری هم صادر شود

از وظیفه‌بگیران کشوری هستم که مدتی است برای دریافت کارت و مستمری‌ام از بانک صادرات اقدام کرده‌ام، اما بانک به بهانه لغو دستور صدور کارت برای وظیفه‌بگیران در این رابطه سهل‌انگاری می‌کند. با توجه به این‌که در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا و آلودگی پول نقد استفاده از کارت بانکی ضروری است، از مسئولان صندوق بازنشستگی کشوری و نیز بانک مرکزی درخواست دارم درباره صحت و سقم این موضوع اطلاع‌رسانی کنند.

وظیفه‌بگیر کشوری

زبان فارسی را پاس بدارید

استفاده از کلمات فارسی و پاسداشت این زبان از رسالت‌های مهم نشریات کشور است. استفاده از کلمه «لایو» به جای «زنده‌» در خبر مصاحبه «ژان لوک گدار» کارگردان شهیر فرانسوی با هوادارانش در اینستاگرام، از اشتباه‌های لغوی روزنامه اطلاعات در صفحه اخبار داخلی ۲۵ فروردین ماه ۹۹ بود. از ویراستاران روزنامه انتظار داریم که نهایت دقت و تمرکز خود را برای انتشار نشریه‌ای وفادار به زبان اصیل فارسی انجام دهند.

خواننده قدیمی روزنامه اطلاعات

سود وام معیشتی فقط برای یک سال دریافت شود

واریز وام یک میلیون تومانی دولت با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲ ساله به منظور کمک معیشت به یارانه‌بگیران نیازمند تجدید نظر در نحوه بازپرداخت آن است. با توجه به این‌که دولت این وام را در ۲ سال مستهلک می‌کند، دریافت بهره ۲ ساله از آن با سود ۱۲ درصد مغایرت دارد و بنابراین بهره وام باید فقط برای یک سال برای دریافت‌کنندگان آن محاسبه شود.

معینی ـ شهروندی از شیراز

نثر برخی از نویسندگان روزنامه اطلاعات سنگین است

علیرغم ارادت خاصی که به نویسندگان یادداشت‌های روزنامه اطلاعات و بخصوص مکتوب هفته دارم، بارها خودم و برخی از دیگر خوانندگان روزنامه از نثر سنگین و دیرفهم برخی از این عزیزان گلایه‌مند هستیم، ازجمله مطلب «شبی که ماه کامل شود» دکتر فیاض بخش در روزنامه اطلاعات ۲۳ فروردین ماه به نظر من ثقیل و خواندن آن مشکل بود. به نظر شما پاراگرافی با مضمون «پا به پای تشکیک در رجال و انساب و تراجم و درایه در روایات»، برای خوانندگان عادی روزنامه که با دروس فلسفه، فقه و عرفان آشنایی ندارند، می‌تواند قابل درک باشد؟ حداقل لطفی به خوانندگان خود داشته باشید و در انتهای این‌گونه مطالب، معانی لغات سخت و غیرمصطلح را بنویسید.

خواننده روزنامه اطلاعات

فعالیت‌های مراکز تفریحی در جزیره کیش ممنوع شود

فعالیت مراکز تفریحی جزیره کیش در شرایطی که با شیوع ویروس کرونا روبرو هستیم، با هدف جذب گردشگران و کسب درآمد بیشتر در این جزیره به صلاح نیست. از دولت و مسئولان ستاد مبارزه با کرونا انتظار دارد با اعمال محدودیت‌های بیشتر بر عدم فعالیت این مراکز و ممانعت از ورود مسافران به شهرهای جنوبی و به ویژه جزایر تفریحی، مانع گسترش این بیماری مهلک در مناطق محروم جنوب کشورمان بشوند.

احمدی ـ از ساکنان جزیره کیش

چگونه خسارت سرمازدگی باغم را جبران کنم؟

کشاورزی هستم که سال گذشته به دلیل سرمازدگی باغم، خسارت دیدم که متاسفانه بیمه محصولات کشاورزی خسارت‌های مرا به موقع پرداخت نکرد. سال جدید هم تغییرات جوی و بارش‌های بهاری باعث خسارت ۳۰ میلیون تومانی به محصولاتم شد. چرا مسئولان در پرداخت خسارات بیمه محصولات کشاورزی آن قدر تعلل می‌کنند که باغداران از این کار منصرف شوند و بر میزان خسارت‌هایشان افزوده شود؟

هموطن کشاورز از تاکستان (استان قزوین)

ضرورت گسترش پیام‌رسان‌های داخلی

با توجه به قرنطینه افراد جامعه و بخصوص جوانان و نوجوانان در خانه‌ها، متاسفانه آمار استفاده از فضا و شبکه‌های مجازی و پیام‌رسان‌های خارجی در میان آنان به بهانه سرگرم شدن افزایش یافته است که برای مقابله با جنگ نرم و روانی عوامل بیگانه در شرایط بحرانی فعلی از وزارت ارتباطات انتظار داریم فیلتر کردن فیلم‌ها، عکس‌ها و برنامه‌های مبتذل و غیراخلاقی را در اولویت‌‌های کاری خود قرار دهند و برنامه‌ریزی برای گسترش پیام‌رسان‌های داخلی را با جدیت پیگیری کنند. دشمنان با برنامه‌های ضد اسلامی و ضد انقلابی در شبکه‌های مجازی و انتشار اخبار جعلی درصدد کاهش اعتماد و زیر سؤال بردن اعتقادات مردم برآمده‌اند و در واقع ایمان مردم را هدف قرار داده‌اند. ‏

تلفن به خط ارتباطی

نسخه مناسب چاپ