ارائه خدمات درمانی در بیمارستان سیار ارتش در قم
قم ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از ارائه خدمات درمانی به بیش از ۴ هزار نفر در بیمارستان سیار ارتش در مجموعه خانه مهندس قم خبر داد.

امیر سرتیپ دوم پزشک بهزاد موذنی در دیدار اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم از بیمارستان سیار شهید هجرتی که در سالن ورزشی شهید حاج قاسم سلیمانی مجموعه فرهنگی ورزشی خانه مهندس برپا شده است گفت: از همان روزهای ابتدایی ورود کرونا، به درخواست استانداری قم برای استقرار بیمارستان سیار، اقدامات لازم صورت گرفت و شبانه برای دیدار از مجموعه خانه مهندس جهت برپایی بیمارستان سیار به قم آمدیم که با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در مدت یک روز این بیمارستان سیار برای ارائه خدمات درمانی به مردم منطقه پردیسان آماده سازی و تجهیز شد.

وی گفت: در آن زمان فشارهای روحی و روانی بر روی مردم قم بسیار زیاد و ظرفیت بیمارستان‌های قم نیز تکمیل شده بود و از طرفی برپایی بیمارستانی به نام کرونا موجب نگرانی برخی‌ها شده بود، اما با وجود این مسائل برخی از جوانان قمی و همچنین طلاب پردیسان همان روزهای اول شروع به کار بیمارستان، برای همکاری با ارتش اعلام آمادگی کردند و با شاخه‌های گل به استقبال کادر درمانی آمدند.

موذنی با بیان اینکه به طور متوسط روزانه بیش از ۱۰۰ بیمار طی این مدت به بیمارستان سیار ارتش در پریسان مراجعه کرده‌اند افزود: در مجموع تاکنون بیش از ۴ هزار بیمار به بیمارستان سیار شهید هجرتی پردیسان‌قم مراجعه کرده‌اند و اگر این تعداد افراد که ممکن بود ناقل هم بودند می‌خواستند به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی قم مراجعه کنند، هم موجب ازدحام آن‌ها می‌شد و از طرفی برخی‌ها که فقط علائم اولیه و مختصری را داشتند، با مراجعه به بیمارستان‌های شهر که کانون آلودگی به شمار می‌روند، ممکن بود این بیماری به آنان هم منتقل شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم نیز در این دیدار که به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت، با تبریک روز ارتش اظهار کرد: طی این مدت توفیق شد تا در کنار ارتش فداکار، در ارائه خدمت به مردم سهمی داشته باشیم و روز ارتش بهانه‌ای شد تا با حضور هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم از خدمات کادر درمانی بیمارستان سیار شهید هجرتی قدردانی کنیم.

امین مقومی گفت: علاوه بر همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم با در اختیار قرار دادن مجموعه فرهنگی ورزشی خانه مهندس برای استقرار بیمارستان سیار ارتش، در ایام نیمه شعبان نیز ۵۰۰ بسته حمایتی برای نیازمندان استان قم تهیه و در بیان آنان توزیع شد.

وی افزود: تعدادی از مهندسان رشته‌های مختلف عضو سازمان نیز به عنوان نیروهای فنی و پشتیبان بیمارستان‌ها به صورت داوطلبانه مشغول به ارائه خدمات هستند.‏

نسخه مناسب چاپ