ظریف خطاب به ترامپ: در امورکشور من دخالت نکن!
وزیر امور خارجه به ادعای اخیر رئیس جمهوری آمریکا درباره آمادگی کشورش برای کمک به ایران واکنش نشان داد.

محمدجواد ظریف خطاب به ترامپ در صفحه توییترش نوشت: ایران ظرف چند ماه قادر به صادر کردن ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی) خواهد بود. تمام کاری که باید انجام دهی این است که مداخله در امور کشورهای دیگر و به ویژه کشور من را متوقف کنی.ظریف همچنین درباره ادعای ترامپ راجع به این که جان کری وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با ارتباط با ایران قانون لوگان آمریکا را نقض می‌کند گفت: باور کن که ما توصیه هیچ سیاستمدار آمریکایی را نمی‌پذیریم.ترامپ در نشست خبری کاخ سفید به تازگی مدعی شد: به آنها –ایران-پیشنهاد کمک داده‌ام اگر ونتیلاتور نیاز داشته باشند که دارند، برای آنها ونتیلاتور می‌فرستم. ما هزاران ونتیلاتور اضافی داریم.

ترامپ همچنین جان کری را به نقض قانون لوگان و کمک به ایران متهم کرد و گفت که ایران منتظر است که شاید او در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا در رقابت شکست بخورد و دوباره بتوانند از آمریکا امتیاز بگیرند.

نماینده ایران: آمریکا در اقناع دیگران برای نقض قوانین بین‌المللی موفق نخواهد بود

نماینده ایران در سازمان ملل به درخواست وزیر امور خارجه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، مجید تخت روانچی در واکنش به درخواست اخیر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا درباره تمدید تحریم‌ تسلیحاتی علیه ایران در صفحه توییترش نوشت: تلاشی دیگر از سوی آمریکا برای طفره رفتن از تروریسم اقتصادی مداوم آن علیه ملت ایران؛ آمریکا این بار از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهد که قطعنامه ۲۲۳۱‌ خود را نقض کند و محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران را ادامه دهد؛ اما آمریکا در متقاعد کردن دیگران برای تخطی از قوانین بین‌المللی موفق نخواهد بود.وزیر امور خارجه آمریکا شنبه گذشته گفته بود: تحریم تسلیحاتی ایران طی شش ماه آینده منقضی می شود. شورای امنیت سازمان ملل باید این محدودیت‌ها را پیش از آنکه خشونت ایران افزایش یابد و یک رقابت تسلیحاتی جدید در منطقه خاورمیانه ایجاد شود، تمدید کند.

نسخه مناسب چاپ