هلال احمر‌: تشکل‌های مردم نهاد نیازهای ۳۳۰ بیمارستان را تامین کردند
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از فعالیت تشکل‌های مردم نهاد برای پشتیبانی و تامین نیازهای ۳۳۰ بیمارستان در سراسر کشور در زمان شیوع بیماری کووید ۱۹ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمد نصیری در نشست مشترک جمعیت هلال احمر با موسسات خیریه گفت: جمعیت هلال احمر براساس اساسنامه ای که در مجلس شورای اسلامی مصوب شده است به عنوان یک تشکل مردم نهاد است که به واسطه کارهایی که دولت و حاکمیت خرید خدمت کرده اعتباراتی دارد که به وکالت از دولت آن کار را انجام می دهد.

وی افزود: ما با ۳۷ تشکل مردم نهاد برای پاندمی کووید ۱۹ همکار بودیم. برای همکاری با تشکل‌ها در سه محور همکار هستیم در زمان قبل از سوانح، حین سوانح و پس از دوران سوانح که برای هرکدام از این بخش‌ها ایده ای برای همکاری داریم.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر درباره فعالیت تشکل‌های مردم نهاد با جمعیت هلال احمر در سیل نوروز ۹۸، گفت: از سیل فروردین سال گذشته اتفاق خوبی افتاد که تشکل‌های مردم نهاد در کنار هلال احمر فعالیت کردند و تقسیم کار شد و در انجام امور به گونه ای عمل شد که موازی کاری نباشد. این کار در سیستان و بلوچستان هم انجام شد و در حال حاضر هم در مقوله شیوع بیماری کووید ۱۹ همکاری‌های خوبی داریم و تقسیم کار انجام شده است.

نصیری با اشاره به فعالیت تشکل‌های مردم نهاد برای پشتیبانی از بیمارستان‌ها در زمان شیوع کرونا ویروس، افزود: اوایل شیوع بیماری بود که بیمارستان‌ها از تشکل‌های مردم نهاد درخواست کمک کردند و هلال احمر با هماهنگی که با وزارت بهداشت انجام داد هر تشکل مردم نهاد را برای پشتیبانی به یک بیمارستان متصل کرد و این موضوع به وزارت بهداشت هم اعلام شد.

وی درباره فعالیت تشکل‌های مردم نهاد در جمع آوری کمک‌های مردمی در سیل نوروز ۹۸، سیستان و بلوچستان و بیماری کووید ۱۹، گفت: برای سیل نوروز ۹۸ تعداد ۴۷ تشکل همکار در ۲۶ استان فعال بودند. این تعداد در سیستان و بلوچستان ۵۷ تشکل بود و برای پاندمی کووید ۱۹ هم ۳۸ تشکل مردم نهاد در ۳۱ استان کشور با جمعیت هلال احمر همکاری داشتند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با تاکید بر جمع آوری کمک‌های مردمی از سوی تشکل‌های مردم نهاد همکار با هلال احمر، گفت: وظیفه جمع آوری کمک‌های مردمی بر عهده هلال احمر، بهزیستی، کمیته امداد و … است و از زمان شیوع کرونا ویروس در کشور۲۵۰ میلیارد ریال کمک نقدی و ۴۱۰ میلیارد ریال هم کمک غیرنقدی از سوی تشکل‌های مردم نهاد جمع آوری شده است.

وی با اشاره به همکاری ۴۸۵ تشکل مردم نهاد همکار با جمعیت هلال احمر برای ارائه خدمات، ادامه داد: ۷۲ هزار و ۶۹۴ نیروی داوطلب در زمینه فعالیت‌های داوطلبانه همکاری کردند. به علاوه ۱۲۴ بنگاه اقتصادی هم همکار هلال احمر بودند.

به گفته نصیری، ۲۲ تشکل مردم نهاد پشتیبانی و تامین نیازهای ۳۳۰ بیمارستان در سراسر کشور را عهده دار بوده است.

نسخه مناسب چاپ