اخبارکوتاه
 

مرگ ۲۴ نفر بر اثر سیل در کنگو

کنگو: وقوع سیل در جمهوری دموکراتیک کنگو ۲۴کشته به جا گذاشت و ده‌ها هزار نفر را بی‌خانمان کرد.

«تئو کاسی» فرماندار استان کیووی جنوبی با بیان این که ۴۵نفر بر اثر سیل در این منطقه زخمی شدند، ادامه داد: در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیل در کنگو ،حدود ۳۵۰۰ خانه خسارت دید و نزدیک ۷۸هزار نفر بی‌خانمان شدند.

«سباستین موینگو» اسقف کلیسای منطقه «اوویرا» هم با بیان این که اوضاع در این منطق وخیم است، از مسئولان کنگو خواست برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان به سرعت مداخله کنند.

کنگو در ماه‌های گذشته شاهد بارش شدید باران و جاری شدن سیل بوده است که محققان علت آن را تغییرات آب و هوایی می‌دانند.

نزاع بر سر مرتع، ۱۰زخمی داشت

سرویس شهرستان ها:‌ فرماندار شهرستان روانسر گفت: درگیری بر سر مراتع میان روستائیان شهرستان روانسر و کامیاران ۱۰زخمی به جا گذاشت.

مصطفی زاده افزود:روستائیان بر سر بهره برداری از مراتع حدفاصل روستای پشته شهرستان کامیاران و روستای خراجیان شهرستان روانسر درگیر شدند.

فرماندار روانسر تاکید کرد: مجروحان این درگیری که با سلاح‌های سرد و گرم زخمی شده بودند، توسط نیرو‌های هلال احمر و فوریت‌های پزشکی به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی اظهار داشت:مرتع چشمه سفید که درگیری بر سر آن رخ داده است، به گفته اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در محدوده شهرستان روانسر و جزو پلاک خراجیان است. نیروی انتظامی شهرستان هم با اشرافیت کامل، به دنبال شناسایی عوامل نزاع است.

انفجار در خانه روستایی ۲ قربانی گرفت

سرویس شهرستان ها:‌ فرمانده انتظامی سنقر و کلیایی از وقوع انفجار در یک واحد مسکونی روستایی در این شهرستان خبر داد و گفت: بر اثر این انفجار ۲نفر جان خود را از دست دادند و یک نفر هم زخمی شد.

سرهنگ غضبان احمدی فرد با بیان این که این حادثه در روستای «یاسرآباد» رخ داد، افزود: بر اثر این انفجار زوج ۳۲ساله و ۲۵ساله بر اثر شدت جراحت جان خود را از دست دادند.همچنین میهمان خانواده که زنی ۵۰ساله بود زخمی و به مراکز درمانی منتقل شد.

فرمانده انتظامی سنقروکلیایی گفت: بررسی برای علت وقوع این حادثه ادامه دارد.

شرکت در میهمانی، اعضای خانواده فسایی

را به کرونا مبتلا کرد

سرویس شهرستان ها:‌ متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی فسا با تاکید بر ضرورت خودداری مردم از حضور در مکان‌های شلوغ برای پیشگیری از ابتلا به کرونا گفت: شماری از اعضای یک خانواده در این شهرستان به دلیل حضور در یک میهمانی خانوادگی به این بیماری مبتلا شدند.

دکتر زهرا پورمنتصری، افزود: در این شرایط که با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم، تجمع‌های خانوادگی و شرکت در میهمانی‌ها می‌تواند خطر آفرین باشد.اعضای این خانواده فسایی هم به دلیل توجه نکردن به هشدارها، نادیده گرفتن توصیه‌های بهداشتی و حضور در دورهمی‌ها و تجمع‌های خانوادگی، مبتلا به این بیماری شدند و این موضوع خود زنگ خطری برای سایر شهروندان است که رعایت مسایل خود ایمنی و بهداشتی را جدی بگیرند.

۴۰۰نخل خرمای شادگان در آتش سوخت

سرویس شهرستان ها:‌ مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: ۴۰۰نفر نخل خرما در روستای صمیه از توابع بخش مرکزی شهرستان شادگان در آتش سوخت.

خلیل منیعات افزود: این آتش‌سوزی در محدوده‌ای به وسعت ۲هکتار اتفاق افتاد و بر اثر آن ۴۰۰نفر نخل خرمای مثمر از بین رفت.

وی افزود: پس از اطلاع روستائیان و هماهنگی با آتش‌نشانی سه تیم آتش نشان از شهر شادگان و شهر دارخوین به محل اعزام شدند و پس از ۲ساعت تلاش حریق مهار شد.

مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: این آتش سوزی در جریان چیدن علف‌های هرز رخ داد وسبب نابودی ۷۰درصد نخلستان‌های روستای صمیه شادگان شد.

کشف ۵ر۱۷ میلیون لیتر سوخت قاچاق در مرزها

سرویس حوادث: فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر ضرورت آمادگی همه جانبه مرزبانان در مرزها گفت: پارسال ۱۷میلیون و ۵۰۰هزار لیتر گازوئیل، بنزین و نفت هنگام خروج از مرزهای کشور کشف شد که نسبت به سال ۹۷، شاهد افزایش ۲۵درصدی در این حوزه بوده‌ایم.

سردار قاسم رضایی در جلسه ویدئوکنفرانسی شور عمومی فرماندهی مرزبانی ناجا با تبیین هدف‌های مرزبانی در سال جدیدافزود: همه ارکان مرزبانی باید هدفمند و هماهنگ برای موفقیت بیشتر تلاش کنند و مرزبانان هم باید برحسب تهدیدات، آمادگی همه جانبه (مقابله و پیشگیری) در مرزها را داشته باشند.

وی به مردم یاری مرزبانان در مناطق کم بضاعت عشایر و مرزنشین کشور در پی شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت : در پی شیوع این بیماری ، رزمایش همدلی مومنانه بین مرزبانان و مرزنشینان اجرا شد که این اقدامات باید با تعامل سایر ادارات و جذب کمک های خیرخواهانه طی رزمایش همدلی در مناطق محروم افزایش یابد.

سازش ۶میلیارد تومانی در شورای حل اختلاف تهران

سرویس خبر: پرونده چک ۶۲میلیارد ریالی با تلاش اعضای شعبه ۱۰۲مجتمع شماره ۳شورای حل اختلاف تهران با سازش مختومه شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی شورای حل اختلاف استان تهران ،پرونده چک بلا محل به مبلغ ۶۲میلیارد ریال معادل ۶میلیارد و دویست میلیون تومان که از طرف سرپرست دادسرای ناحیه ۳عمومی و انقلاب تهران به شعبه ۱۰۲مجتمع شماره ۳شورای حل اختلاف تهران مستقر در دادسرای ناحیه ۳ ارسال شده بود با تلاش اعضای شورای حل اختلاف با سازش پایان یافت.

این پرونده درباره مطالبه وجه یک فقره چک ما بین دو شرکت مخابراتی مطرح بود که بعد از چند جلسه رسیدگی و مذاکرات تلفنی مکرر رئیس شعبه ۱۰۲و اعضای شعبه به سازش رسید و با پرداخت نقدی مبلغ چک وکلای دو شرکت اعلام رضایت کردند و پرونده هم به صلح و سازش رسید.

اعضای شعبه ۱۰۲مجتمع ۳شورای حل اختلاف این پرونده را در دو روز با سازش مختومه کردند.

بازداشت ۳ عامل ناآرامی های زندان عادل آباد شیراز

سرویس حوادث: رئیس‌کل دادگستری فارس گفت: ۳ نفر در جریان ناآرامی فروردین ماه زندان عادل‌آباد شیراز دستگیرشدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی با بیان این که پس از مهار ناآرامی در زندان، پرونده مسببان حادثه در شعبه ویژه دادسرای عمومی و انقلاب شیراز تشکیل شد، ادامه داد: در جریان این پرونده افرادی خارج از زندان تلاش داشتند ابزار و وسایلی از جمله گوشی‌های تلفن همراه را به داخل زندان منتقل کنند که با هوشیاری نیرو‌های امنیتی شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان این که افراد دستگیرشده مجرمان حرفه‌ای و دارای سابقه کیفری هستند، ادامه داد: این افراد علاوه بر کمک به موضوع التهاب در زندان تلاش کردند از طریق دستگاه کوادکوپتر که برای تصویربرداری‌های هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مواد مخدر هم به داخل زندان انتقال دهند که نقشه آن‌ها برملا شد و این افراد شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس‌کل دادگستری استان فارس تاکید کرد: پرونده این افراد در مرحله تحقیقات است و تأکید کرده‌ایم تا پرونده به‌ طور ویژه و در سریع‌ترین زمان رسیدگی شود.

ناآرامی در زندان عادل‌آباد شیراز در فروردین امسال با اشراف اطلاعاتی و آمادگی کامل نیرو‌های انتظامی و حفاظت زندان مهار شد.

پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی در حوزه پلیس راه تهران

سرویس حوادث:‌رئیس پلیس راه تهران از پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی ویروس کرونا در حوزه پلیس راه پایتخت خبر داد.

سرهنگ نوراله خادم افزود: طرح فاصله گذاری اجتماعی درحوزه ماموریتی پلیس راه که از هشتم فروردین امسال آغاز شده بود، صبح دیروز پایان یافت.

وی گفت: این طرح در عملیاتی مشترک در سه نقطه خروجی از شهر تهران با همکاری ماموران یگان امداد پایتخت در آزادراه های ” تهران- قم” ، “تهران- شمال” و جاده قدیم “تهران- قم” انجام شده است.

خادم ادامه داد: در این طرح ۲۱ هزار و ۸۲۲ خودرو اجازه خروج از تهران داده نشد و ۱۳۸۹ خودرو اعمال قانون شدند و همچنین ۱۷ خودرو توقیف شد.

مرگ راکب موتورسیکلت بر اثر بی احتیاطی راننده تریلر

سرویس حوادث: رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران از مرگ راکب یک دستگاه موتورسیکلت به علت بی احتیاطی و سرعت زیاد یک دستگاه خودرو تریلر در بزرگراه آزادگان خبر داد .

سرهنگ احسان مومنی اظهار داشت: عصر شنبه گزارش وقوع یک فقره تصادف موتورسیکلت با یک دستگاه تریلر در مسیر شرق به غرب بزرگراه آزادگان نرسیده به پل بروجردی روبروی کیانشهر دریافت شد. راننده تریلر که با سرعت بالایی در حال حرکت بود، پس از مشاهده این موتورسیکلت نتوانست وسیله نقلیه اش را کنترل کند و لحظاتی بعد با موتورسیکلت برخورد کرد که منجر به مرگ راکب شد.

مومنی علت وقوع حادثه را عدم توجه به جلو و سرعت زیاد راننده تریلر اعلام کرد.

جاسازی ۱۷ کیلوگرم تریاک در هندوانه لو رفت

سرویس حوادث: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از کشف ۱۷ کیلوگرم تریاک و دستگیری یک قاچاقچی خبر داد.

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند افزود: با دریافت خبری از پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین مبنی بر ورود مقادیری مواد مخدر به میدان تره بار تهران، با تحقیقات پلیس مشخص شد این سوداگر مرگ مقادیری مواد مخدر از شهرهای جنوبی کشور تهیه و با استفاده از یک دستگاه کامیون اسکانیا نارنجی رنگ در پوشش بار هندوانه وارد میدان تره بار کرده است . وی افزود :کامیون اسکانیای نارنجی رنگ حاوی بار هندوانه در یکی از غرفه ها شناسایی و راننده آن بازداشت شد که در بازرسی ها ۳۶ بسته تریاک به وزن ۱۷ کیلوگرم که در داخل

هندوانه ها جاساز شده بود کشف شد.

دستگیری سارق موتورسیکلت پس از رهایی از زندان

سرویس حوادث:‌ رئیس کلانتری۱۰۶ نامجو از دستگیری سارق حرفه ای موتورسیکلت پس از رهایی از زندان خبر داد و گفت: متهم سابقه دار و اسفند پارسال از زندان آزاد شده بود.

سرهنگ مرتضی بیرانوند افزود:‌ متهم ،موتورسیکلت سرقتی را پس از سرقت به قیمت پایین تری از قیمت واقعی فروخته بود وتاکنون به ۵ فقره سرقت دیگر با همکاری یکی از همدستانش اعتراف کرده است.

دستگیری سرشبکه مافیای مواد مخدر در شرق کشور

سرویس حوادث:‌ فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از دستگیری سرشبکه مافیای مواد مخدر شرق کشور خبر داد و گفت: در عملیات مشترک پلیس خراسان جنوبی و سمنان، ۷۴۰کیلوگرم تریاک کشف شد.

سردار مجید شجاع اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت عمومی استان خراسان جنوبی با اشراف اطلاعاتی بر روی شبکه های مواد مخدر، اخباری مبنی بر جابجایی و حمل مواد مخدر توسط سوداگران مرگ در شرق کشور دریافت کردند که دستگیری اعضای این شبکه در دستور کار قرار گرفت. وی ادامه داد: رصد اطلاعاتی مأموران پلیس در استان خراسان جنوبی حاکی از این بود که سوداگران مرگ با یک دستگاه وانت سایپا در حال عبور از استان سمنان هستند که موضوع به فرماندهی انتظامی سمنان اطلاع داده شد و در یک عملیات ضربتی، خودرو مورد نظر در شهرستان شاهرود توقیف شد. شجاع افزود: در این عملیات مشترک پلیسی، در بازرسی از وانت نیسان ۷۴۰کیلوگرم تریاک و ۳قبضه سلاح جنگی کشف شد و سرشبکه مافیای حمل مواد مخدر در شرق کشور به همراه ۲نفر از اعضای این شبکه دستگیر شدند. فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی تاکید کرد: عملیات‌ مشترک پلیس در استان‌های مختلف، توان عملیاتی پلیس را بالا برده است.

اخذ آخرین دفاع از «فریبا عادل خواه»

سرویس خبر: فریبا عادل خواه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب محاکمه شد.

به گزارش خبرگزاری میزان ، قاضی صلواتی رئیس دادگاه بدون اشاره به عناوین اتهامی عادل خواه ،اعلام کرد که این متهم با حضور وکیل تعیینی در شعبه ۱۵محاکمه و آخرین دفاع از وی اخذ شد که در مهلت مقرر قانونی حکم دادگاه صادر می شود.

اختلاف ۲ همسایه با قتل پایان یافت

زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات: متهم به قتل مرد ۴۳ ساله در شهرستان سراوان ظرف مدت ۲۴ ساعت دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سراوان گفت: در ۲۶ فروردین ماه، یک فقره نزاع منجر به قتل، در یکی از روستاهای بخش جالق سراوان به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد و بلافاصله تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان برای بررسی موضوع به محل

اعزام شدند.

سرهنگ داریوش سرگلزائی افزود: با حضور کارآگاهان پلیس آگاهی در محل، جسد مردی ۴۲ ساله که بر اثر ضربات شیئی سخت به سرش به قتل رسیده بود رویت و در بررسی‌های بیشتر مشخص شد که همسایه این فرد به دلیل اختلافی جزیی و پیش پا افتاده، پس از مشاجره لفظی، با او درگیر و با وارد کردن ضربات متعدد گرز چوبی به سرش، او را به قتل رسانده و از محل متواری شده است که کارآگاهان دایره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی با استفاده از سرنخ‌های موجود و انجام یکسری تحقیقات گسترده پلیسی، در کمتر از ۲۴ ساعت مخفیگاه این متهم ۳۲ ساله را در یکی از روستاهای شهرستان شناسایی و او را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

متهم به قتل در بازجویی‌های اولیه، به بزه ارتکابی اعتراف کرد و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

نسخه مناسب چاپ