کاهش ۴۵درصدی ورودی زندان‌های کرمان
کرمان –خبرنگار اطلاعات : مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان گفت: براساس تعاملات بین اداره‌کل زندان‌ها و دانشگاه علوم پزشکی کرمان و با انجام اقدامات پیشگیرانه تاثیرگذار، حتی یک مورد زندانی مبتلا به کرونا تاکنون نداشته ایم.

رمضان امیری با بیان این که تمامی کارکنان زندان های استان کرمان از نیمه اسفندماه سال گذشته در آماده‌باش هستند، افزود: با توجه به شیوع ویروس کووید -۱۹ در سطح جامعه، کار پرسنل اداره‌ کل زندان‌ها چند برابر شده است تا از ابتلای زندانیان به این بیماری پیشگیری شود.

وی با اشاره به کاهش ۵۴ درصدی ورودی زندان‌های استان ،ادامه داد: شمار زندانیان استان کرمان نسبت به پارسال ۳٫۵ درصد کاهش یافته است. امیری با تاکید بر این که زیرساخت های لازم برای برگزاری جلسات محاکمه به طور الکترونیکی در زندان های سراسر استان کرمان فراهم شده است، ادامه داد: در سال گذشته دادگاه الکترونیکی ۸۲۶ نفر از متهمان در مجموعه زندان های استان برگزار شد که نقش بسیار مهمی در کاهش هزینه های اعزام و بدرقه زندانیان داشته است.

وی با بیان این که با توجه به تاکیدات رئیس کل دادگستری استان کرمان، اعزام زندانیان به مراجع قضایی باید متوقف شود، افزود: تلاش می شود که تمامی محاکمات به طور الکترونیکی در استان کرمان برگزار شود.

نسخه مناسب چاپ