وزیر کشور: اساس امنیت کشور، رضایتمندی مردم است
 

سرویس خبر: وزیر کشور گفت: اساس امنیت کشور رضایتمندی مردم است و ناجا باید در کنار امورات انتظامی تلاش کند رضایتمندی عمومی را افزایش دهد.

عبدالرضا رحمانی فضلی در بیست و چهارمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان، رؤسا و مدیران نیروی انتظامی در ستاد ناجا که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد،به موضوع شیوع ویروس کرونا در کشور و اقدامات بزرگ ناجا در این باره اشاره کرد و گفت: این بیماری ناشناخته است به طوری که در روزهای اول با کمبود اقلام بهداشتی روبه رو بودیم اما با گذشت دو ماه از این بیماری اکنون می توانیم روزانه ۴ میلیون ماسک صنعتی تولید کنیم و درحوزه تجهیزات و اقلام بهداشتی هم هیچگونه مشکلی نداریم.

وزیر کشور ادامه داد: ناجا از نظر اعتبار مالی جزو مظلوم ترین دستگاه ها است که به دلیل ماموریت های مختلف این امر باید مورد توجه قرار بگیرد.

وزیر کشور همچنین در حاشیه این نشست با اشاره به ایفای نقش ناجا در جلوگیری از اجتماعات و تجمعات در روزهای کرونایی کشور،گفت: نیروی انتظامی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در پیشانی مواجهه با مردم بود و مدبرانه عمل کرد. رحمانی فضلی افزود: همچنان که معتقدیم در سال گذشته هر مسئولیت و ماموریتی که به ناجا واگذار شد این نیرو توانست به خوبی از عهده آن برآید، در جریان مقابله با ویروس کرونا هم پلیس اقدامات موثری داشت. از جمله این اقدامات برخورد با محتکران، شناسایی انبارهای احتکار کالاهای مورد نیاز مردم و برخورد با شایعه سازان فضای مجازی بود که توانست در این ماموریت هم مدیریت صحیح و خوبی داشته باشد و با دستگیری محتکران در بخش جلوگیری از احتکار نیازهای اساسی مردم عملکرد خوبی داشته باشد.

توان نیروهای مسلح باید متناسب با پدیده ها باشد

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح هم در این نشست با اشاره به اقدامات به عمل آمده در حوزه مقابله با ویروس کرونا، تاکید کرد: توان، آمادگی، آموزش و تمرین نیروهای مسلح در انجام وظایف و ماموریت ها در بخش های مختلف باید متناسب با پدیده ها باشد.

سرلشکر محمد باقری گفت: نیروی انتظامی در اجرای ماموریت های برنامه ریزی و طراحی شده از قبل، کاملا آماده، پابه کار و با مدیریت مناسب وارد میدان عمل شده و این در حالی است که این نیروی خدوم و پرتلاش در ماموریت های غیرمترقبه و غیرقابل پیش بینی شده هم عملکرد خوبی داشته است.

وی با بیان این که کسی احتمال وقوع سیل در ابتدای سال ۹۸ و شیوع ویروس کرونا را نمی‌داد، افزود: نیروی انتظامی با مدیریت کارآمد، پیش از سایر ارگان‌ها سخت‌ترین مسئولیت‌ها را بر عهده گرفت و سربلند و پیروز شد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: باید از تجربه مواجهه با ویروس کرونا استفاده کنیم، چون این موضوع برای ما درس های زیادی به همراه داشت .

باقری با طرح این سئوال که این حادثه و حوادثی مشابه چه تاثیری در نحوه اجرای

ماموریت های سازمان های نیروهای مسلح از جمله ناجا دارد، گفت: آیا ساختار و سازماندهی ما اعم از نیروی انسانی، آموزش و تجهیزات متناسب با چنین پدیده ای است یا نیاز به اصلاح دارد؟ حتما باید در ساختار و سازماندهی های اشاره شده

بازنگری هایی کنیم یعنی توان، آمادگی، آموزش و تمرین ما در انجام وظایف و ماموریت ها در

بخش های مختلف باید متناسب با پدیده ها باشد. وی تاکید کرد: یکی از تاثیرات بزرگ این حادثه، توجه و بهره برداری از فضای مجازی بود در واقع در این چنین شرایطی بهره برداری از فضای مجازی به شدت توسعه پیدا کرد اما این سئوال پیش می آید که آیا ما فرهنگ استفاده از فضای مجازی در این سطح را داریم؟ یا با چه آسیب هایی مواجه هستیم؟ بدخواهان و مجرمان چه ترفندها و روش های جدیدی را در این شرایط به کار می گیرند؟

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: در چنین شرایطی باید هر موضوعی را پیش بینی و پیشگیری کنیم و امنیت فضای مجازی را بهتر از گذشته تامین کنیم ، چرا که تامین آرامش روانی مردم بسیار حائز اهمیت است و باید با جدیت این امور را دنبال کنیم البته در این برهه زمانی نیروی انتظامی هم به خوبی عمل کرد و بسیاری از

سایت ها و مجرمان سایبری مورد برخورد ناجا قرار گرفتند اما لازم است در هر شرایطی آماده باشیم.

اولویت بندی ماموریت‌های ناجا

سردار حسین اشتری فرمانده ناجا هم دراین نشست با بیان این که ماموریت‌های ما بر اساس تدابیر رهبر معظم انقلاب اولویت بندی و برنامه ریزی می‌شود،ادامه داد: اکنون کشورمان درگیر ویروس کرونا است که نیروی انتظامی با آمادگی کامل و ظرفیت‌های خوب و با وجود همکارانی پویا آماده هرگونه اقدامات لازم برای رفع این ویروس از کشور است و تاکنون ناجا در انجام ماموریت‌های خود در این باره عملکرد مطلوبی داشته است. فرمانده ناجا همچنین با بیان این که در سال گذشته ۸۰۰ تن مواد مخدر در کشور کشف شد، ادامه داد: کشفیات مواد مخدر در سال ۹۸ نسبت به سال قبل از آن ۱۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.همچنین کشفیات مواد مخدر در یک ماه سال ۹۹ بسیار قابل ملاحظه بوده است.

نسخه مناسب چاپ