ستاد اجرایی فرمان امام(ره) امسال ۲۲۴ هزار شغل ایجاد می‌کند
 

‌رزمایش همدلی برکت با هدف ایجاد ۱۸۰ هزارشغل مستقیم وغیرمستقیم با اولویت آسیب‌دیدگان ناشی از شیوع کرونا در کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) دیروز با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد.

به گزارش خبرنگارما،حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری،در این مراسم اظهارداشت: دراین ستاد اقدامات مخلصانه برای رضای خدا انجام شده است و آثارآن هم پیداست و مقام معظم رهبری هم تشویق‌هایی نسبت به این موارد دارند.

وی افزود: اگر بخواهیم به خودکفایی کامل برسیم، راهی جز تولید در همه زمینه‌ها وجود ندارد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در همه زمینه‌ها فعال است و به لحاظ وجود کارشناسان و نیروهای علمی در این ستاد، ابتکار و دانش دارند و اشتغال آنها هم زیاد است و به همین دلیل باید به رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تبریک گفت و یقین بدانید که این اقدامات در روز مبادا به درد می‌خورد.

محمدی گلپایگانی همچنین به نمایشگاه دستاوردهای اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام اشاره کرد و گفت:من از دیدن این نمایشگاه بسیار مبهوت شدم و قطعا ستاد اجرایی و بنیاد برکت نقش مهمی در تحقق دستاوردهای محصولات آن دارند که باید این دستاوردها هر چه بیشتر به اطلاع مردم برسد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در ادامه با اشاره به این که در آستانه ورود به ماه مبارک‌رمضان،ماه رحمت،مغفرت ،آمرزش و مهربانی خداوند هستیم،به فرازهایی از سخنان حضرت امام رضا(ع)امام هشتم شیعیان اشاره کرد و گفت:این امام همام توصیه می کنند که مسلمانان در این ماه مبارک باید تلاوت قرآن را ترک نکنند،نماز شب را بجا بیاورند،در دادن افطاری پیشقدم شوند و رسیدگی به محرومان و نیازمندان را فراموش نکنند.

ایجاد ۲۲۴ شغل در کشور

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هم در این مراسم، اظهار داشت: مقام معظم رهبری سال جدید را به عنوان جهش تولید اعلام فرمودند و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام هم در این زمینه اقداماتی در دست اجرا دارد. امسال ۲۲۴ هزار شغل ایجاد می کنیم که ۱۸۰ هزار شغل آن در قالب طرح‌های اجتماع محور و با اولویت آسیب دیدگان ناشی از شیوع کرونا ست.

محمد مخبر ادامه داد: در این مدت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام اقداماتی برای افزایش سلامت مردم انجام داده و تولیداتی در حوزه تجهیزات پزشکی داشته ‌است.

وی با بیان این که اگر در همه این موارد به تولید نگاه نمی‌کردیم با مشکلات بیشتری مواجه می‌شدیم، افزود: در اوایل اسفند ماه قراردادخرید ۵۰ میلیون ماسک با یکی از کشورهای اروپایی منعقد کردیم،ولی آنها به تعهداتشان عمل نکردند.

رئیس ستاداجرایی فرمان حضرت امام درادامه افزود:بلافاصله ستاداجرایی فرمان حضرت امام در زمینه تولیدماسک واردعمل شدواکنون روزانه یک ونیم میلیون ماسک تولیدمی‌کنیم که به زودی به تولید۴ میلیون ماسک در روز می‌رسیم.مخبر گفت: در جریان مقابله با کرونا،امروز توزیع یک میلیون بسته غذایی و یک میلیون بسته بهداشتی رادر سراسرکشور آغاز کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: با شیوع ویروس کرونا در کشور، سامانه پاسخگویی به سئوالات مردم در باره این بیماری را با عنوان سامانه ۴۰۳۰ راه اندازی کردیم که بیش از ۸۰ درصد مراجعات به مراکز درمانی با را‌ه‌اندازی این سامانه کاهش پیدا کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام افزود:‌ یکی دیگر از اقدامات خوبی که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در حال انجام آن است رفع مشکلات کولبران است که در این زمینه سه هزار طرح اشتغال مخصوص کولبران ایجاد کرده‌ایم که می‌تواند اشتغال ۹ هزار کولبر را فراهم کند و همین موضوع موجب جلوگیری از قاچاق کالا هم می شود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری به همراه محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از نمایشگاه دستاوردهای اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام بازدید کردند که در هر غرفه توضیحات لازم ارائه شد.

نسخه مناسب چاپ