قاصدک‌ کاغذی
صبا فرجی – ۱۲ ساله:
دوست خوب ما، نوشته شما را درباره ویرس کرونا خواندم؛ نگاه و نثر شما طنزآمیز بود و این خود یک تنوع قابل توجه است. نثرتان هم روان است که امتیاز خوبی است. با این توصیفات، نوشته‌تان را می‌خوانیم:
نامش کرونا است ولی فعلا نام خانوادگی ندارد. فکر کنم پسراست چون خیلی شیطان و بازیگوش است، نمی‌دانم چند سالش است ولی فکر کنم کودک است چون خیلی کنجکاو است.
چند روز پیش که با او تماس کوتاهی گرفته بودم می‌گفت از جای دیگری آمده است که توی کره زمین نیست. مادرش سرماخوردگی و پدرش آنفلوآنزا است؛ خودش هم کرونا است
او به من گفت وقتی به دنیا آمد پرستار گفت کووید است؛ همه ناراحت شدند و ناگهان عمه آنفلوآنزا گفت: کاش می‌شد و همه تأیید کردند. پس از یک روز چهارساله و پس از دوروز ساله شد؛ اما چنین چیزی امکان نداشت! الان هم معلوم نیست چند ساله است؛ از بچگی عجیب و غریب بود.
آنقدر کنجکاو بود که به زمین آمد.
فکر نمی‌کرد به این اندازه خطرناک باشد.
فقط برای بازی آمده بود؛ دست خودش نبود، به هرکس می‌رسید تعدادش زیاد می‌شد و تا می‌خواست با کسی بازی کند، آن نفر بیمار و بی‌حال می‌شد.
در نهایت آنقدر زیاد شده است که پیدا کردن کرونای اصلی و عامل بقیه کروناها دشوار است. مادر و پدرش هم چند وقتی است دنبال او می‌گردند.
از شما خواهشمندم هرکس او را دید، به پدر و مادرش تحویل دهد تا با همه کرونا‌های دیگر غیب شود و برود با هم محله‌ای‌ها و هم قد و قواره خودش بازی کند و البته کمی هم به دست مادر و پدرش ادب شود!

نیایش فانی- ۱۲ ساله:
دوست خوب ما، متن کوتاه شما را درباره کرونا خواندم.
متنی که بیشتر خبرهایی از آمدن کرونا و بیماری، قرنطینه و کلاس‌های مجازی داشت.
فراموش نکن که می‌خواهیم بیشتر با بیان هنری به هر موضوعی نگاه کنیم تا به شکل خبری و گزارش‌وار. شما هنوز هم می‌توانید یکی از خاطرات آن دوران یا هر نوع متن ادبی بنویسید و برای ما بفرستید تا با هم
بخوانیم.

نرگس مهدی پور- ۱۵ ساله
دوست خوب ما، متن خیلی کوتاه شما را با عنوان «بوم سرنوشت» مطالعه کردم. بیشتر شبیه گزارشی سریع از دیدن یک تابلو است و پیامی دارد که دعوت به آرامش و ژرف‌اندیشی می‌کند. اما احساساتتان را خوب پرداخت نکرده‌اید و برخی توصیفات نامفهوم شده‌اند و احساس زیبایی و آرامشی که در ذهن داشته‌اید به مخاطب انتقال نمی‌شود.
خوشحال می‌شویم که آثار متفاوت و بیشتری برای ما بفرستید تا بیشتر و بهتر درباره نوشته‌هایتان با هم صحبت کنیم و آنها را بخوانیم.

code

نسخه مناسب چاپ