اخبار کوتاه
کرج ـ چالوس فردا یکطرفه است
سرویس خبر: رئیس پلیس راه البرز گفت: با هدف روان‌سازی عبور و مرور خودروها، فردا جاده کرج ـ چالوس (کندوان) یکطرفه می‌شود.
سرهنگ رضا گودرزی افزود: بر این اساس تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ جمعه پنجم اردیبهشت ماه تا ساعت ۲۴ همان روز از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است.
همچنین تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا تخلیه بار ترافیکی از مرزن‌آباد به سمت کرج یکطرفه خواهد بود.
گودرزی تأکید کرد: طی این مدت تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در محور کرج ـ چالوس ممنوع است ضمن آن که ممنوعیت تردد موتور سیکلت تا پایان محدودیت ترافیکی در این جاده اعمال خواهد شد.
وی گفت: رانندگان علاوه بر حفظ آرامش و رعایت نکات ایمنی، رعایت سرعت مطمئنه را مورد توجه قرار دهند.

افتتاح ۵۰ طرح جهادی در یگان ویژه ناجا
سرویس خبر: ۵۰ طرح عمرانی به وسعت بیش از ۶ هزار مترمربع به عنوان طرح‌های جهادی یگان ویژه ناجا در کشور افتتاح شد.
سردار حسن کرمی فرمانده یگان ویژه ناجا در مراسم افتتاح این طرح‌های جهادی افزود: ۶۷ هزار نفر در ساخت، تعمیر و بازسازی طرح‌های عمرانی در سراسر کشور و در مناطق محروم مشارکت داشتند و هزینه این طرح‌ها۱۴ میلیارد ریال بوده است.
وی درباره اقداماتی که نیروهای یگان ویژه درباره کرونا داشتند، گفت: نیروهای یگان ویژه ۷۹ شهر را با ۷۶۵ دستگاه آبپاش ضدعفونی کردند که توانستیم در این مدت ۱۳ هزار کیلومتر مربع را گندزدایی کنیم.

آتش‌سوزی خانه‌ای در کرمان یک کشته داشت
سرویس شهرستان‌ها: آتش‌سوزی یک واحد مسکونی در کرمان یک کشته و پنج مصدوم به جا گذاشت.
سید محمد صابری رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان در این باره گفت: آتش‌سوزی واحد مسکونی در کرمان ساعت یک و ۱۹ دقیقه بامداد دیروز در بلوار شهر کرمان رخ داد و بر اثر آن پنج نفر مصدوم شدند و یک کودک ۲ ساله به علت شدت جراحت در محل حادثه جان باخت.
وی افزود: مصدومان این حادثه شامل سه کودک، یک زن و یک مرد در رده سنی سه تا ۳۵ سال قرار دارند.

انهدام شبکه سرقت خودرو در خاش
زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات: ۱۰ نفر از اعضای یک باند بزرگ سرقت‌های مسلحانه در شهرستان خاش منهدم شد.
سردار محمد قنبری گفت: در پی گزارش‌های سرقت‌های سریالی خودرو در محورهای مواصلاتی منتهی به شهرستان «خاش» موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از پلیس آگاهی قرار گرفت.
تحقیقات پلیس آگاهی در این رابطه ادامه داشت تا اینکه سرنخ‌هایی از اعضای این باند حرفه‌ای سرقت‌های مسلحانه خودرو با شناسایی مالخر اموال سرقت شده از یک دستگاه نیسان سرقت شده در شهرستان «خاش» به دست آمد و کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی خاش پس از جمع‌آوری ادله و مستندات کافی با هماهنگی مقام قضایی فرد مالخر را دستگیر کردند که متهم در بازجویی‌های فنی پلیس به خرید اموال مسروقه از اعضای یک باند ۶ نفره اعتراف کرد.
سردار قنبری عنوان کرد: با اطلاعات به دست آمده ماموران انتظامی شهرستان «خاش» با پشتیبانی اطلاعاتی ماموران اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان مخفیگاه ۶ عضو این باند و ۲ مالخر را شناسایی کردند و پس از هماهنگی‌های لازم با مقام قضایی، در یک عملیات منسجم و هماهنگ وارد عمل شدند و ضمن دستگیری متهمان در بازرسی از آنان یک قبضه اسلحه کلاش، یک تیغه خشاب حاوی ۶ فشنگ جنگی و چندین قبضه سلاح سرد کشف کردند، که در بازجویی‌های به عمل آمده از سرکرده اصلی این باند و همدستانش مشخص شد این فرد با همدستی برادر، باجناق و برادر خانم و ۲ تن از دوستانش ۸ دستگاه وانت نیسان و ۲ دستگاه پژو ۴۰۵ در محورهای مواصلاتی منتهی به شهر خاش را سرقت کرده‌اند.
وی افزود:‌ در ادامه این عملیات ۲ تعمیرکار که به عنوان سند نمره کار با اعضای این باند سرقت‌های مسلحانه خودرو همکاری داشتند دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه‌شان در حاشیه شهر خاش ۵ اتاق خودروهای مسروقه سند نمره شده کشف شد.

زندانی دارای مرخصی از تصرف اراضی ملی تالش ناکام ماند
سرویس شهرستان ها:‌ رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش گفت: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست از تصرف مجدد اراضی ملی تالاب جوکندان، توسط یک زندانی دارای مرخصی دوره مقابله با شیوع بیماری کرونا جلوگیری کردند.
عارف شادکام افزود: زندانی یاد شده در سال گذشته هفت هزار متر مربع از اراضی ملی تالاب جوکندان تالش را تصرف کرده و با شکایت اداره حفاظت محیط زیست، به یک سال زندان محکوم
شده بود. وی ادامه داد: این زندانی که تا بهمن پارسال در حبس به سر
می برد، با سوء استفاده از مرخصی زندانیان برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، بار دیگر با نصب موانع به تصرف همان اراضی اقدام کرده بود که یگان حفاظت محیط زیست، موانع را از اراضی جمع آوری کرد.

مادر ۹۶ساله کرونا را شکست داد
سرویس شهرستان ها: سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: خانمی ۹۶ساله و مادر یکی از شهدای دوران دفاع مقدس پس از حدود ۲هفته مبارزه، سرانجام موفق به شکست بیماری کرونا شد.
دکتر مهدی مصری افزود: لطیفه کریمی خواه از اهالی شهر ساوه با اعتماد به نفس و کمک کادر درمانی و پرستاران بیمارستان شهید مدرس پس از آنکه چند روز در نقاهتگاه بستری بود، به خانه اش بازگشت.
وی افزود: این بیمار بهبودیافته از کرونا سابقه بیماری های زمینه نداشت ولی دچار آلزایمر بود.
به گفته سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه، این خانم مادر شهید « ابوالفضل ساوه ای» از شهدای دوران دفاع مقدس است.
وی ادامه داد: علاوه بر این مادر شهید، در ساوه تاکنون یک پیرمرد ۱۰۲ساله اهل آوه، خانمی ۵۷ ساله اهل روستای قره چای و یک خانم ۶۷ساله از شهر آوه به عنوان افراد مسن که موفق به شکست کرونا شده اند، از بیمارستان ترخیص شده اند.
خبر دیگر این که یک مادر باردار مبتلا به کرونا بعد از ۳۴روز مبارزه با بیماری از بیمارستان شهید صیاد شیرازی گرگان
مرخص شد. این در حالیست که با توجه به مشکلات چند وجهی این بیمار احتمال بهبود او بسیار کم بود.

نسخه مناسب چاپ