برگزاری رزمایش ضیافت همدلی ویژه ماه مبارک رمضان در کرمان
 

کرمان – خبرنگار اطلاعات : مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از برگزاری رزمایش ضیافت همدلی در ماه مبارک رمضان خبر داد.

حجت الاسلام جلالی در جمع خبرنگاران گفت : ۱۱۰ هزار بسته معیشتی و غذایی توسط سازمان اوقاف کشور تدارک دیده شده است که از این تعداد شش هزار بسته به ارزش هر بسته ۲۵۰ هزار تومان بین نیازمندان در استان کرمان توزیع خواهد شد.

وی افزود : این بسته‌ها تا روز ولادت امام حسن مجتبی(ع) توزیع خواهد شد و با توجه به این که در شرایط بیماری کرونا هستیم ، برنامه‌های مذهبی تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته است.امسال اعزام مبلغان را نداریم اما از همه بقاع متبرکه شاخص استان با استفاده از ظرفیت فضای مجازی برنامه‌هایی تدارک دیده شده است و در طرح ضیافت الهی امسال جشن ولادت امام حسن مجتبی(ع) با برنامه‌هایی در فضای مجازی برگزار می‌شود.مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تاکید کرد : امسال سفره‌های افطاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی غذا طبخ و بین نیازمندان توزیع می‌شود و برنامه‌ها با مجوز ستاد مدیریت بیماری کرونا برگزار خواهد شد.همچنین از تهدید کرونا برای مجموعه بقاع متبرکه فرصت ایجاد کردیم و این بقاع به خدمات اجتماعی و کارگاه‌های ماسک تبدیل شده اند.

وی تاکید کرد : اماکن متبرکه ضدعفونی شدند و بیش از ۳۴ هزار و ۲۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده تهیه و توسط گروه‌های جهادی برای ضدعفونی کردن معابر شهری استفاده و بیش از دو هزار سبد معیشتی در ایام کرونایی بین نیازمندان استان توزیع شد.

جلالی گفت : در ایام نیمه ماه شعبان کاروان شادی با همکاری هیات ‌های مذهبی کرمان راه‌اندازی شد و این کاروان با حضور در شهرک‌های مسکونی شهر کرمان فضای شادی و نشاط را در مردم ایجاد کردند و ۸۰۰ بسته معیشتی و ۳۰۰ تخته پتو بین سیل‌زدگان در جنوب کرمان هم به همت خیرین توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمان با تاکید بر این که نیاز به موقوفات جدید در استان داریم گفت: در بحث درمانی شدیدا به وقف در استان کرمان نیاز داریم.

وی در ادامه از برگزاری چهل و سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم خبر داد و گفت: مقدمات این مسابقات فراهم شده است که در ۱۰ رشته برگزار خواهد شد و مرحله مقدماتی این مسابقات به‌ طور منطقه‌ای و در پنج منطقه استان برگزار و بعد از آن مرحله استانی برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمان با بیان این که ثبت‌نام این مسابقات شروع شده است و تا ۱۶ خرداد ادامه دارد، افزود: در شهریورماه مسابقات استانی برگزار خواهد شد و اگر این مسابقات به طور کشوری برگزار نشود، برگزیدگان همین دوره به مسابقات کشوری سال آینده معرفی می‌شوند.

نسخه مناسب چاپ