اخبار کوتاه داخلی
 

2 راهکار برای تمرین ورزشکاران تیم‌های ملی

دومین نشست خبری آنلاین رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک برگزار شد. در این نشست صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که امکان قرنطینه شدن ورزشکاران در کمپ های تمرینی وجود ندارد، گفت: این تصمیم، فنی است و من در تصمیم فنی دخالت نمی کنم. فخری و سجادی و خلیلیان با رغبتی و علی نژاد دارند سازو کاری برای تمرینات طراحی می‌کنند. دو راه حل هم داریم یکی تجهیزات را به منازل آنها ببریم یا قهرمانان در محیط های مطمئن مثل آکادمی ملی المپیک تمرین کنند. اگر مخالفت با تمرین بیرون از خانه همچنان ادامه داشته باشد یکی از این دو راهکار را در پیش

می‌گیریم و چاره ای جز این نداریم.

یادگار تیم ملی بسکتبال اعزامی به المپیک لندن در گذشت

ابوالفضل صلبی ملقب به عمو صلبی از پیشکسوتان شاخص بسکتبال و تنها یادگار تیم ملی بسکتبال اعزامی به المپیک ۱۹۴۸ لندن، دیروز دار فانی را وداع گفت.

ابوافضل صلبی که متولد ۱۳۰۳بود در سال ۱۳۳۰ به عضویت تیم ملی بسکتبال در آمد. او تنها یادگار تیم ملی اعزامی به المپیک ۱۹۴۸ لندن بود که درکنار بزرگانی چون ماشاءالله صفی‌یار، کمال مشحون، حسین سرودی، حسین صعودی‌پور، کاظم اشتری، حسین خالق‌پور، کامبیز مخبری، حسین رضی، رضا معصومی و حسین کاراندیش در بین ۲۳ تیم دررده ۱۴ جهان قرار گرفتند. صلبی متولد باکو بود که از آنجا به اردبیل آمد و پس از آمدن به تهران ، به یکی از چهره‌های ماندگار ورزش بسکتبال تبدیل شد.

سنندج میزبان مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان شد

فدراسیون کشتی با میزبانی شهر سنندج برای برگزاری هفتمین دوره مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان، موافقت کرد.به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، طی هفته های اخیر برخی از استان ها آمادگی خود را برای میزبانی از هفتمین دوره مسابقات جام باشگاه های جهان اعلام کردند که بعد از مذاکرات صورت گرفته میان رئیس سازمان لیگ و استاندار کردستان، نام شهر سنندج به عنوان گزینه اصلی مطرح شد که با توجه به اعلام آمادگی رسمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، فدراسیون کشتی نیز با بررسی تمامی جوانب، موافقت خود را با میزبانی شهر سنندج از این مسابقات اعلام کرد.

سرخابی‌ها مرداد وارد بورس می‌شوند

رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه ارزش گذاری پرسپولیس انجام شده است اعلام کرد که باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال تا مرداد ماه در بورس پذیرش می شوند. به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی با اعلام این خبر دو ورزشگاه به نام سرخابی‌ها ثبت شده است، تایید کرد: باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال تا مرداد ماه در بورس مورد پذیرش قرار خواهند گرفت و در این ارتباط اقدامات لازم انجام شده است. دارایی‌ها و برند باشگاه پرسپولیس مشخص شده و در ادامه ارزش گذاری برای باشگاه پرسپولیس صورت گرفته است.برای باشگاه استقلال هم بررسی دارایی ها و ارزش گذاری این باشگاه درحال انجام است. رییس سازمان خصوصی‌سازی در ادامه گفت: با اهدای ساختمان‌ها و دو زمین به سرخابی‌ها به طور عملی دارایی‌های استقلال و پرسپولیس از بدهی‌های آنها بیشتر می‌شود و ورشکست نمی‌شوند.

نسخه مناسب چاپ