چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز سه‌شنبه ۹ اردیبهشت ماه ۱۳۵۹ (برابر با ۱۳ جمادی‌الثانی ۱۴۰۰، ۲۹ آوریل ۱۹۸۰) نقل شده است
تا اطلاع ثانوی پیکان نخرید
نماینده دادستان انقلاب اسلامی ایران مستقر در شرکت ایران ناسیونال به ملت ایران هشدار داد که تا اطلاع ثانوی از خریدن اتومبیل خودداری نمایند.
چون بزودی با به اجرا گذاشتن یک طرح ضربتی قیمت سرسام‌آور بازار سیاه پیکان شکسته خواهد شد. و کسانی که مایلند صاحب اتومبیل پیکان شوند می‌توانند فرم درخواست پیکان را که بزودی در جراید کثیرالانتشار چاپ خواهد شد تکمیل نموده و برای ما بفرستند فرم مذکور حکم حواله را خواهد داشت.

انفجار ۳ بمب در تهران
ساعت پنج و سی دقیقه بعدازظهر دیروز بر اثر انفجار بمبی در ضلع غربی پارکینگ میدان امام خمینی (توپخانه سابق) ۳ نفر کشته و بیش از ده نفر بشدت مجروح شدند.
انفجار، از زیر تریلر شماره ۱۳۶ـ۵۶ عبور موقت تهران که در ضلع غربی پارکینگ پارک شده بود، روی داد.
در ساعت ده و سی دقیقه دیروز در اثر انفجار بمب پلاستیکی در سینما نادر در لاله‌زار ۱۲ نفر مجروح شدند.
در ساعت ۳۰ر۱۱ دقیقه دیروز بمبی در داروخانه شمس منفجر شد و تعدادی مجروح شدند.

عوامل بمب‌گذاری شناخته شدند
مهندس مصطفی میرسلیم، سرپرست شهربانی کل کشور در یک گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اطلاعات، پیرامون عوامل انفجارات دیروز تهران مطالبی اظهار داشت. وی در مورد این عوامل گفت: برداشتی که هم اکنون داریم و استنباط ما اینست که این عوامل در این اقدامات تخریبی دست دارند، اولاً عوامل وابسته به عراق که اخیرا در میان رانده‌شدگان تعدادی از آنها به ایران آمده‌اند.دسته دوم عوامل آمریکا هستند.
مصطفی میرسلیم، دیشب نیز در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که جبهه رهایی‌بخش فدرال ایران، مسئول انفجار بمب‌ها را به عهده گرفت.
در همین حال، آسوشیتدپرس از پاریس، خبری مخابره کرده است که یک گروه ایرانی بنام ضربت «بابک خرم‌دین» از طرفداران شاپور بختیار و شاه مخلوع، مسئولیت انفجارها را به عهده گرفته است.

شمارش آرای مرحله ی دوم انتخابات کامپیوتری خواهد بود
ادارات ثبت احوال کشور در طی مدت برگزاری انتخابات دوره دوم شناسنامه (المثنی) صادر نخواهد کرد.
این مطلب را معاون سیاسی وزارت کشور مهندس مصطفی میرسلیم در گفتگویی با خبرنگار اطلاعات اعلام کرد. وی همچنین در مورد استفاده از کامپیوتر برای شمارش آراء در دور دوم انتخابات گفت: هم اکنون مشغول آزمایش طرح کامپیوتری انتخابات هستیم و همین امروز (دیروز) یک نمونه‌برداری در سطح شهر انجام گرفته و بالغ بر ۱۵۰۰ کارت توزیع و رای‌گیری شده و در حال حاضر مشغول استخراج این آراء هستیم و اگر نتایجی که از این تست بدست بیاوریم مثبت باشد آنرا به مرحله اجرا خواهیم
گذاشت.

اظهارات شاکیان فرخ‌رو پارسا در دادگاه انقلاب اسلامی
شعبه اول دادگاه انقلابی مرکز صبح دیروز پنجمین جلسه محاکمه اسفند فرخ‌رو پارسای و همایون جابر انصاری دو تن از وزرای کابینه هویدای معدوم را آغاز کرد.
نماینده دادستان در دنباله دفاع از کیفرخواست در مورد فرخ‌روی پارسا به هندوستان و دیدار از ماهواره‌های این کشور گفت مگر حرفه و کار شما ایجاب می‌کرد که برای دیدن ماهواره به هندوستان بروید؟ و …
اولین شاکی مجتبی مدرس تهرانی رئیس موسسه فرهنگی تهرانی بود که پس از ادای سوگند گفت: من باتفاق یک نفر دیگر مدرسه نرسی را در خیابان ایرانشهر باز کردیم که پس از مدتی بازرسان آموزش و پرورش پیش من آمدند تهدید کردند که مدرسه را می‌بندند. من پیش رئیس دفتر خانم فرخ‌رو پارسا رفتم و گفتم خلاف من چیست؛ ایشان گفت با یک میلیون حق و حساب بدهی.

code

نسخه مناسب چاپ