وام یک‌ میلیون ‌تومانی بخش دیگر یارانه بگیران پس فردا واریز می‎ شود
وام یک میلیون تومانی برای ۵میلیون و ۱۸۳هزار خانوار جامانده که پیامک‌های آنها دریافت شده است، پس فردا واریز می شود.

این مطلب را محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیروز در جلسه ویدئوکنفرانس با مدیران و کارکنان آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌ها اعلام کرد و گفت: این تسهیلات به‌میزان ۲۵هزار میلیارد تومان در قالب وام‌های یک میلیون تومانی تاکنون به ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر پرداخت شده است. ‌

وی اضافه کرد: علاوه بر اینها ستاد اجرایی فرمان امام(ره) یک‌میلیون بسته غذایی، آستان قدس رضوی ۴۴۵هزار بسته حمایتی ــ معیشتی، هلال احمر ۲۵۰هزار بسته و بنیاد مستضعفان ۵۰۰هزار بسته را تا نیمه اول ماه مبارک رمضان به دست نیازمندان خواهند رساند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشا ره به اقشاری که در حداقل شرایط رفع نیازمندی‌ها قرار دارند، ادامه داد: این افراد غیر از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند که از طریق پایگاه اطلاعات اقتصادی ایرانیان و پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان انتخاب شدند و ماهانه بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند که این مبلغ مجموعاً ماهانه در حدود ۳۵۰ میلیارد خواهد بود که در ماه مبارک رمضان دو برابر هم خواهد شد.وی با اعلام اینکه برای حفظ اشتغال موجود یک وام ۱۲درصدی در نظر گرفته شده است، ادامه داد: این وام جمعاً مبلغی در حدود ۵۰هزار میلیارد تومان خواهد بود که به‌شرط حفظ اشتغال موجود تا پایان سال جاری در اختیار بنگاه‌هایی قرار خواهد گرفت که نیازمند منابع هستند. از طرف دیگر حدود ۵هزار میلیارد تومان برای کمک به صندوق بیمه بیکاری در نظر گرفته شده که با تأیید هیات‌های تشخیص در سطوح استانی از طریق سازمان تأمین اجتماعی این پرداخت‌ها صورت خواهد گرفت.

شریعتمداری همچنین ادامه داد: با کمک نهادهای انقلابی نزدیک به ۵  میلیون و ۱۰۰هزار بسته معیشتی توسط سپاه پاسداران، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، آستان قدس رضوی و هلال احمر در طول ماه مبارک رمضان در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت که در کنار اینها امیدواریم بتوانیم یک سبد معیشتی را هم در اختیار مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دهیم.

وی با اشاره به تشکیل شورای همکاری نهادهای انقلابی، حمایتی و تصمیمات اخذ شده در این جلسه ابراز کرد: قرار شد همه از یک بانک اطلاعاتی واحد استفاده کنند به‌نحوی که اگر قرار است کمکی به افراد نیازمند شود، این کمک‌ها به همه آنها ارائه شود و کسانی جا نمانند. در مجموع بیش از ۵ میلیون بسته معیشتی توسط این نهادها و با کمک خیّرین و مردم در حال آماده‌سازی است. این بسته‌ها بیشتر شامل مواد غذایی و کالا به‌ارزش هر بسته ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان خواهد بود.

نسخه مناسب چاپ