۱۳ اشکال مبایعه‌نامه‌ها به دادگستری اصفهان معرفی شده است ‏
اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: مشاغل آزاد اصفهان با همکاری بسیج حقوقدانان و بسیج اصناف استان آموزش‌های حقوق کسب و کار همچون چک، اصول تنظیم قرارداد و فاکتور را فرا می گیرند.

مسئول بسیج حقوقدانان سپاه صاحب‌الزمان‌(عج) استان اصفهان با بیان این که آموزش های حقوق کسب و کار مورد استقبال اصناف قرار گرفته است گفت: تداوم این آموزش ها به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

محمد دستپاک از راه‌اندازی نخستین کلینیک تخصصی ارائه خدمات حقوقی به مردم از سوی بسیج حقوقدانان استان تا یک ماه آینده و با همکاری حداقل ۵۰ بسیجی وکیل دادگستری باتجربه در اصفهان خبر داد و افزود: در این کلینیک تخصصی خدمات مشاوره با یک پنجم هزینه نسبت به دفاتر خصوصی وکلا ارائه خواهد شد. او با بیان این که به طور میانگین ۱۵ درصد پرونده های حقوقی در اصفهان دارای وکیل است افزود: راه اندازی کلینیک های تخصصی ارائه خدمات حقوقی در استان سبب می شود تا پرونده های حقوقی در دادگستری بهتر به نتیجه برسد. بر اساس تفاهم های انجام شده با بسیج ادارات و همچنین دادگستری استان قرار است حداقل ۴۰۰ نفر از وکلای بسیجی استان در پایگاه مقاومت بسیج اداره های استان و نیز واحدهای ارشاد و معاضدت اداره کل دادگستری استان حاضر شوند و خدمات حقوقی و مشاوره رایگان به کارمندان اداره ها و همچنین مراجعه‌کنندگان به واحدهای ارشاد و معاضدت دادگستری ارائه دهند. دستپاک به راه اندازی یک موسسه حل مشکلات خانوادگی با حضور مشاوران حقوقی، خانواده و مذهبی توسط بسیج حقوقدانان استان اصفهان برای انصراف زوجین از طلاق اشاره کرد و گفت: راه اندازی این موسسه سبب شده است که فقط در نیمه اول امسال بین ۷۳ زوج صلح و سازش ایجاد و از طلاق آنها جلوگیری شود.

وی با بیان این که «مبایعه نامه» رایج ترین و پرکاربرد‌ترین قراردادها در مشاوران املاک که منشاء بسیاری از اختلافات ملکی در استان اصفهان است گفت: در این قرار داد بیش از ۱۳ اشکال وجود داشت که با همکاری یک تیم تخصصی بسیجی قرار داد نویس، قرار داد جدیدی، تنظیم و برای اصلاح به دادگستری استان تحویل داده شد.‏

نسخه مناسب چاپ