اخبار کوتاه
مهار آتش سوزی در مراتع قوچان پس از ۲۱ساعت

سرویس حوادث: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قوچان از مهار ‌آتش سوزی در ۲۰۰هکتار از اراضی مرتع آق کمر در بخش باجگیران شهرستان قوچان خبر داد.

زمانی گفت: روز جمعه با اعلام وقوع حریق در این اراضی، اکیپ اطفای حریق این اداره به منطقه اعزام شد و پس از پیمایش یک مسیر طولانی، اقدام به اطفای شعله های آتش کرد.همچنین با تلاش های جنگل‌بانان اعزامی، محیط بانان و همیاران طبیعت روستای دربادام، حریق پس از ۲۱ ساعت به طور کامل اطفاء شد.

وی بی توجهی گردشگران و دامداران و خشک بودن پوشش متراکم مرتعی در منطقه را از علل اصلی بروز حادثه دانست و گفت: بررسی های اولیه حاکی از این است که بیش از ۲۰۰ هکتار از مراتع بی نظیر منطقه دچار آتش سوزی شد که تحقیقات در این باره ادامه دارد .

کلاهبرداری پسر جوان از مردی که دنبال ازدواج موقت بود!

سرویس حوادث:‌ رئیس پلیس فتا استان همدان گفت: پسر ۲۲ساله ای در یک سایت همسریابی با معرفی خود به عنوان زن از یک مرد که دنبال ازدواج موقت بود ۲۴میلیون تومان کلاهبرداری کرد.

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد افزود: شاکی که دنبال ازدواج موقت بود با مراجعه به یک سایت همسریابی با فردی که خود را زن معرفی کرده بود آشنا شد.متهم با استفاده از این موقعیت به بهانه رفع برخی گرفتاری ها از جمله مشکل مسکن در چند مرحله وجوهی از شاکی دریافت کرد.وی همچنین برای جلب نظر شاکی درباره ازدواج موقت از وی درخواست کپی شناسنامه کرد تا برای جاری کردن صیغه موقت هماهنگی های لازم را به عمل آورد.

سرخوش نهاد ادامه داد: متهم در ادامه اقدامات بزهکارانه اش برای جلب نظر شاکی و راضی کردن او برای واریز پول اقدام به ارسال تصاویر نیمه عریان دانلود شده از فضای مجازی برای او به نام خود کرده بود.

وی تاکید کرد: پس از اقدام های فنی انجام گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا، متهم که پسر ۲۲ساله و ساکن استان همجوار بود، شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر شد.

محکومیت ۱۹ میلیاردریالی به اتهام قاچاق ۱۰۰۰ گوشی

سرویس خبر:‌مدیر کل تعزیرات حکومتی شهر تهران از جریمه ۱۹میلیارد ریالی متهمانی خبر داد که بیش از ۱۰۰۰ گوشی تلفن همراه و مقدار زیادی پوشاک خارجی غیرقانونی وارد کرده بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی شهر تهران، محمد علی اسفنانی گفت: این پرونده ۲ متهم دارد و به موجب حکم شعبه ۲۹ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی تهران، متهمان به پرداخت مبلغ ۱۹میلیارد ریال جریمه نقدی درحق صندوق دولت و ضبط کالای مکشوفه درحق دولت محکوم شدند که احکام صادره درحال اجراست .

پلمب ۳۵واحد صنفی که سلامت مردم را به خطر انداخته بودند

سرویس حوادث: ۳۵واحد صنفی درتهران که بدون توجه به پروتکل های بهداشتی سلامت جامعه را به خطر انداخته بودند ، با هماهنگ قضایی پلمب شدند. ماموران نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی تهران از ۴۱۸۱ واحد صنفی در نقاط مختلف شهر تهران بازدید کردند.در این طرح به ۹۱متصدی متخلف واحد های صنفی اخطار کتبی همچنین به ۳۸۲۱ نفر از کسانی که بدون ماسک در این واحد های صنفی حضور داشته تذکر لسانی استفاده از ماسک داده شد.

کشف ۱۱۵۹ کیلوگرم تریاک در مرزمیرجاوه

سرویس حوادث: فرمانده مرزبانی ناجا از ناکامی قاچاقچیان و کشف ۱۱۵۹کیلوگرم تریاک توسط مرزداران هنگ مرزی میرجاوه خبر داد.

سردار احمدعلی گودرزی افزود:مرزداران استان سیستان و بلوچستان از فعالیت یک شبکه قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی شهرستان میرجاوه مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با ردیابی ها،محل اختفای قاچاقچیان و محموله موادمخدر وزمان برنامه‌ریزی شده برای انتقال محموله به عمق کشور مشخص شد و مرزداران منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان توانستند محموله موادمخدر را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: سوداگران مرگ که خود را در محاصره می‌دیدند و توان مقابله با مأموران را نداشتند از محل متواری و مرزداران موفق شدند در پاکسازی منطقه مقدار یک تن و ۱۵۹کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک که به طرز ماهرانه‌ای مخفی شده بود را کشف

کنند.

کشف ۱۵ هزار حلقه لاستیک احتکار شده توسط سپاه همدان ‏

همدان- خبرنگار اطلاعات: مسئول روابط عمومی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان از کشف ۱۵ هزار حلقه لاستیک احتکار شده توسط پاسداران گمنام این سپاه خبر داد.

علی‌اکبر کریم‌پور گفت: پاسداران گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه انصارالحسین(ع) موفق شدند در یک اقدام اطلاعاتی دقیق با هماهنگی بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بیش از ۱۵ هزار حلقه لاستیک‌های سبک، نیمه سنگین و سنگین احتکار شده به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال را کشف و برای محتکران در سازمان تعزیرات حکومتی پرونده قضایی تشکیل شده است.

نسخه مناسب چاپ