اخبار کوتاه داخلی
 

حضور تیم بسکتبال سه نفره بانوان در گزینشی المپیک

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال از آغاز اردوی تیم ملی سه نفره زنان ایران برای حضور در پیکارهای گزینشی المپیک توکیو در اوایل آذر ماه خبر داد و گفت: این اردو در پنج مرحله برپا خواهد شد.

فریده شجاعی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت:این اردو از اوایل آذر با حضور ۹ بازیکن آغاز می‌شود و براساس برنامه سرمربی تیم، ملی‌پوشان در پنج اردو تا زمان اعزام به مسابقات گزینشی المپیک در اردیبهشت ماه حضور می‌یابند.وی با اشاره به اینکه در اردوی آخر تنها ۴ بازیکن باقی می‌مانند، گفت: باید اردوها را ۳ روزه برگزار کنیم اما آخرین اردو در فاصله تعطیلی بین مرحله مقدماتی تا پلی‌آف لیگ برتر به‌مدت ۶ روز برگزار خواهد شد.

کمیته استیناف AFCدرباره آل کثیر تصمیم می‌گیرد

کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره پرونده مهاجم تیم پرسپولیس تصمیم گیری می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا ( AFC)، عیسی آل‌کثیر مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس ایران را به دلیل شادی گل خود در دیدار مقابل پاختاکور ازبکستان ۶ ماه از فعالیت‌های فوتبالی محروم کرد با این وجود کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا با درخواست باشگاه پرسپولیس برای برگزاری جلسه استماع در پرونده اعتراض این باشگاه به محرومیت ۶ ماهه عیسی آل‌کثیر موافقت کرده و قرار است این جلسه به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت آنلاین و با حضور عیسی آل‌کثیر برگزار شود.پرسپولیسی‌ها امید زیادی دارند تا محرومیت آل کثیر لغو شود و بتوانند از این بازیکن در رقابت های لیگ برتر استفاده کنند.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری: دستور مافوق ماندن

یا رفتنم را مشخص می‌کند

رییس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: خداحافظی ام قطعی نیست و برای حضور دوباره در دوچرخه سواری مشورت می کنم و تصمیم مقتضی را می گیرم. به گزارش ایسنا، خسرو قمری در حاشیه مجمع سالانه فدراسیون‌ دوچرخه‌سواری در جمع خبرنگاران گفت: باید به بخش پیست توجه کنیم، چرا که رقبا به خاطر زیرساخت‌های بیشتری که دارند، از ما جلو افتاده‌اند. بر همین اساس نامه‌ای به وزارت ورزش می‌زنیم تا پیست سرپوشیده و چوبی زودتر آماده شود.قمری درباره خداحافظی خود هم گفت: من کارمند وزارت ورزش هستم و باید در ماموریت‌ها ، دستورات مافوق را قبول کنم. اتفاقات ارزشمندی در دوچرخه‌سواری افتاد و وظیفه داشتم از اعضای مجمع تشکر کنم. به هرحال دستور مافوق، مشخص می‌کند که بمانم یا بروم.

کاستلانی و آلنکو، گزینه نهایی هدایت والیبال ایران

کمیته فنی فدراسیون والیبال برای هدایت تیم ملی به دو گزینه نهایی رسید. به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، اعضای کمیته فنی و اتاق فکر انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال، با اکثریت آرا ولادیمیر آلکنو و دانیل کاستلانی را برای هدایت ملی‌پوشان در لیگ ملت‌های سال ۲۰۲۱ و بازی‌های المپیک توکیو انتخاب کردند.در نشستی که به ریاست محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال برگزار شد، برنامه‌های دو گزینه ، مورد تایید قرار گرفت و مقرر شد فدراسیون، مذاکرات با این سرمربیان را برای توافق نهایی ادامه دهد.

نسخه مناسب چاپ