پاریس،ترکیه را به اتخاذ سیاست‌های جنگ‌طلبانه علیه اعضای ناتو متهم کرد
سرویس خارجی:رئیس‌جمهوری فرانسه همزمان با تشدید تنش میان پاریس و آنکارا بر سر مسائل مختلف جهانی، ترکیه را متهم به اتخاذ سیاست‌های جنگ‌طلبانه علیه اعضای سازمان ناتو کرد.

«امانوئل مکرون» در مصاحبه با شبکه «الجزیره» با بیان این که ترکیه موضع خصمانه و ستیزه‌جویانه‌ای در قبال ناتو دارد، گفت: اگر اردوغان احترام بگذارد و دروغ نگوید، تنش‌ها با این کشور کاهش می‌یابد.وی با متهم کردن «رجب طیب اردوغان»رئیس جمهوری ترکیه به دروغگویی، افزود: موضع آنکارا در قبال کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) جنگ‌طلبانه است.

مکرون با محکوم کردن رفتار ترکیه در سوریه،‌لیبی و شرق دریای مدیترانه، اظهارداشت: آرزوی ما این بود که اوضاع آرام شود اما برای حاصل شدن این امر، ضروری است که رئیس‌جمهوری ترکیه به فرانسه، اتحادیه اروپا و ارزش‌های آن احترام بگذارد، دروغ نگوید و توهین نکند.رئیس‌جمهوری فرانسه با متهم کردن دولت آنکارا به داشتن تمایلات سلطه‌جویانه بر منطقه غرب آسیا، ادعا کرد: من ملاحظه کرده‌ام که ترکیه تمایلات امپریالیستی در منطقه دارد و به نظرم چنین تمایلاتی برای ثبات منطقه خوب نیست.

در خبر دیگری، دادگاهی در آدانای ترکیه حکم حبس یک عضو ارشد گروه تروریستی داعش را که در عملیات نیرو‌های اداره مبارزه با تروریسم و اطلاعات پلیس بازداشت شده بود، صادر کرد.

نسخه مناسب چاپ