افزایش ۳۳ درصد ی شماره گذاری خودرو در ساوه
ساوه ـ خبرنگار اطلاعات: فرمانده انتظامی ساوه با اشاره به عملکرد این فرماندهی گفت: در ۶ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شاهد کاهش ۱۸ درصدی جانباختگان حوادث جاده‌ای علیرغم افزایش ۳۳ درصدی شماره‌گذاری خودروها بودیم.

سرهنگ علی‌اکبر عیسی‌آبادی افزود: در این مدت کشف سرقت ۴۶ درصد افزایش یافت و ۵۳۶ سارق دستگیر شدند که به انجام ۱۳۲۲ فقره انواع سرقت اعتراف کردند. همچنین شاهد کاهش ۱۰۰ درصدی سرقت بانک‌ها با توجه به توصیه‌های ایمنی پلیس و اجرای آنها بودیم.

او با بیان اینکه درگیری و نزاع در این مدت ۲۴ درصد کاهش یافت، ادامه داد: پلیس با تمرکز بر روی باندهای بزرگ و سازمان یافته و کالاهای حجمی شاهد افزایش ۴۰۰ درصدی ارزش ریالی کالاهای کشف شده و همچنین افزایش ۲۰۰ درصدی در دستگیری قاچاقچیان نسبت به نیمه نخست سال گذشته هستیم. فرمانده انتظامی ساوه با بیان اینکه در مورد جرایم رایانه‌ای افزایش ۷ درصدی دستگیری‌ها را شاهد بودیم، تأکید کرد: جرائم رایانه‌ای در این مدت ۴۰ درصد کاهش یافت که ۸۱ درصد آن مربوط به کلاهبرداری‌ها است که نشان می‌دهد خانواده‌ها نسبت به استفاده از فضای مجازی باید بر رفتار فرزندان خود نظارت داشته باشند. به گفته وی، در این مدت شاهد کاهش ۱۰۰ درصدی وقوع قتل و ۱۴۰ درصد افزایش کشف آن و توقیف ۱۹۰۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف بودیم. سرهنگ عیسی آبادی با اشاره به کشف و توقیف نیم تن انواع مواد مخدر که ۳۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و بیشترین کشفیات هم به ترتیب تریاک و گراس بوده است، خاطرنشان کرد: ۴۱۹ قاچاقچی خرده‌فروش که غالباً در محلات باعث سلب آسایش شهروندان بودند هم دستگیر شدند که این آمار نسبت به سال گذشته ۷ درصد افزایش یافته و منازلی که به این تخلف اختصاص یافته بود،‌پلمب شده است.

نسخه مناسب چاپ