جشن میلاد پیامبر اکرم ( ص) با اهدای کمک های مومنانه توأم شد
 

سرویس خبر: مردم ایران همزمان با میلاد حضرت محمد ( ص) و امام جعفر صادق( ع) در زمایش همدلی شرکت کردند.

آستان ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) دیروز در سالروز میلاد نبی رحمت، حضرت محمد مصطفی (ص) و فرزند گرامی اش امام جعفر صادق(ع)، شاهد سرور و شادی دلسپردگان به پیامبر مهربانی‌ها و آل رسول بود.

در سحرگاه ۱۷ربیع الاول ، نقاره‌های حرم مطهر رضوی چندین مرتبه نواختند و شور و شعف مومنان برای فرا رسیدن چنین روزی را بشارت دادند و به همین مناسب جشن و سروری با مولودی خوانی مداحان اهل بیت (ع) در حرم قدسی رضوی برپا شد.

رونمایی از کتابی درباره معجزات نبی مکرم اسلام (ص)

همچنین به گزارش خبرنگار ما در مشهد، همزمان با شب میلاد نبی مکرم اسلام (ص) نسخه خطی نفیس « الخصائص‌والمفاخر» در توصیف معجزات نبی رحمت به کتابت قرن نهم هجری قمری طی مراسمی در موزه قرآن و نفایس حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) رونمایی شد.

سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی این رونمایی را در پاسخ به اهانت بی‌شرمانه نشریه فرانسوی و رئیس جمهوری فرانسه به ساحت رسول اکرم (ص) انجام داد.

حجت‌الاسلام‌ سیدجلال حسینی رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستا قدس رضوی در این مراسم با محکوم کردن اهانت به ساحت پیامبر اکرم (ص)، بی احترامی به همۀ انبیای الهی را کاری نکوهیده دانست .

وی افزود: نسخه خطی نفیس «الخصائص‌والمفاخر» اثر جمال‌الدین یوسف ‌بن ‌محمد السرمری، از علمای قرن هشتم هجری و به کتابت قرن نهم هجری قمری است. این نسخه ارزشمند، فضایل، مناقب، خصایص و معجزات حضرت رسول اکرم (ص) را در برگرفته و در کشور منحصر به فرد است.

بنا به این گزارش در شب و روز میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع )، شهر مقدس قم غرق در شادی بود.

بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه (س)، مسجد مقدس جمکران و دیگر مساجد استان در این مناسبت خجسته چراغانی بودند و عاشقان و دلدادگان خاندان عصمت و طهارت (ع) این روز مبارک را گرامی داشتند.

با توجه به شرایط ایجاد شده ناشی از شیوع بیماری کرونا، ویژه برنامه‌های جشن میلاد در حرم مطهر کریمه اهل بیت (سلام الله علیها) به طور مجازی و از طریق رسانه استانی پخش شد.

همچنین ویژه برنامه‌های ولادت رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع) و ویژه برنامه‌های هفته وحدت در سومین حرم اهل بیت(ع) و حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) برگزار شد.

کمک های مردمی

هزاران کمک مومنانه و جهیزیه همزمان با سالروز میلاد پیامبرعظیم الشان اسلام و فرزندگرامی اش در استان ها اهدا شد.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) قم در این باره گفت: کمیته امداد استان با مشارکت سپاه علی بن ابیطالب (ع) در مرحله سوم پویش ایران همدل ۱۰هزار سبد غذایی به ارزش هر کدام سه میلیون ریال بین نیازمندان استان توزیع می کند.

اکبر میرشکار قم ضمن قدردانی از مردم نیکوکار که در مراحل اول و دوم پویش ایران همدل با همه توان خود این نهاد را همراهی کردند افزود: مرحله سوم این پویش همزمان با ایام میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت در ۱۱ آبان ماه آغاز و تا ۲۷ آبان جاری همزمان با سالروز شهادت مهدی زین الدین ادامه خواهد داشت.

همچنین حجت الاسلام محمد فتاحی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام گفت: همزمان با میلاد پر نور و برکت آخرین فرستاده خدا حضرت محمد(ص) ۲۰۰۰بسته غذایی در مناطق محروم این استان توزیع شد. این تعداد بسته غذایی با همکاری ائمه جماعات مساجد مناطق محروم بین ۷۰روستای این استان توزیع شد.

خبر دیگر این که به مناسبت میلاد پیامبر

اعظم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) ۱۰۰دست جهیزیه به نوعروسان مددجو خوزستان اهدا شد.

در رزمایش نهضت کمک مومنانه سپاه

صاحب الامر (عج) قزوین هم ۳۰۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان اهدا شد.

همچنین مراسم اهدای ۴۰سری جهیزیه در شهرستان بوئین‌زهرا به زوج‌های جوان شهرستان بوئین زهرا در قالب رزمایش کمک مؤمنانه برگزار شد.

نسخه مناسب چاپ