استاندار تهران: ۱۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس در دهه فجر افتتاح می‌شود
 

استاندار تهران از افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس در دهه فجر خبر داد و گفت: اقدامات مربوط به واحدهای مسکن مهر باید تا پایان امسال به اتمام برسد و به همین دلیل تکمیل زیرساخت‌ها توسط شرکت‌های خدمات رسان باید به موقع انجام گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه کارگروه امور زیربنایی، گفت: تصفیه خانه پردیس نیاز به ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار دارد که ۳۵ درصد اعتبار باید توسط شهرهای جدید تامین شود و از آنجا که در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد برای شروع کار مقداری از مبلغ پرداخت شود.

استاندار تهران با اشاره به مشکلات مسکن مهر پرند در زمینه آب، برق و گاز تصریح کرد: ۹۰ درصد شبکه فاضلاب پرند تکمیل شده و همچنین مدول دوم تصفیه خانه پرند تا خرداد ۱۴۰۰ تکمیل می‌شود. درباره خط انتقال آب هم مقرر بود تا پایان امسال خط انتقال الغدیر ۲ به اتمام برسد که به سبب بروز مشکل در حوزه تامین ورق فولادی کار قدری با تاخیر پیش رفته است و تا خرداد ۱۴۰۰ تکمیل می‌شود. البته در این مدت آب مورد نیاز مردم تامین می‌شود.

محسنی بندپی گفت: در حوزه برق هم ۱۱٫۹ میلیارد تومان طبق تفاهم توسط شرکت عمران پرند باید به شرکت برق پرداخت شود که ۴ میلیارد آن پرداخت شده و مقرر شد تا باقی مانده مبلغ تا هفته آینده واریز و شرکت برق نسبت به تکمیل شبکه و نصب کنتور در این واحدها اقدام کند. ضمن اینکه در زمینه تامین گاز هم اقدامات لازم پیگیری می‌شود.

‌نیاز استان تهران به ۳۰هزار کلاس درس

خبر دیگر اینکه، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با اشاره به کمبود سرانه آموزشی در استان تهران، گفت: این استان به ۳۰هزار کلاس درس نیاز دارد؛ البته این کلاس‌های درس یا باید ساخته شود یا نیاز به نوسازی و مقاوم‌سازی دارند.

شکراله حسن بیگی با اشاره به لزوم مشارکت خیرین مدرسه ساز و اجرای وظایف قانونی توسط انبوه سازان در تامین فضای آموزشی، به ایسنا گفت: مطالعاتی که در سال گذشته انجام شد نشان داد که استان تهران به ۳۰هزار کلاس درس نیاز دارد البته این کلاس‌های درس یا باید ساخته شود یا نیاز به نوسازی و مقاوم‌سازی دارند.

وی افزود: مقرر شده است اقدام برای تامین این کمبود با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس، خیران و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی انجام شود که با هماهنگی فرمانداران و آموزش و پرورش شهرستان‌ها، نیازهای مذکور به فرمانداران ابلاغ شده و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

او ادامه داد: در این طرح، اقدامات دولت و خیران مدرسه‌ساز مناسب بوده، اما مشارکت بنگاه‌های اقتصادی کمرنگ بوده که تلاش داریم بنگاه‌های خصوصی بزرگ هم در این طرح اقدامات بیشتری انجام دهند. قانون به اداره کل آموزش و پرورش اجازه داده قسمتی یا تمامی‌یک مدرسه ارزشمند را بفروشد و به جای آن در دیگر نقطه پایتخت مدارسی احداث کند که این طرح به کمبودهای فضای آموزش و پرورش در تهران و شهرستان‌ها کمک می‌کند، چراکه در قبال ملکی با ارزش که به فروش می‌رسد بعضا می‌توان چندین مدرسه احداث کرد.

معاون استاندار تهران درباره تکلیف قانونی انبوه سازان در تامین فضای آموزشی گفت: درباره انبوه سازان به ویژه در منطقه ۲۲مقرر بوده تا به ازای هر ۲۰۰واحدی که ساخته می‌شود مدرسه ای در کنار آن تجهیز شود؛ اما متاسفانه این احکام اجرا نشده و موضوع در حال پیگیری است.

نسخه مناسب چاپ