نخستین ایستگاه مترو برج میلاد تا پایان آبان افتتاح می‌شود
 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: ایستگاه مترو حرم عبدالعظیم حسنی (ع) در مرکز شهرری باید در سال‌های گذشته ساخته می‌شد. همچنین با تمام مشکلات موجود، در ماه جاری نخستین ایستگاه (برج میلاد) از ۱۲ایستگاه مترو افتتاح می‌شود.

به گزارش ایسنا، سید مناف‌هاشمی‌در مراسم ورود دستگاه حفار مکانیزه به ایستگاه حرم عبدالعظیم حسنی (ع)، با اشاره به فعالیت و مشارکت افراد مختلف در حفاری تونل، گفت: زمانی‌که یک کارخانه افتتاح می‌شود، بیشترین خوشحالی برای کارگران است چرا که ایجاد اشتغالشان استمرار پیدا می‌کند.

او در ادامه افزود: توسعه‌ای که در مسیر هر پروژه ایجاد می‌شود، متعلق به کارگران است. کارگران در این تونل روزانه حداکثر ۱۵ساعت فعالیت دارند که کار بسیار سخت و طاقت‌فرسایی است.

هاشمی‌با بیان اینکه ساخت ایستگاه حرم عبدالعظیم حسنی در مرکز شهرری، در زمان فعلی دیر است، گفت: این ایستگاه باید در سال‌های گذشته ساخته می‌شد. همچنین با تمام مشکلات موجود، در ماه جاری نخستین ایستگاه (برج میلاد) از ۱۲ایستگاه مترو افتتاح می‌شود.معاون شهردار تهران درباره وضع دستگاه‌های حفار تونل، توضیح داد: سه دستگاه TBMدر شهر تهران، فعالیت می‌کنند. یک دستگاه متعلق به قرارگاه خاتم در خط ۷و ایستگاه تبادلی خط ۱۰، دستگاه دیگر در خط ۳به سمت اسلامشهر و دستگاه سوم متعلق به شرکت سابیر در خط‌۶ است. امید است که یک دستگاه TBMدیگر که در شهر تهران وجود دارد اما زمان طولانی است که فعالیت ندارد، شروع به کار کند.همچنین معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه مراسم ورود دستگاه حفار مکانیزه به ایستگاه حرم عبدالعظیم حسنی در جمع خبرنگاران، بیان کرد: پیمانکار پروژه حفاری تونل (سابیرا) روزانه ۷متر تونل را با دستگاه TBMحفاری می‌کرد اما امروز این حفاری به ۱۴مترو در روز رسیده است و منابع مالی خوبی به این پیمانکار تزریق می‌شود.

او با اعلام اینکه از ۶کیلومتر مسیر تونل، چهار هزار و ۸۰۰متر حفاری انجام شده است، افزود: آخرین ایستگاه خط ۶مترو تهران، ایستگاه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی است. در توسعه ایستگاه‌های خط ۶مترو، چهار ایستگاه اضافه خواهد شد.

به گفته‌هاشمی؛ ساخت چهار ایستگاه دیگر برای خط ۶مترو تهران در برنامه سال ۱۴۰۰قرار گرفته است.

معاون شهردار تهران درباره پایان کار حفاری این مسیر گفت: اقدامات عمرانی این چهار ایستگاه امسال به اتمام می‌رسد وپیمانکار پروژه باید تا پایان سال کار را به شرکت مترو تحویل دهد.بنا براعلام سایت شهر، وی با بیان اینکه گام بعدی تأمین و تخصیص واگن به این مسیر است، افزود: البته محدودیت‌های بسیاری در حوزه تأمین واگن و منابع مالی وجود دارد. پیش بینی می‌شود که تا پایان سال ۱۴۰۰یا ۱۴۰۱این مسیر به بهره برداری برسد و اگر دستگاه‌های دولتی کمکی به شهرداری نمی‌کنند حداقل مانع انجام کار نشوند. سخت گیری‌های دولت، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی در حوزه اوراق مشارکت بسیار کمرشکن و سخت است.

نسخه مناسب چاپ