بخشش جریمه ۲ برابری موتورهای توقیفی و امکان تقسیط جرایم
سرویس خبر:‌ رئیس پلیس راهور ناجا از امکان قسط بندی جرایم موتورسیکلت های توقیف شده رسوبی خبر داد وگفت:براساس تمهیدات اتخاذ شده شرایط برای رفع توقیف ۸۳۷هزار دستگاه موتورسیکلت رسوب شده در پارکینگ‌های راهنمایی و رانندگی مهیا شده است.

سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس با روسای پلیس راهور سراسر کشور که در مورد طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی برگزار شد ،افزود: عمده دلایل توقیف موتورسیکلت ها در ۳۲استان کشور به دلایل ارتکاب تخلفات راهنمایی، انتظامی و با دستور قضایی بوده است که در مجموع تعداد این موتورسیکلت ها به بیش از ۸۷۳هزار دستگاه می رسد.

لذا تصمیم گرفتیم که برای جلوگیری از انباشت این موتورسیکلت ها در پارکینگ های پلیس راهور تسهیلاتی را برای ترخیص آنها پیش بینی کنیم که این تسهیلات از امروز ارائه می شود و تا ۱۷دی ادامه خواهد داشت.

هادیانفر ادامه داد: با تدبیر و تاکید فرمانده ناجا در این شرایط اقتصادی این تسهیلات را ارائه کردیم و بر این اساس تمامی موتورسیکلت ها به شرط آن که دارای دستور قضایی نباشند می توانند از پارکینگ ها ترخیص شوند.

رئیس راهور ناجا با بیان این که پس از ارائه مدارک و راستی آزمایی اقدامات برای ترخیص موتورسیکلت از پارکینگ ها آغاز خواهد شد افزود: بیشترین میزان به ازای هر شبانه روز توقیف مربوط به تهران با بهای ۷۲۰تومان و کمترین آن با بهای روزانه ۱۸۰تومان است.

به گفته هادیانفر و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده جریمه دو برابری موتورسیکلت های توقیفی رسوبی یعنی جریمه دیرکرد بخشیده می شود و مالکان یا متصرفان موتورسیکلت ها فقط باید اصل جریمه را پرداخت کنند.

وی در مورد این که آیا امکان پرداخت اقساطی این جرایم هم وجود دارد یا خیر؟ گفت: با اقداماتی که انجام دادیم افراد

می توانند برای ترخیص موتورسیکلت ها از شیوه پرداخت اقساطی هم استفاده کنند به شرط آن که کل مبلغ جریمه را در طول یک سال تسویه کنند.

نسخه مناسب چاپ